2021-04-14   14:01:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Stora Coop Simmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Stora Coop Simmet 2019
Plats: Arrangör: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 30 mar 2019
Gren 3, 25m Ryggsim Damer
Final 1 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:17
Anm tid
Start ca:
1 25m
7 2 Alia Zeitoun 2009 AVESTA SS 25m
27 3 Alva Beckman 2003 SK ENA 25m
74 4 Tilda Wase 2006 NORRTÄLJE 25m
5 25m
6 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 2 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
37 1 Rebecka Wiik 1999 FAGERSTA 25m
105 2 Ida Källman 2006 ÖSMO SS 25m
82 3 Sara Norman Widell 2006 NORRTÄLJE 25m
36 4 Inez Eklund 2008 SK ENA 25m
127 5 Ayda Kayedpour 2006 HK SIM 25m
6 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 3 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
138 1 Ellenor Slipare 2006 FAGERSTA 25m
35 2 Saga Wallebring 2008 SK ENA 25m
57 3 Anna Patcharaporn 2006 HEDEMORA 25m
104 4 Alva Zander 2006 ÖSMO SS 25m
55 5 Milena Voskanyn 2007 HEDEMORA 25m
42 6 Kung Prasertnoppakul 2006 HEDEMORA 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 4 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
34 1 Ella Gjälby 2008 SK ENA 25m
52 2 Natella Harutyunyan 2004 HEDEMORA 25m
53 3 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 25m
109 4 Linnea Glavas 2011 ÖSMO SS 25m
115 5 Thea Frost 2005 HK SIM 25m
126 6 Alice Åsberg 2008 HK SIM 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 5 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
54 1 Klara Nyström-Clyva 2009 HEDEMORA 33.26 25m
67 2 Ida Skogbergs 2009 LUDVIKA SS 27.63 25m
83 3 Tyra Lampén 2007 NORRTÄLJE 26.83 25m
110 4 Emilia Rosborg 2011 ÖSMO SS 27.54 25m
24 5 Emilia  Bakas 2008 SK ENA 28.23 25m
93 6 Ebba Fors 2006 UPPLANDS-B 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 6 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
21 1 Linnea Alvin 2006 SK ENA 25.60 25m
71 2 Alice Branér 2008 LUDVIKA SS 24.93 25m
50 3 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 24.70 25m
12 4 Moa Torsell 2006 AVESTA SS 24.77 25m
75 5 Emma Pettersson 2001 NORRTÄLJE 25.50 25m
113 6 Josefin Björkman 2008 ÖSTERBY SS 25.93 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 7 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:23
Anm tid
Start ca:
95 1 Freja Vesterlund 2006 ÖSMO SS 24.42 25m
134 2 Karin Lepschi 2008 STRÄNGNÄS 24.20 25m
47 3 Karolina Karlsson 2004 HEDEMORA 24.02 25m
85 4 Johanna Åberg 2009 NORRTÄLJE 24.20 25m
29 5 Aziza Osman 2008 SK ENA 24.20 25m
26 6 Bernhardina Pettersson 2008 SK ENA 24.55 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 8 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
63 1 Maria Leonardsson 2009 LUDVIKA SS 23.77 25m
23 2 Kristina Lind 2007 SK ENA 23.51 25m
73 3 Sara Müller 2008 LUDVIKA SS 23.23 25m
94 4 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 23.39 25m
111 5 Agnes Ekholm 2006 ÖSTERBY SS 23.58 25m
49 6 Tindra  Nyström 2005 HEDEMORA 24.00 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 9 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:25
114 1 Emmy Scherdin 2008 ÖSTERBY SS 22.98 25m
65 2 Rosa Söderholm 2005 LUDVIKA SS 22.41 25m
103 3 Lina Thunvall 2008 ÖSMO SS 22.32 25m
69 4 Elsa Karls 2008 LUDVIKA SS 22.40 25m
17 5 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 22.77 25m
20 6 Elna Zetterberg 2007 SK ENA 23.05 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 10 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
118 1 Frida Lundström 2002 HK SIM 21.63 25m
106 2 Amanda Rosborg 2008 ÖSMO SS 21.61 25m
89 3 Elin Söderlund 2006 UPPLANDS-B 21.41 25m
102 4 Alva Lindberg 2008 ÖSMO SS 21.44 25m
18 5 Thea Eriksson 2006 SK ENA 21.63 25m
39 6 Elsa  Zachrisson 2003 FAGERSTA 21.75 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 11 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
112 1 Emilia Björkman 2006 ÖSTERBY SS 21.08 25m
61 2 Lovisa Leonardsson 2005 LUDVIKA SS 20.91 25m
51 3 Mira Björkman 2010 HEDEMORA 20.79 25m
88 4 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 20.83 25m
48 5 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 21.01 25m
64 6 Hanna Skogbergs 2005 LUDVIKA SS 21.16 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 12 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
11 1 Nilea Ahlström 2005 AVESTA SS 20.23 25m
70 2 Julia Escamilla Nordén 2008 LUDVIKA SS 19.93 25m
120 3 Linnea Larsson 2005 HK SIM 19.91 25m
122 4 Runa Eriksson 2005 HK SIM 19.91 25m
86 5 Elsa Kjellström 2006 UPPLANDS-B 20.22 25m
117 6 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 20.24 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 13 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:29
Anm tid
Start ca:
96 1 Agnes Öhman 2006 ÖSMO SS 18.90 25m
97 2 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 18.34 25m
38 3 Nike Bölja-Strandlund 2002 FAGERSTA 17.88 25m
5 4 Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS 18.20 25m
60 5 Isabella Viklund 2006 LINDESBERG 18.39 25m
91 6 Ellen Sundquist 2006 UPPLANDS-B 18.97 25m
Gren 3, 25m Ryggsim Damer Final 14 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
116 1 Emma Sebelius 2002 HK SIM 17.60 25m
119 2 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 17.43 25m
77 3 Moa Zetterström 2005 NORRTÄLJE 16.00 25m
58 4 Alice Nordén 2003 LINDESBERG 16.92 25m
81 5 Linnea Sjöström 2005 NORRTÄLJE 17.45 25m
40 6 Dione Bölja-Strandlund 2004 FAGERSTA 17.80 25m
2019-03-30 09:10:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Ena

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner