Program för Arena Daloc Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1 - Lördag fm (Insim 08.00)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ekudden |
Arrangör: |
Mariestads simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar 14-15 år
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ica Oxen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
2 |
|
Oskar André |
2004 |
SKÖVDE SS |
3:30.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
3 |
|
Martin von Knorring |
2005 |
MARIESTAD |
3:21.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
4 |
|
William Blixt |
2004 |
KARLSBORG |
3:17.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
William Blixt |
2004 |
KARLSBORG |
3:17.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
6 |
|
Jacob Haggård |
2005 |
MARIESTAD |
3:28.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
7 |
|
Axel Blom |
2005 |
MARIESTAD |
3:35.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar 14-15 år |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
1 |
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
MARIESTAD |
3:09.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
|
Filip Ryefalk |
2004 |
SKÖVDE SS |
2:39.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
3 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
2:28.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
4 |
|
Alvin Silow |
2005 |
SKÖVDE SS |
2:24.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
5 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
2:25.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
ÖSA |
2:30.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
7 |
|
Robin Lundahl |
2004 |
ÅMÅLS SS |
2:57.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar 14-15 år |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
1 |
|
Albin Svensson |
2004 |
ÅMÅLS SS |
2:14.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
2 |
|
Gustav Lokrantz |
2004 |
TROLLHÄTTA |
2:14.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
2:11.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
2:07.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
5 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
2:10.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
6 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
SÄFFLE SS |
2:13.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
7 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
SKÖVDE SS |
2:14.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-07 22:12:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|