Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 7, Prelims Sunday 9:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Organizer: |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women
|
Heat 1 (20) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Aktiv365 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
29.40 |
|
Lillia C King |
1997 |
United States |
USA |
Budapest |
HUN |
30.07.2017 |
|
|
BSF |
30.70 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTU Tampere |
Fin |
Bergen |
|
15.04.2018 |
|
|
NOR |
31.09 |
|
Katharina Stiberg |
1988 |
Bjerkvik SK |
NOR |
Roma |
ITA |
01.08.2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
0 |
|
Aurora Kjensli |
2004 |
Skjetten S |
35.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
1 |
|
Lina Maria Gundersen |
2001 |
Glitre SK/ |
35.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
723 |
2 |
|
Andrea Antun Mikkelsen |
2005 |
Arna SLK |
35.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
3 |
|
Sanne Berggren |
2001 |
Sandefjord |
35.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
570 |
4 |
|
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
Foroya |
35.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Edle Irene Vidnes |
2001 |
Poseidon |
35.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
6 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord |
35.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
7 |
|
Erika Ness |
2003 |
Tverlandet |
35.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
8 |
|
Tomine Hugaas Fjorden |
2002 |
Vestbyen T |
35.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
592 |
9 |
|
Maja Arndal |
2003 |
Glitre SK/ |
36.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women |
Heat 2 (20) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
0 |
|
Andrea Rød |
2002 |
Kolbotn IL |
35.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
1 |
|
Kristin Venstad |
2001 |
Sandefjord |
35.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
VSLK |
35.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
3 |
|
Mari Moen |
2004 |
Skjetten S |
35.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
4 |
|
Silje Rongevær Slyngstadli |
2004 |
BS/Åstveit |
35.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
5 |
|
Jonette Kristiansen Pflug |
2001 |
Poseidon |
35.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
6 |
|
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
2002 |
Karasjok S |
35.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
7 |
|
Sandra Knudsen |
2001 |
Kongsten |
35.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
8 |
|
Yngvild Salvesen Haldorsen |
2002 |
BS/Delfana |
35.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
9 |
|
Ida Jystad |
2002 |
Vestbyen T |
35.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women |
Heat 3 (20) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
746 |
0 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
SKK |
34.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
691 |
1 |
|
Juliane Lindgaard Kjeldseth |
2004 |
Oslo Idret |
34.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
Elise Alme Jensen |
2002 |
BS-LK |
34.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
3 |
|
Nora Ellingsen |
2003 |
Haldens SK |
34.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
4 |
|
Jonette Matland |
2004 |
BS/Delfana |
34.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Tina Holmgren Hansen |
2001 |
Harstad SK |
34.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
6 |
|
Ingunn Jonsdottir |
2002 |
Oslo Idret |
34.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
7 |
|
Natalie Hestdal |
1999 |
BS/Åstveit |
34.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
8 |
|
Ida Skjæveland |
2003 |
BS/Åstveit |
34.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
9 |
|
Heidi Elisabeth Ysland |
2001 |
Trondhjems |
35.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women |
Heat 4 (20) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
745 |
0 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
SKK |
34.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
1 |
|
Maren Thoresen Malme |
1998 |
BS/Åstveit |
33.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
2 |
|
Juni Helene Iversen Refstie |
2001 |
Team Sør/K |
32.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
799 |
3 |
|
Eva Kummen |
2001 |
Lambertset |
31.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
4 |
|
Fleur Vermeiren |
2002 |
FLANDERS |
30.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
456 |
5 |
|
Kristine Bjellvåg Braathen |
2000 |
Bærum |
31.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
753 |
6 |
|
Julia Björkén |
2001 |
VÄSBY SS |
32.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
7 |
|
Aurora Oseland |
2000 |
Haldens SK |
33.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
698 |
8 |
|
Maria Rølland |
1998 |
Oslo Idret |
34.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
9 |
|
Synne Kristine Lauritzen |
2001 |
Haldens SK |
34.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women |
Heat 5 (20) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
0 |
|
Anna Kjøpstad Rimmereide |
2000 |
Stord IL |
34.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
833 |
1 |
|
Katrine Jensen |
1992 |
Bergen OM |
33.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
794 |
2 |
|
Stina Kajsa Colleou |
1993 |
Lambertset |
32.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
3 |
|
Johanne Heines Pettersen |
1999 |
Bergens SC |
31.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
820 |
4 |
|
Jessica Steiger |
1992 |
DSV |
30.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
5 |
|
Ingalill Urrang Naustvik |
1995 |
Bergens SC |
31.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
6 |
|
Henriette Kronstad Helland |
1998 |
Bergens SC |
31.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
461 |
7 |
|
Martine Johansen |
2000 |
Bærum |
33.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
8 |
|
Julie Bjordal |
2001 |
Trondhjems |
33.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
9 |
|
Nora Visnes |
2003 |
Stord IL |
34.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women |
Heat 6 (20) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
571 |
0 |
|
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
Foroya |
34.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
848 |
1 |
|
Selina Müller |
1998 |
DSV |
33.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Malene Rypestøl |
2001 |
VSLK |
32.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
801 |
3 |
|
Silje Poll Mikkelborg |
1998 |
Lambertset |
31.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
808 |
4 |
|
Anna Elendt |
2001 |
DSV |
30.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
709 |
5 |
|
Susann Bjørnsen |
1993 |
Setermoen |
30.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
6 |
|
Stine Omdahl Petersen |
1999 |
Bærum |
31.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Nicole Pichler |
1995 |
ATUS Graz |
32.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
740 |
8 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
SKK |
33.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
9 |
|
Tina Hosøy Nordås |
2001 |
BS-LK |
34.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Breaststroke Women |
NOR Juniors 7 (20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
0 |
|
Frida Stretre Løbersli |
2004 |
Skjetten S |
34.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
650 |
1 |
|
Mari Nilsen |
2003 |
Haugesund |
33.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
|
Margrethe Kvelstad |
2002 |
Vestbyen T |
33.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
353 |
3 |
|
Asdis Eva Omarsdottir |
2002 |
BS/Delfana |
33.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
4 |
|
Vilde Skaug |
2002 |
Bærum |
31.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
5 |
|
Mathilde Sofie Hammer |
2002 |
Kongsten |
32.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
6 |
|
Eva Isabel Erbe |
2004 |
SK Speed |
33.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
7 |
|
Rebekka Wangberg |
2002 |
Trondhjems |
33.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
8 |
|
Marte Reikvam |
2004 |
Skjetten S |
34.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
624 |
9 |
|
Kari Ystrøm Lærdal |
2003 |
Stavanger |
34.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-06 20.22.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|