2020-02-17   20:25:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Skomakardoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 2/3 kl 9:00 (insim 08.00)

Document
Heatlista
Skomakardoppet 2019
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B
Final 1 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:34
Anm tid
Start ca:
1 25m
263 2 Elina Wang 2004 MASS 25m
175 3 Linnea Eriksson 2004 ÖSA 1:57.27 25m
139 4 My Semstrand 2004 NORA SS 25m
5 25m
6 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:36
1 25m
257 2 Tyra Högfeldt 2005 ÖSA 1:49.76 25m
23 3 Frida Jonsson 2005 KARLSKO SF 1:40.67 25m
188 4 Stina Westerlund 2005 ÖSA 1:48.94 25m
180 5 Tove Oskarsson 2004 ÖSA 1:52.22 25m
6 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:39
169 1 Maja Sörling 2005 ÖSA 1:39.94 25m
5 2 Emmy Dyrkell 2004 FINSPÅNG 1:35.82 25m
165 3 Jessica Sandström 2003 ÖSA 1:35.07 25m
7 4 Hanna Johansson 2005 FINSPÅNG 1:35.12 25m
108 5 Tindra Janson 2005 MASS 1:38.65 25m
201 6 Linnea Alkman 2004 ÖSA 1:40.04 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:41
110 1 Laura  Perisic 2005 MASS 1:31.03 25m
161 2 Erika Svennberg 2005 ÖSA 1:30.11 25m
88 3 Elsa Stenfeldt 2004 MASS 1:27.26 25m
94 4 Gabriella Rolf 2004 MASS 1:29.39 25m
3 5 Amanda Wärn 2004 FINSPÅNG 1:30.67 25m
120 6 Matilda Boreström 2005 MASS 1:33.21 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:44
87 1 Tova Söderberg 2004 MASS 1:24.15 25m
148 2 Josefine Stenman 2002 ÖSA 1:23.65 25m
106 3 Melis Suleyman 2005 MASS 1:23.20 25m
71 4 Emma Bengtsson 2002 MOTALA SS 1:23.21 25m
93 5 Emilia Isberg 2003 MASS 1:23.83 25m
121 6 Tuva Byfeldt 2005 MASS 1:26.21 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:46
234 1 Felicia Sobotka 2005 HK SIM 1:22.16 25m
91 2 Elsa Höstner 2003 MASS 1:21.95 25m
112 3 Alva  Sonberger 2005 MASS 1:20.93 25m
232 4 Runa Eriksson 2005 HK SIM 1:21.88 25m
92 5 Fiona Ernst 2004 MASS 1:22.06 25m
152 6 Wilma Åberg 2005 ÖSA 1:22.77 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:48
Anm tid
Start ca:
166 1 Alma Mühr 2005 ÖSA 1:19.82 25m
84 2 Melissa Nyberg 2003 MASS 1:19.50 25m
70 3 Emilia Eriksson 2004 MOTALA SS 1:18.43 25m
98 4 Anya Chen 2004 MASS 1:18.82 25m
19 5 Ellen Roslund 2003 KARLSBORG 1:19.77 25m
97 6 Fanny Sjöström 2004 MASS 1:20.39 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:50
102 1 Ingrid Toresäter 2005 MASS 1:17.23 25m
101 2 Matilda Lundberg 2005 MASS 1:16.82 25m
21 3 Agnes Rydh-Dufva 2002 KARLSKO SF 1:16.19 25m
90 4 Alva Ström 2003 MASS 1:16.67 25m
227 5 Emma Sebelius 2002 HK SIM 1:17.06 25m
85 6 Wilma Ericsson 2002 MASS 1:17.70 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:52
61 1 Alice Nordén 2003 LINDESBERG 1:15.90 25m
229 2 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 1:14.13 25m
48 3 Filippa Karlsson 2004 KATRINEHOL 1:13.98 25m
153 4 Julia Pietsch 2005 ÖSA 1:14.03 25m
230 5 Linnea Larsson 2005 HK SIM 1:14.27 25m
1 6 Sofija Bojovic 2004 FINSPÅNG 1:16.12 25m
Gren 11, 100m Ryggsim fl. A-B Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:54
159 1 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 1:12.18 25m
156 2 Julia Månsson 2002 ÖSA 1:09.44 25m
149 3 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 1:06.18 25m
151 4 Emma Cullberg 2002 ÖSA 1:08.00 25m
20 5 Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF 1:11.07 25m
60 6 Elise Tegin 2004 LINDESBERG 1:12.34 25m
2019-03-02 08:11:15 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner