2019-10-19   11:36:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2019
Organizer:
Place: AdO Arena Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
10 200m Butterfly Men
Sponsor: Crisco Arena Sport
WR 1:51.51 Michael Phelps 1985 United States USA Rome ITA 29.07.2009
BSF 1:56.35 Viktor Bromer 1993 Danmark Dan Bergen 30.05.2015
NOR 1:58.11 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumssvømmerne NOR Borås SWE 23.02.2019
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 828 David Thomasberger Deutcher Schwimm-Verband 1996 25m 1:53.02
2 813 Ramon Klenz Deutcher Schwimm-Verband 1998 25m 1:54.02
3 419 Louis Croenen FLANDERS SWIMMING
FEDERATION
1994 50m 1:54.43
4 460 Tomoe Zenimoto Hvas Bærumsvømmerne 2000 25m 1:57.09
5 145 Tim Wilsdorf SSG Leipzig e.V. 1999 242438 25m 1:59.50
6 157 Thomas Rohmberger SV Zwickau von 1904 1997 210024 25m 2:01.01
7 688 Andre Gregussen Oslo Idrettslag Svømming 2001 25m 2:01.34
8 795 Ole-Mikal Fløgstad Lambertseter SK 1997 25m 2:01.53
9 632 Jens Petter Turøy Stavanger Svømmeklubb 1999 25m 2:01.65
10 49 Tobias Moen Olsen Vestkantsvømmerne 2002 M040502
TOB01
25m 2:02.52
11 354 Sindre Pleym Olsen BS/Delfana 25m 2:02.72
2000
12 847 Jon Kantzenbach Deutcher Schwimm-Verband 25m 2:04.42 LAT
2002
13 685 Adam Fedorcsak Oslo Idrettslag Svømming 25m 2:04.80
2001
14 837 Jaouad Syoud Cn Chalon-Sur-Saone 50m 2:04.96
1999
15 294 Daniel Farahani SK Speed 25m 2:06.14
1998
16 204 Håkon Syrrist Ullensakersvømmerne 25m 2:06.17
2000
17 850 Adrian Eichler Deutcher Schwimm-Verband 25m 2:06.45
2003
18 331 Einar Skoglund Vestbyen Trondheim 25m 2:06.93
2001
19 415 Jacques Schmitz Team Luxembourg 2002 25m 2:08.85
20 501 Tobias Bang Mikkelsen Asker SK 2002 25m 2:10.12
21 497 Sander Klev Asker SK 2000 25m 2:12.49
22 84 Anders Valdar Poseidon 2000 25m 2:13.61
23 349 Marius Fonnes Heggstad BS/Delfana 2001 25m 2:13.77
24 618 Sondre Eidesen Stavanger Svømmeklubb 2002 25m 2:14.45
25 351 Bendik Pleym Olsen BS/Delfana 2002 25m 2:14.87
26 508 Kristian Dimitri Swakhoven Asker SK 2003 25m 2:14.90
27 51 Andreas Ramsvik Vestkantsvømmerne 2003 M100303
AND02
25m 2:15.45
28 262 Sigurd Olav Borgstrøm Randaberg IL 2002 25m 2:16.70
29 556 Titus Victor Phillipson Team Sør/KSA 2002 25m 2:16.75
30 558 Ole Einar Ueland Team Sør/KSA 2003 25m 2:17.04
31 252 Christopher Johnsen Skar BS-LK 2003 25m 2:17.37
32 762 Ivar Simonsson Väsby Simsällskap 2002 AO9502 25m 2:17.71
33 743 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 50m 2:18.79
34 257 Joakim Throndsen BS-LK 2000 M160300
JOA02
25m 2:19.68
35 212 Anders Inga Sortland SLK 2005 25m 2:21.56
36 166 Jonas Fiskaa Barstad Trondhjems SLK 2000 25m 2:22.16
37 454 Simen Littorin Birkeland Bærumsvømmerne 2002 25m 2:22.18
38 7 Mats-André Andreassen Grimstad Svømmeklubb 2004 25m 2:22.94
39 206 Gergo Varga Ullensakersvømmerne 2003 25m 2:23.46
40 594 Ivar Mosqueira Forbord Glitre SK/BK 2003 25m 2:23.49
41 136 Edvard Mustaparta Harstad SK 2002 25m 2:23.67
42 350 Jonas Thorbjørnsen Hinna BS/Delfana 2003 25m 2:24.19
43 182 Ole Peder Solum Trondhjems SLK 1999 25m 2:25.52
44 662 Henrik Hodne Eliassen Delfana 2004 25m 2:26.62
45 613 Sivert Solheim Verhage Førde IL Symjing 2002 25m 2:26.74
46 496 Oscar Smeby Iden Asker SK 2003 25m 2:27.33
47 771 Axel Lewander Stockholmspolisens IF
Simfören
2004 AI7304 50m 2:28.50
48 374 Sebastian Warncke-Wang BS/Åstveit 25m 2:29.27
2002
49 61 Christoffer Høvik Kristiansund SK 25m 2:29.45
2002
50 146 Sander Myhr Bjørknes Fauske SK 25m 2:30.52
2003
51 703 Brage Ree Bakken Klepp SSK 50m 2:34.16
2003
52 44 Leander Larsen Nedreaas Vestkantsvømmerne 50m 2:34.17
2002 M230702
LEA02
53 517 Julius Aleksander Stähr
Aarnes
Asker SK 2004 25m 2:38.27
54 661 Anders Rye Brekkhus Delfana 2003 25m 2:39.50
55 222 Didrik Gudding Stord symjing 2005 25m 2:40.86
56 499 Oscar Lars Christian Megård Asker SK 2004 25m 2:41.90
57 676 Trym Stendalen Delfana 2005 25m 2:42.91
58 510 Kristian Tronstad Asker SK 2006 25m 2:43.76
59 610 Anders Scheflo Kvåle Førde IL Symjing 2005 25m 2:46.36
60 509 Joakim Tronstad Asker SK 2003 25m 2:47.74
61 535 Lukas Krohn-Dale Bergens Svømme Club 2005 25m 2:50.66
62 739 Vegard Skar Øgaard Arna SLK 2002 25m 3:00.79
63 788 Sebastian Rosnes Øyane Svømmeklubb 2006 25m 3:19.20
64 256 Simon Tangenes BS-LK 2004 25m 3:20.28
2019-04-05 07.12.46 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner