Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Caroline Søgaard |
2006 |
0602AS |
RINGE |
|
50m |
56.38 |
8 |
2 |
Sissel Jessen |
2004 |
0494AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
44.92 |
28 |
3 |
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
0692AH |
NYBORG |
|
50m |
43.90 |
38 |
4 |
Mathilde Nissen |
2004 |
0438AZ |
NYBORG |
|
50m |
40.32 |
209 |
5 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
0654AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
43.88 |
181 |
6 |
Victoria Juul Larsen |
2006 |
0618AM |
FREM |
|
50m |
44.71 |
112 |
7 |
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
KOLDING |
|
50m |
47.41 |
273 |
8 |
Freya Scholz-Rasmussen |
2004 |
0412BE |
H2Odense |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
39.21 |
139 |
2 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
HORSENS |
|
50m |
37.57 |
140 |
3 |
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
HORSENS |
|
50m |
37.43 |
271 |
4 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
37.26 |
3 |
5 |
Caroline van Vliet |
2006 |
0694AP |
ERRITSØ |
|
50m |
37.31 |
216 |
6 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
37.50 |
218 |
7 |
Nora Gombos |
2006 |
0646AS |
SØNDERBORG |
|
50m |
39.13 |
82 |
8 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
50m |
39.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Kathrine Hvidberg |
2004 |
0496BA |
RINGE |
|
50m |
36.81 |
354 |
2 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
50m |
36.19 |
302 |
3 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.05 |
201 |
4 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
BOV |
|
50m |
35.47 |
341 |
5 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
35.58 |
81 |
6 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
36.11 |
2 |
7 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
36.52 |
191 |
8 |
Liva Vangsgaard |
2006 |
0682AV |
FREM |
|
50m |
37.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
50m |
35.28 |
268 |
2 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
H2Odense |
|
50m |
34.80 |
41 |
3 |
Nina Seirup |
2005 |
0566AN |
NYBORG |
|
50m |
34.21 |
84 |
4 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
50m |
33.58 |
299 |
5 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.85 |
30 |
6 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
50m |
34.27 |
105 |
7 |
Mille Veiler |
2005 |
0526AX |
KOLDING |
|
50m |
35.08 |
353 |
8 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
50m |
35.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.09 |
382 |
2 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
33.00 |
310 |
3 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.90 |
83 |
4 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
50m |
32.56 |
104 |
5 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
50m |
32.86 |
142 |
6 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
32.97 |
383 |
7 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406ac |
H2Odense |
|
50m |
33.04 |
36 |
8 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
33.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
50m |
32.26 |
149 |
2 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
30.75 |
169 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
29.91 |
132 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.86 |
24 |
5 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
29.30 |
157 |
6 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
50m |
30.13 |
243 |
7 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
50m |
31.00 |
270 |
8 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
H2Odense |
|
50m |
32.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
50m |
31.94 |
152 |
2 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
30.74 |
127 |
3 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.68 |
123 |
4 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.10 |
144 |
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
29.21 |
7 |
6 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
30.06 |
249 |
7 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
50m |
30.80 |
35 |
8 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
50m |
32.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
31.17 |
261 |
2 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
H2Odense |
|
50m |
30.27 |
171 |
3 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
29.30 |
135 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.02 |
124 |
5 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.96 |
101 |
6 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
29.93 |
385 |
7 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
30.79 |
267 |
8 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
H2Odense |
|
50m |
32.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|