Startliste for Bergen Swim Festival, AdO Arena
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Kongshavn Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
2:19.11 |
|
|
Rikke Moeller Pedersen |
1989 |
Denmark |
DEN |
Barcelona |
ESP |
01.08.2013 |
|
|
BSF |
2:26.24 |
|
|
|
1991 |
|
ISl |
Bergen |
|
06.05.2017 |
|
|
NOR |
2:23.02 |
|
|
Sara Nordenstam |
1983 |
Lambertseter |
NOR |
Beijing |
CHI |
15.08.2008 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
820 |
|
Jessica Steiger |
Deutcher Schwimm-Verband |
1992 |
|
25m |
2:23.33 |
|
|
|
|
|
|
2 |
794 |
|
Stina Kajsa Colleou |
Lambertseter SK |
1993 |
|
25m |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
799 |
|
Eva Kummen |
Lambertseter SK |
2001 |
|
25m |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
808 |
|
Anna Elendt |
Deutcher Schwimm-Verband |
2001 |
|
25m |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
801 |
|
Silje Poll Mikkelborg |
Lambertseter SK |
1998 |
|
25m |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
543 |
|
Johanne Heines Pettersen |
Bergens Svømme Club |
1999 |
|
25m |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
292 |
|
Eva Isabel Erbe |
SK Speed |
2004 |
|
25m |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
470 |
|
Stine Omdahl Petersen |
Bærumsvømmerne |
1999 |
|
25m |
2:32.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
353 |
|
Asdis Eva Omarsdottir |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
314 |
|
Mathilde Sofie Hammer |
Kongstensvømmerne |
2002 |
|
25m |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
11 |
658 |
|
Jonette Matland |
BS/Delfana |
2004 |
|
25m |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
650 |
|
Mari Nilsen |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
753 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
25m |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
14 |
557 |
|
Juni Helene Iversen Refstie |
Team Sør/KSA |
2001 |
|
25m |
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
15 |
368 |
|
Maren Thoresen Malme |
BS/Åstveit |
1998 |
|
25m |
2:38.48 |
|
|
|
|
|
|
16 |
690 |
|
Ingunn Jonsdottir |
Oslo Idrettslag Svømming |
2002 |
|
25m |
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
461 |
|
Martine Johansen |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
25m |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
740 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
25m |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
330 |
|
Margrethe Kvelstad |
Vestbyen Trondheim |
2002 |
|
25m |
2:40.83 |
|
|
20 |
77 |
|
Kristine Johnsson |
Poseidon |
|
|
25m |
2:41.46 |
|
|
|
2001 |
|
|
21 |
571 |
|
Rebekka Trygvadóttir |
Svimjisamband Foroya |
|
|
25m |
2:41.59 |
|
|
|
2004 |
|
|
22 |
324 |
|
Tomine Hugaas Fjorden |
Vestbyen Trondheim |
|
|
25m |
2:43.46 |
|
|
|
2002 |
|
|
23 |
387 |
|
Eline Nygaard |
Vestkantsvømmerne |
|
|
25m |
2:43.90 |
|
|
|
2000 |
K160700 ELI02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
745 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
25m |
2:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
570 |
|
Sólvá A. Sigurðsson |
Svimjisamband Foroya |
2002 |
|
25m |
2:44.16 |
|
|
|
|
|
|
26 |
624 |
|
Kari Ystrøm Lærdal |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
2:45.07 |
|
|
|
|
|
|
27 |
315 |
|
Sandra Knudsen |
Kongstensvømmerne |
2001 |
|
25m |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
28 |
229 |
|
Anna Kjøpstad Rimmereide |
Stord symjing |
2000 |
|
25m |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
|
29 |
484 |
|
Silje Katrine Tveitan Wad |
Sandefjord SK |
2003 |
|
25m |
2:46.17 |
|
|
|
|
|
|
30 |
746 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
25m |
2:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
285 |
|
Lina Maria Gundersen |
Glitre SK/DSK |
2001 |
|
25m |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
|
32 |
235 |
|
Nora Visnes |
Stord symjing |
2003 |
|
25m |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
33 |
253 |
|
Helene Hana Solberg |
BS-LK |
2001 |
|
25m |
2:48.36 |
|
|
|
|
|
|
34 |
503 |
|
Linnea Marie Persdotter Must |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
35 |
365 |
|
Natalie Hestdal |
BS/Åstveit |
1999 |
|
25m |
2:49.37 |
|
|
|
|
|
|
36 |
342 |
|
Tuva Berg Hammer |
BS/Arna |
2002 |
|
25m |
2:50.10 |
|
|
|
|
|
|
37 |
279 |
|
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
Karasjok SK |
2002 |
|
25m |
2:50.50 |
|
|
|
|
|
|
38 |
429 |
|
Vilde Skaar |
BS/Åstveit |
2003 |
|
25m |
2:50.84 |
|
|
|
|
|
|
39 |
723 |
|
Andrea Antun Mikkelsen |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
2:51.31 |
|
|
|
|
|
|
40 |
201 |
|
Stina Kletvang |
Ullensakersvømmerne |
2005 |
|
25m |
2:51.88 |
|
|
|
|
|
|
41 |
398 |
|
Nora Ellingsen |
Haldens SK |
2003 |
|
25m |
2:52.76 |
|
|
|
|
|
|
42 |
128 |
|
Maria Wold Haanes |
Verdal SK |
2003 |
|
25m |
2:52.95 |
|
|
|
|
|
|
43 |
113 |
|
Malin Ekstrand |
Sarpsborg IL |
2002 |
|
25m |
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
44 |
259 |
|
Sara Sjursen Zarghami |
BS-LK |
2002 |
|
25m |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
|
45 |
106 |
|
Mina Medhaug Rossebø |
Karmøy SK |
2006 |
|
25m |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
46 |
116 |
|
Maren Elise Paulsen |
Sarpsborg IL |
2001 |
|
25m |
2:55.30 |
|
|
|
|
|
|
47 |
646 |
|
Erle Rykkje Larsen |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
2:55.54 |
|
|
|
|
|
|
48 |
516 |
|
Sofie Helena Østbye |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
2:55.62 |
|
|
|
|
|
|
49 |
674 |
|
Celine Lægreid |
Delfana |
2004 |
|
25m |
2:55.73 |
|
|
|
|
|
|
50 |
589 |
|
Elin Birkeland Le-Viet |
Bergkameratene |
2004 |
|
25m |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
51 |
577 |
|
Emma Skarstein Kjetland |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
2:57.80 |
|
|
|
|
|
|
52 |
487 |
|
Ane Hanh Basberg |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
2:58.70 |
|
|
|
|
|
|
53 |
603 |
|
Nicoline Tønder-Keul |
Lørenskog/Rælingen |
2004 |
|
25m |
2:58.99 |
|
|
|
|
|
|
54 |
293 |
|
Amina Farahani |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
2:59.50 |
|
|
|
|
|
|
55 |
680 |
|
Anniken Walløe |
Delfana |
2004 |
|
25m |
3:02.27 |
|
|
|
|
|
|
56 |
735 |
|
Lea Småland |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
3:02.54 |
|
|
|
|
|
|
57 |
214 |
|
Marie Lykseth Iversen |
Sortland SLK |
2004 |
|
25m |
3:02.82 |
|
|
|
|
|
|
58 |
669 |
|
Nora V Kleppe |
Delfana |
2002 |
|
25m |
3:03.26 |
|
|
|
|
|
|
59 |
670 |
|
Christine Krey |
Delfana |
2003 |
|
25m |
3:03.39 |
|
|
|
|
|
|
60 |
547 |
|
Emilie Uppheim |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
3:03.90 |
|
|
|
|
|
|
61 |
138 |
|
Tina Kristin Olsen |
Harstad SK |
2003 |
|
25m |
3:04.13 |
|
|
|
|
|
|
62 |
300 |
|
Maja Andersen Nordli |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
3:05.39 |
|
|
|
|
|
|
63 |
768 |
|
Vinona Bothe |
Stockholmspolisens IF Simfören |
1999 |
BN6899 |
25m |
3:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
117 |
|
Marie Lie Skjøren |
Sarpsborg IL |
|
|
25m |
3:08.55 |
|
|
|
2002 |
|
|
65 |
502 |
|
Emily Josefin Persdotter Must |
Asker SK |
|
|
50m |
3:08.67 |
|
|
|
2002 |
|
|
66 |
56 |
|
Idunn Straume |
Vestkantsvømmerne |
|
|
25m |
3:09.24 |
|
|
|
2003 |
K120503I DU01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
92 |
|
Mari Eldegard Heie |
Ås IL |
2004 |
|
25m |
3:09.43 |
|
|
|
|
|
|
68 |
137 |
|
Saga Myhren |
Harstad SK |
2006 |
|
25m |
3:11.04 |
|
|
|
|
|
|
69 |
258 |
|
Oline Hestad Thunæs |
BS-LK |
2006 |
|
25m |
3:11.83 |
|
|
|
|
|
|
70 |
515 |
|
Helene Ødegaard |
Asker SK |
2003 |
|
25m |
3:11.98 |
|
|
|
|
|
|
71 |
784 |
|
Bertine Landeråen Hess |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
3:13.41 |
|
|
|
|
|
|
72 |
134 |
|
Hanne Marcussen |
Harstad SK |
2003 |
|
25m |
3:13.82 |
|
|
|
|
|
|
73 |
733 |
|
Isobel Nævdal Indresand |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
3:13.97 |
|
|
|
|
|
|
74 |
668 |
|
Line Falck Kleppe |
Delfana |
2003 |
|
25m |
3:15.44 |
|
|
|
|
|
|
75 |
251 |
|
Melanija Silina |
BS-LK |
2006 |
|
25m |
3:16.18 |
|
|
|
|
|
|
76 |
578 |
|
Hedda Bastiansen Kvittingen |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
3:16.63 |
|
|
|
|
|
|
77 |
52 |
|
Pernille Schjenken |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
|
25m |
3:17.24 |
|
|
|
|
|
|
78 |
677 |
|
Amalie Sylta |
Delfana |
2004 |
|
25m |
3:17.58 |
|
|
|
|
|
|
79 |
842 |
|
Tonje Tøhaug |
Bodø SK |
2001 |
|
25m |
3:17.80 |
LAT |
|
|
|
|
80 |
216 |
|
Ane Kristiansen |
Sortland SLK |
2004 |
|
25m |
3:18.56 |
|
|
|
|
|
|
81 |
194 |
|
Helene Gonzalez |
Ullensakersvømmerne |
2005 |
|
25m |
3:18.61 |
|
|
|
|
|
|
82 |
269 |
|
Maria Mjelva Straume |
Volda TIL |
2005 |
|
25m |
3:20.74 |
|
|
|
|
|
|
83 |
263 |
|
Ema Dielininkaityte |
Randaberg IL |
2004 |
|
25m |
3:22.71 |
|
|
|
|
|
|
84 |
55 |
|
Izabella Sizifredo de Sousa |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
|
25m |
3:25.75 |
|
|
|
|
|
|
85 |
395 |
|
Thea Johansen Våge |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
3:26.23 |
|
|
|
|
|
|
86 |
242 |
|
Victoria Ann Kvilekval |
BS-LK |
2005 |
|
25m |
3:26.85 |
|
|
|
|
|
|
87 |
734 |
|
Bertine Småland |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
3:31.16 |
|
|
|
|
|
|
88 |
736 |
|
Margrethe Sørheim |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
3:32.87 |
|
|
|
|
|
|
89 |
545 |
|
Eowyn Tomine Saus |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
3:34.18 |
|
|
|
|
|
|
90 |
392 |
|
Louise Sivertsen Lund |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
3:34.82 |
|
|
|
|
|
|
91 |
529 |
|
Nora Nadina Hvidsten |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
3:35.15 |
|
|
|
|
|
|
92 |
783 |
|
Noor Elvøy |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
3:35.37 |
|
|
|
|
|
|
93 |
717 |
|
Emma Sofie Friestad |
Klepp SSK |
2005 |
|
25m |
3:37.51 |
|
|
|
|
|
|
94 |
806 |
|
Thea Løkebø |
Sandefjord SK |
2005 |
|
25m |
3:39.89 |
SB13 |
|
|
|
|
95 |
219 |
|
Vilja Folgerø Dale |
Stord symjing |
2003 |
|
25m |
3:51.31 |
|
|
|
|
|
|
96 |
391 |
|
Bertine Leknesund Klæboe |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
3:59.87 |
|
|
|
|
|
|
97 |
394 |
|
Mariann Våge |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
4:04.85 |
|
|
|
|
|
|
98 |
234 |
|
Ingrid Ersland Undheim |
Stord symjing |
2002 |
|
25m |
4:05.41 |
|
|
|
|
|
|
99 |
724 |
|
Charlotte Berg Langenes |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
4:06.09 |
|
|
|
|
|
|
100 |
627 |
|
Sarah Louise Rung |
Stavanger Svømmeklubb |
1989 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-05 07.12.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|