2019-10-14   13:27:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2019
Organizer:
Place: AdO Arena Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
19 100m Backstroke Men
Sponsor: Noren Bergen
WR 51.85 Ryan F Murphy 1995 United States USA Rio BRA 13.08.2016
BSF 54.85 Lavrans Solli 1992 Bærumsvømmerne Nor Bergen 30.05.2015
NOR 54.57 Lavrans Solli 1992 Bærumssvømmerne NOR Bergen NOR 07.07.2015
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 807 Christian Diener Deutcher Schwimm-Verband 1993 25m 50.01
2 367 Markus Lie BS/Åstveit 1995 25m 51.60
3 408 Ole Braunschweig SG Neukölln e.V. 1997 50m 54.53
4 688 Andre Gregussen Oslo Idrettslag Svømming 2001 25m 54.83
5 466 Simon Moe Bærumsvømmerne 2001 25m 55.53
6 409 Andreas Wiesner SG Neukölln e.V. 1994 50m 55.53
7 411 Remi Fabiani Team Luxembourg 2001 25m 56.03
8 497 Sander Klev Asker SK 2000 25m 56.45
9 31 Aslan Bentley Vestkantsvømmerne 2001 M070401
ASL01
25m 57.23
10 559 Dennis Aateigen Team Sør/KSA 2001 25m 57.50
11 339 Ole Steinbråten Glitre SK/Gol 2001 25m 57.53
12 467 Anders Christian Norheim Bærumsvømmerne 2000 25m 58.19
13 802 Magnus Ouren Lambertseter SK 2000 25m 58.46
14 474 Jonas Milian Hestad Solberg Bærumsvømmerne 2003 25m 58.57
15 101 Aleksander Henning Grønfur Karmøy SK 2003 25m 59.04
16 351 Bendik Pleym Olsen BS/Delfana 2002 25m 59.10
17 244 Sindre Kampen Nesheim BS-LK 2001 25m 59.54
18 414 Bob Sauber Team Luxembourg 2001 25m 59.61
19 803 Henrik Veiberg Lambertseter SK 2001 25m 59.82
20 582 Eirik Karlsen Eid SK 2001 25m 1:00.44
21 257 Joakim Throndsen BS-LK 2000 M160300
JOA02
25m 1:00.60
22 558 Ole Einar Ueland Team Sør/KSA 25m 1:00.72
2003
23 471 Espen Elias Nordeng Refstie Bærumsvømmerne 25m 1:00.76
2002
24 683 Andreas Bergman Oslo Idrettslag Svømming 25m 1:00.85
1993
25 148 Simen Engan Fauske SK 25m 1:00.92
2001
26 759 William Lernå Väsby Simsällskap 25m 1:01.11
2002 AF4102
27 459 Mathias Rike Holmann Bærumsvømmerne 25m 1:01.16
2004
28 779 Helje Stadaas Moss SK 25m 1:01.51
2004
29 528 Balder Sollesnes Holum Bergens Svømme Club 25m 1:01.58
2003
30 210 Harald-Georg Dahlslett
Hansen
Sortland SLK 25m 1:01.63
2002
31 626 Stian Alexander Pettersen Stavanger Svømmeklubb 2003 25m 1:01.79
32 468 Henrik Christopher Norheim Bærumsvømmerne 2003 25m 1:02.10
33 481 Oskar Ingemann Løken Sandefjord SK 2002 25m 1:02.35
34 478 Isak Heggestad Sandefjord SK 2000 25m 1:02.40
35 647 Gustav Albin Leifsen Haugesund SK 2002 25m 1:02.93
36 78 Øystein Kvandal Poseidon 2001 25m 1:03.04
37 361 Tord Pagani Vavik BS/Delfana 2002 25m 1:03.09
38 853 Jørund Kalvenes Drengstig Sola SK 2002 25m 1:03.29
39 617 Jørund Kalvenes Drengstig Stavanger Svømmeklubb 2002 25m 1:03.29
40 489 Carl-Fredrik Bengtsson Asker SK 1998 25m 1:03.36
41 131 Halvard Bygdnes Harstad SK 2000 25m 1:03.88
42 338 Andreas Soma Haugen Glitre SK/Gol 2002 25m 1:04.11
43 332 Gabriel Steen Vestbyen Trondheim 2004 25m 1:04.50
44 764 William Malmborg Väsby Simsällskap 2003 AW8503 25m 1:04.52
45 831 Lucas Setekleiv Paturel Farsund SK 2004 25m 1:04.90
46 598 Sander Løw Dengin Lørenskog/Rælingen 1999 25m 1:04.98
47 350 Jonas Thorbjørnsen Hinna BS/Delfana 2003 25m 1:05.03
48 13 Nikodem Stanislaw Pozarlik Namsos Svømmeklubb 2002 25m 1:05.12
49 443 Tom Solbakken Åstveit SK 2002 25m 1:05.42
50 649 Keilani Len Eritsland Loren Haugesund SK 2003 25m 1:05.62
51 710 Eirik Norvoll Bjørnevik Aalesunds SLK 2001 25m 1:05.69
52 517 Julius Aleksander Stähr
Aarnes
Asker SK 2004 25m 1:05.91
53 454 Simen Littorin Birkeland Bærumsvømmerne 2002 25m 1:06.00
54 327 Jonas Johansen Vestbyen Trondheim 2002 25m 1:06.01
55 154 Oliver Dragland Kolbotn IL 2002 25m 1:06.13
56 509 Joakim Tronstad Asker SK 2003 25m 1:06.41
57 220 Vebjørn Fjeldstad Stord symjing 2002 25m 1:06.53
58 271 Lars Andreas Håberg Mandal SK 2001 25m 1:06.90
59 221 Lars Isdahl Føyen Stord symjing 2004 25m 1:07.13
60 546 Olav Koefoed Thygesen Bergens Svømme Club 2003 25m 1:07.26
61 534 Kasper Krohn-Dale Bergens Svømme Club 2002 25m 1:07.39
62 400 Andreas Forsstrøm Haldens SK 2002 25m 1:07.50
63 108 Ørjan Westre Karmøy SK 2003 25m 1:07.56
64 146 Sander Myhr Bjørknes Fauske SK 2003 25m 1:07.61
65 499 Oscar Lars Christian Megård Asker SK 2004 25m 1:07.72
66 273 Mons Eirik Bjerkan Team Sør/MSK 2001 25m 1:07.89
67 86 Andreas Imislund Aamodt Poseidon 2003 25m 1:07.93
68 185 Leo Hauge Sølvberg Trondhjems SLK 2000 25m 1:08.08
69 349 Marius Fonnes Heggstad BS/Delfana 2001 25m 1:08.13
70 317 Christian Offenberg Kongstensvømmerne 2005 25m 1:08.29
71 479 Karsten Hernæss Sandefjord SK 2004 25m 1:08.94
72 500 Mathice Remmelt Mezzera Asker SK 2004 25m 1:08.97
73 508 Kristian Dimitri Swakhoven Asker SK 2003 25m 1:09.12
74 495 Aksel Smeby Iden Asker SK 2005 25m 1:09.51
75 605 Reinert Solheim Erland Førde IL Symjing 2004 25m 1:09.83
76 761 Ludvig Ahlström Väsby Simsällskap 2002 AK8302 25m 1:10.11
77 720 Eskil Andreassen Nerdal Sunndal SLK 2002 25m 1:10.16
78 676 Trym Stendalen Delfana 2005 25m 1:11.04
79 726 Benjamin Blom Arna SLK 2004 25m 1:11.13
80 227 Elias Nordfonn Stord symjing 2004 25m 1:11.57
81 840 Jostein Olav Madsen Bodø SK 2004 25m 1:11.91 LAT
82 45 Eirik Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 2004 25m 1:11.99
83 778 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF
Simfören
2003 AT0703 25m 1:12.24
84 651 Magnus Odland Haugesund SK 25m 1:12.32
2002
85 114 Matias Johansen Ruud Sarpsborg IL 50m 1:12.44
2002
86 164 Hasith Ransiri Attanapola Trondhjems SLK 25m 1:12.66
2003
87 233 Tønnes Valvik Tønnessen Stord symjing 25m 1:12.97
2005
88 397 Håkon Andreas Ekroth Haldens SK 25m 1:13.25
2004
89 841 Isak Pareli Svendheim Bodø SK 25m 1:13.47 LAT
2003
90 718 Bendik Botten Sunndal SLK 25m 1:14.13
2004
91 115 Daniel Karolin Lyngaas Sarpsborg IL 25m 1:14.25
2003
92 442 Adrian Roll-Christiansen Åstveit SK 25m 1:14.45
2004
93 91 Johannes Glosli Ås IL 25m 1:14.48
2002
94 40 Joseph Haakon Muki Kititi Vestkantsvømmerne 25m 1:14.72
2003
95 65 Espen Aleksander Visnes Kristiansund SK 25m 1:14.81
2004
96 637 Endre Teikari Bøe Haugesund SK 50m 1:15.29
2005
97 267 Andres Kobbevik Volda TIL 25m 1:15.30
2005
98 660 Torgil Alstad Delfana 25m 1:16.18
2003
99 256 Simon Tangenes BS-LK 50m 1:16.47
2004
100 504 Jonas Radseresht Asker SK 25m 1:16.61
2001
101 5 Mathias Tvete Namsos Svømmeklubb 25m 1:16.92
2005
102 721 Sander Sand Skjetten Svømming 25m 1:17.01
2004
103 99 Stellan Gundersen Wallin Ås IL 25m 1:17.32
2005
104 510 Kristian Tronstad Asker SK 25m 1:17.33
2006
105 218 Torjus Wold-Haugen Sortland SLK 25m 1:21.53
2005
106 448 Leander Warncke-Wang Åstveit SK 25m 1:21.64
2005
107 581 Marcus Haus Eid SK 25m 1:21.65 S14
1995
108 272 Noah Skar Mandal SK 25m 1:22.67
2005
109 539 Kasper Cornelius Mowinckel Bergens Svømme Club 50m 1:22.74
2005
110 785 William Pereira-Nielsen Øyane Svømmeklubb 25m 1:22.86
2006
111 579 Sondre Førde Valle Os Svømmeklubb 25m 1:22.87
2006
112 230 Oskar Råen Stord symjing 25m 1:23.00
2004
113 607 Artur Grzebieluch Førde IL Symjing 25m 1:23.84
2004
114 858 Mikkel Aksnes Søbstad Åstveit SK 25m 1:25.93
2004
115 46 Stian Nornes Nesse Vestkantsvømmerne 25m 1:27.49
2004
116 433 Anders Helland Åstveit SK 25m 1:28.73
2005
117 859 Markus Eliassen Remme Åstveit SK 2005 25m 1:30.86
118 436 Lukas Karlsøen Åstveit SK 2006 25m 1:31.26
119 787 Rio Roberts Øyane Svømmeklubb 2006 25m 1:32.87
120 449 Joakim Ynnesdal Åstveit SK 2006 25m 1:33.83
121 576 Sindre Derit Haarstad Os Svømmeklubb 2006 25m 1:34.97
122 435 Eirik Alexander Håkansson Åstveit SK 2006 25m 1:35.65
123 781 Lukas Bergsvik Lohne Øyane Svømmeklubb 2005 25m 1:35.72
124 604 Magnus Johan Bøe Førde IL Symjing 2006 25m 1:37.17
125 446 Sebastian Tempel Åstveit SK 2006 25m 1:58.23
126 602 Emil Mathias Roli Sørensen Lørenskog/Rælingen 2004 25m
127 520 Kjetil Breivik Bergens Svømme Club 2005 25m
2019-04-05 07.12.51 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner