2021-03-02   06:46:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Entry List
Bergen Swim Festival 2019
Place: AdO Arena Organizer: Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
30 100m Butterfly Men
Sponsor: Godt Lokalt
WR 49.82 Michael Phelps 1985 United States (USA) Rome (ITA) 01.08.2009
BSF 51.65 Philip Heintz 1991 SV Nikar Heidelberg (Ger) AdO Arena 15.04.2018
NOR 52.56 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne (NOR) AdO Arena (NOR) 07.04.2019
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 460 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne NOR 50.49 S
2 17 Philip Heintz 1991 SV Nikar Heidelberg GER 51.65
3 813 Ramon Klenz 1998 Deutcher Schwimm-Verband GER 51.99 S
4 416 Raphael Stacchiotti 1992 Team Luxembourg LUX 52.64 S
5 367 Markus Lie 1995 BS/Åstveit NOR 52.82 S
6 419 Louis Croenen 1994 FLANDERS SWIMMING
FEDERATION
BEL 53.27
7 828 David Thomasberger 1996 Deutcher Schwimm-Verband GER 53.42
8 462 Nicholas Lia 2001 Bærumsvømmerne NOR 53.87 S
9 157 Thomas Rohmberger 1997 SV Zwickau von 1904 GER 54.01 S
10 688 Andre Gregussen 2001 Oslo Idrettslag Svømming NOR 54.65 S
11 795 Ole-Mikal Fløgstad 1997 Lambertseter SK NOR 54.87 S
12 843 Håvard Vindvik 2001 Bodø SK NOR 55.09 S LATE
13 632 Jens Petter Turøy 1999 Stavanger Svømmeklubb NOR 55.27 S
14 145 Tim Wilsdorf 1999 SSG Leipzig e.V. GER 55.62
15 354 Sindre Pleym Olsen 2000 BS/Delfana NOR 55.66 S
16 837 Jaouad Syoud 1999 Iron Swim Budapest FRA 55.76
17 803 Henrik Veiberg 2001 Lambertseter SK NOR 55.77 S
18 6 Runar Borgen 1993 Bodø SK NOR 55.90 S
19 743 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 55.91 S
20 73 Erik Nurmi 2001 Vanders FIN 56.03 S
21 15 Isak Eliasson 1996 Spårvägen Simförening SWE 56.03 S
22 684 Sigurd Holten Bøen 1997 Oslo Idrettslag Svømming NOR 56.11 S
23 685 Adam Fedorcsak 2001 Oslo Idrettslag Svømming NOR 56.15 S
24 23 Alexander Hölbling 2001 ATUS Knittelfeld AUT 56.31 S
25 111 Sven Arnestad 2001 Sarpsborg IL NOR 57.39 S
26 552 Johannes Hope 1999 Team Sør/KSA NOR 57.44 S
27 478 Isak Heggestad 2000 Sandefjord SK NOR 57.64 S
28 750 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap SWE 58.00
29 850 Adrian Eichler 2003 Schwimm-Club Wiesbaden 1911
e.V.
PHI 58.22 S
30 331 Einar Skoglund 2001 Vestbyen Trondheim NOR 58.47 S
31 204 Håkon Syrrist 2000 Ullensakersvømmerne NOR 58.57 S
32 497 Sander Klev 2000 Asker SK NOR 58.62 S
33 294 Daniel Farahani 1998 SK Speed NOR 58.62
34 501 Tobias Bang Mikkelsen 2002 Asker SK DEN 58.72 S
35 182 Ole Peder Solum 1999 Trondhjems SLK NOR 58.73 S
36 276 Kristian Volden 1998 NTNUI-Svømming NOR 58.91 S
37 630 Simon Slettevold 2002 Stavanger Svømmeklubb NOR 59.37 S
38 508 Kristian Dimitri Swakhoven 2003 Asker SK NOR 59.40 S
39 582 Eirik Karlsen 2001 Eid SK NOR 59.47 S
40 561 Johan N. Dam 2002 Svimjisamband Foroya FAR 59.73 S
41 556 Titus Victor Phillipson 2002 Team Sør/KSA NOR 59.75 S
42 617 Jørund Kalvenes Drengstig 2002 Stavanger Svømmeklubb NOR 59.76 S
43 853 Jørund Kalvenes Drengstig 2002 Sola SK NOR 59.76 S
44 308 Emil Sander Danielsen 2002 Kongstensvømmerne NOR 59.78 S
45 467 Anders Christian Norheim 2000 Bærumsvømmerne NOR 59.86 S
46 618 Sondre Eidesen 2002 Stavanger Svømmeklubb NOR 59.94 S
47 351 Bendik Pleym Olsen 2002 BS/Delfana NOR 1:00.08 S
48 553 Ole Marius Rist Jensen 2001 Team Sør/KSA NOR 1:00.30
49 702 Joshua Welschof 1999 Oslo Idrettslag Svømming NOR 1:00.31 S
50 208 Ivar Angell 2001 Sortland SLK NOR 1:00.47 S
51 339 Ole Steinbråten 2001 Glitre SK/Gol NOR 1:00.52 S
52 703 Brage Ree Bakken 2003 Klepp SSK NOR 1:00.56 S
53 346 Arild Kristiansen Degerstrøm 2000 BS/Delfana NOR 1:00.70
54 31 Aslan Bentley 2001 Vestkantsvømmerne NOR 1:00.72
55 146 Sander Myhr Bjørknes 2003 Fauske SK NOR 1:01.08 S
56 83 William Skjærum 2000 Poseidon NOR 1:01.14 S
57 150 Mathias Martinussen 2004 Fauske SK NOR 1:01.23 S
58 197 Vemund Hoset 2002 Ullensakersvømmerne NOR 1:01.44 S
59 136 Edvard Mustaparta 2002 Harstad SK NOR 1:01.65 S
60 257 Joakim Throndsen 2000 BS-LK NOR 1:01.72 S
61 338 Andreas Soma Haugen 2002 Glitre SK/Gol NOR 1:01.75 S LATE
62 635 Christian Øgreid 2002 Stavanger Svømmeklubb NOR 1:01.87 S
63 306 Markus Woxholt 1999 SK Speed NOR 1:02.00 S
64 25 Maxim Zahradnik 2002 ATUS Knittelfeld SVK 1:02.14 S
65 110 Simen Arnestad 2004 Sarpsborg IL NOR 1:02.16 S
66 210 Harald-Georg Dahlslett
Hansen
2002 Sortland SLK NOR 1:02.30 S
67 566 Rói Bech 2001 Svimjisamband Foroya FAR 1:02.32 S
68 93 Torkil Eldegard Heie 2000 Ås IL NOR 1:02.36 S
69 757 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap SWE 1:02.41 S
70 24 Alexander Lange 2000 ATUS Knittelfeld GER 1:02.45 S
71 472 Jonatan André Risåsen 2000 Bærumsvømmerne NOR 1:02.65 S
72 764 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap SWE 1:02.71 S
73 555 Andreas Håbesland Klausen 2002 Team Sør/KSA NOR 1:02.92 S
74 349 Marius Fonnes Heggstad 2001 BS/Delfana NOR 1:02.95 S
75 489 Carl-Fredrik Bengtsson 1998 Asker SK NOR 1:02.98 S
76 166 Jonas Fiskaa Barstad 2000 Trondhjems SLK NOR 1:03.13 S
77 762 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap SWE 1:03.27 S
78 252 Christopher Johnsen Skar 2003 BS-LK NOR 1:03.31 S
79 212 Anders Inga 2005 Sortland SLK NOR 1:03.54 S
80 61 Christoffer Høvik 2002 Kristiansund SK NOR 1:03.57 S
81 343 Erling Flåm Krogsrud 2000 BS/Arna NOR 1:03.60 S
82 301 Herman Røed 2005 SK Speed NOR 1:03.76 S
83 594 Ivar Mosqueira Forbord 2003 Glitre SK/BK NOR 1:04.06 S
84 206 Gergo Varga 2003 Ullensakersvømmerne NOR 1:04.25 S
85 454 Simen Littorin Birkeland 2002 Bærumsvømmerne NOR 1:04.26 S
86 280 Aleksey Koriachko Johansen 2003 Karasjok SK NOR 1:04.32 S
87 844 Vegard Vindvik 2003 Bodø SK NOR 1:04.49 S LATE
88 7 Mats-André Andreassen 2004 Grimstad Svømmeklubb NOR 1:04.52 S
89 710 Eirik Norvoll Bjørnevik 2001 Aalesunds SLK NOR 1:04.61 S
90 496 Oscar Smeby Iden 2003 Asker SK NOR 1:04.64 S
91 185 Leo Hauge Sølvberg 2000 Trondhjems SLK NOR 1:04.81 S
92 350 Jonas Thorbjørnsen Hinna 2003 BS/Delfana NOR 1:04.89 S
93 521 Øystein Breivik 2002 Bergens Svømme Club NOR 1:04.94
94 779 Helje Stadaas 2004 Moss SK NOR 1:05.00 S
95 726 Benjamin Blom 2004 Arna SLK NOR 1:05.01 S
96 233 Tønnes Valvik Tønnessen 2005 Stord symjing NOR 1:05.25 S
97 499 Oscar Lars Christian Megård 2004 Asker SK NOR 1:05.27 S
98 662 Henrik Hodne Eliassen 2004 Delfana NOR 1:05.51 S
99 613 Sivert Solheim Verhage 2002 Førde IL Symjing NOR 1:05.63 S
100 95 Herman Riis Langhammer 2005 Ås IL NOR 1:05.68 S
101 591 Theo Munz-Kløve 2003 Bergkameratene NOR 1:06.07 S
102 226 Iver Thoresen Malme 2001 Stord symjing NOR 1:06.21 S
103 509 Joakim Tronstad 2003 Asker SK NOR 1:06.25 S
104 371 Aleksander Sørebø 2003 BS/Åstveit NOR 1:06.34 S
105 774 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF Simfören SWE 1:06.53 S
106 290 Jonas She Cheung 2005 SK Speed NOR 1:06.64 S
107 534 Kasper Krohn-Dale 2002 Bergens Svømme Club NOR 1:06.67
108 605 Reinert Solheim Erland 2004 Førde IL Symjing NOR 1:06.79 S
109 362 Peter Walløe 2002 BS/Delfana NOR 1:07.08 S
110 345 Nikodem Arthur Wiktorowicz 2003 BS/Arna NOR 1:07.58 S
111 492 Thomas Joachim Efskind 2004 Asker SK NOR 1:07.96 S
112 773 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF Simfören SWE 1:07.97 S
113 374 Sebastian Warncke-Wang 2002 BS/Åstveit NOR 1:08.01
114 586 Daniel Vindfjell 2004 Eid SK NOR 1:08.04 S
115 510 Kristian Tronstad 2006 Asker SK NOR 1:08.34 S
116 661 Anders Rye Brekkhus 2003 Delfana NOR 1:08.69 S
117 164 Hasith Ransiri Attanapola 2003 Trondhjems SLK NOR 1:09.43 S
118 221 Lars Isdahl Føyen 2004 Stord symjing NOR 1:09.59 S
119 181 Vegard Skjervold 2002 Trondhjems SLK NOR 1:09.60 S
120 718 Bendik Botten 2004 Sunndal SLK NOR 1:09.91 S
121 317 Christian Offenberg 2005 Kongstensvømmerne NOR 1:09.93 S
122 598 Sander Løw Dengin 1999 Lørenskog/Rælingen NOR 1:10.07 S
123 193 Sebastian Eriksen 2003 Ullensakersvømmerne NOR 1:10.48 S
124 309 Oliver Danielsen 2005 Kongstensvømmerne NOR 1:10.60 S
125 231 Tobias Emanuelsson Samuel 2004 Stord symjing NOR 1:10.93 S
126 575 Even Derit Haarstad 2004 Os Svømmeklubb NOR 1:11.04 S
127 172 Maxim Gorodkov 2005 Trondhjems SLK NOR 1:11.10 S
128 610 Anders Scheflo Kvåle 2005 Førde IL Symjing NOR 1:11.12 S
129 222 Didrik Gudding 2005 Stord symjing NOR 1:11.25 S
130 507 Leo Strand 2003 Asker SK NOR 1:11.84 S
131 544 Ghanesh Rajkumar 2005 Bergens Svømme Club NOR 1:12.03 S
132 37 Harald Hals 2002 Vestkantsvømmerne NOR 1:12.04
133 268 Sverre Sandanger Myklebust 2003 Volda TIL NOR 1:12.11 S
134 199 Sigurd Huuse 2001 Ullensakersvømmerne NOR 1:12.70 S
135 676 Trym Stendalen 2005 Delfana NOR 1:12.75 S
136 721 Sander Sand 2004 Skjetten Svømming NOR 1:12.89 S
137 99 Stellan Gundersen Wallin 2005 Ås IL NOR 1:13.17 S
138 491 Szymon Dziedzic 2003 Asker SK NOR 1:13.30 S
139 4 Marcus Tvete 2005 Namsos Svømmeklubb NOR 1:13.87 S
140 40 Joseph Haakon Muki Kititi 2003 Vestkantsvømmerne NOR 1:14.55 S
141 437 Eivind Mjelde Myhr 2004 Åstveit SK NOR 1:14.59 S
142 639 Thorvald Hagland Børseth 2005 Haugesund SK NOR 1:15.55 S
143 486 Fredrik Almnes 2005 Asker SK NOR 1:17.71 S
144 788 Sebastian Rosnes 2006 Øyane Svømmeklubb NOR 1:18.08 S
145 200 Michael Jansen 2005 Ullensakersvømmerne NOR 1:18.14 S
146 607 Artur Grzebieluch 2004 Førde IL Symjing NOR 1:18.92 S
147 739 Vegard Skar Øgaard 2002 Arna SLK NOR 1:20.16 S
148 282 Milos Stojanovic 2004 Drammen SK NOR 1:21.72 S
149 272 Noah Skar 2005 Mandal SK NOR 1:23.04 S
150 236 Alexander Bajo 2005 BS-LK NOR 1:24.23 S
151 805 Henrik H.S. Mjelde 2005 Arna SLK NOR 1:27.28 S
152 576 Sindre Derit Haarstad 2006 Os Svømmeklubb NOR 1:31.28 S
153 129 Andreas Benjaminsen 2005 Harstad SK NOR 1:42.23 S
154 825 Endre Lerøy 2003 Austrheim Svømmeklubb NOR
155 602 Emil Mathias Roli Sørensen 2004 Lørenskog/Rælingen NOR
156 320 Ludvik Svarstad 1999 Kongstensvømmerne NOR
157 824 Thomas Hope 2005 Austrheim Svømmeklubb NOR
158 826 Johan Semmingsen Lerøy 2004 Austrheim Svømmeklubb NOR
2020-07-05 22.20.42 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner