2021-03-02   05:03:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2019
Place: AdO Arena Organizer: Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
10 200m Butterfly Men
Sponsor: Crisco Arena Sport
WR 1:51.51 Michael Phelps 1985 United States (USA) Rome (ITA) 29.07.2009
BSF 1:56.01 David Thomasberger 1996 AdO Arena (NOR) 05.04.2019
NOR 1:57.80 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne (NOR) AdO Arena (NOR) 05.04.2019
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 828 David Thomasberger 1996 Deutcher Schwimm-Verband GER 1:53.02 S
2 813 Ramon Klenz 1998 Deutcher Schwimm-Verband GER 1:54.02 S
3 419 Louis Croenen 1994 FLANDERS SWIMMING
FEDERATION
BEL 1:54.43
4 460 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne NOR 1:57.09 S
5 145 Tim Wilsdorf 1999 SSG Leipzig e.V. GER 1:59.50 S
6 157 Thomas Rohmberger 1997 SV Zwickau von 1904 GER 2:01.01 S
7 688 Andre Gregussen 2001 Oslo Idrettslag Svømming NOR 2:01.34 S
8 795 Ole-Mikal Fløgstad 1997 Lambertseter SK NOR 2:01.53 S
9 632 Jens Petter Turøy 1999 Stavanger Svømmeklubb NOR 2:01.65 S
10 49 Tobias Moen Olsen 2002 Vestkantsvømmerne NOR 2:02.52 S
11 354 Sindre Pleym Olsen 2000 BS/Delfana NOR 2:02.72 S
12 847 Jon Kantzenbach 2002 Deutcher Schwimm-Verband GER 2:04.42 S LATE
13 685 Adam Fedorcsak 2001 Oslo Idrettslag Svømming NOR 2:04.80 S
14 837 Jaouad Syoud 1999 Iron Swim Budapest FRA 2:04.96
15 294 Daniel Farahani 1998 SK Speed NOR 2:06.14 S
16 204 Håkon Syrrist 2000 Ullensakersvømmerne NOR 2:06.17 S
17 850 Adrian Eichler 2003 Schwimm-Club Wiesbaden 1911
e.V.
PHI 2:06.45 S
18 331 Einar Skoglund Vestbyen Trondheim 2:06.93
2001 NOR S
19 415 Jacques Schmitz Team Luxembourg 2:08.85
2002 LUX S
20 501 Tobias Bang Mikkelsen 2002 Asker SK DEN 2:10.12 S
21 497 Sander Klev 2000 Asker SK NOR 2:12.49 S
22 84 Anders Valdar 2000 Poseidon NOR 2:13.61 S
23 349 Marius Fonnes Heggstad 2001 BS/Delfana NOR 2:13.77 S
24 618 Sondre Eidesen 2002 Stavanger Svømmeklubb NOR 2:14.45 S
25 351 Bendik Pleym Olsen 2002 BS/Delfana NOR 2:14.87 S
26 508 Kristian Dimitri Swakhoven 2003 Asker SK NOR 2:14.90 S
27 51 Andreas Ramsvik 2003 Vestkantsvømmerne NOR 2:15.45 S
28 262 Sigurd Olav Borgstrøm 2002 Randaberg IL NOR 2:16.70 S
29 556 Titus Victor Phillipson 2002 Team Sør/KSA NOR 2:16.75 S
30 558 Ole Einar Ueland 2003 Team Sør/KSA NOR 2:17.04 S
31 252 Christopher Johnsen Skar 2003 BS-LK NOR 2:17.37 S
32 762 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap SWE 2:17.71 S
33 743 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:18.79
34 257 Joakim Throndsen 2000 BS-LK NOR 2:19.68 S
35 212 Anders Inga 2005 Sortland SLK NOR 2:21.56 S
36 166 Jonas Fiskaa Barstad 2000 Trondhjems SLK NOR 2:22.16 S
37 454 Simen Littorin Birkeland 2002 Bærumsvømmerne NOR 2:22.18 S
38 7 Mats-André Andreassen 2004 Grimstad Svømmeklubb NOR 2:22.94 S
39 206 Gergo Varga 2003 Ullensakersvømmerne NOR 2:23.46 S
40 594 Ivar Mosqueira Forbord 2003 Glitre SK/BK NOR 2:23.49 S
41 136 Edvard Mustaparta 2002 Harstad SK NOR 2:23.67 S
42 350 Jonas Thorbjørnsen Hinna 2003 BS/Delfana NOR 2:24.19 S
43 182 Ole Peder Solum 1999 Trondhjems SLK NOR 2:25.52 S
44 662 Henrik Hodne Eliassen 2004 Delfana NOR 2:26.62 S
45 613 Sivert Solheim Verhage 2002 Førde IL Symjing NOR 2:26.74 S
46 496 Oscar Smeby Iden 2003 Asker SK NOR 2:27.33 S
47 771 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF Simfören SWE 2:28.50
48 374 Sebastian Warncke-Wang 2002 BS/Åstveit NOR 2:29.27 S
49 61 Christoffer Høvik 2002 Kristiansund SK NOR 2:29.45 S
50 146 Sander Myhr Bjørknes 2003 Fauske SK NOR 2:30.52 S
51 703 Brage Ree Bakken 2003 Klepp SSK NOR 2:34.16
52 44 Leander Larsen Nedreaas 2002 Vestkantsvømmerne NOR 2:34.17
53 517 Julius Aleksander Stähr
Aarnes
2004 Asker SK NOR 2:38.27 S
54 661 Anders Rye Brekkhus 2003 Delfana NOR 2:39.50 S
55 222 Didrik Gudding 2005 Stord symjing NOR 2:40.86 S
56 499 Oscar Lars Christian Megård 2004 Asker SK NOR 2:41.90 S
57 676 Trym Stendalen 2005 Delfana NOR 2:42.91 S
58 510 Kristian Tronstad 2006 Asker SK NOR 2:43.76 S
59 610 Anders Scheflo Kvåle 2005 Førde IL Symjing NOR 2:46.36 S
60 509 Joakim Tronstad 2003 Asker SK NOR 2:47.74 S
61 535 Lukas Krohn-Dale 2005 Bergens Svømme Club NOR 2:50.66 S
62 739 Vegard Skar Øgaard 2002 Arna SLK NOR 3:00.79 S
63 788 Sebastian Rosnes 2006 Øyane Svømmeklubb NOR 3:19.20 S
64 256 Simon Tangenes 2004 BS-LK NOR 3:20.28 S
2020-07-05 22.20.40 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner