2020-01-19   09:21:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
17 200m Butterfly Herrer, DMJ
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Aalborg Sv DEN Kazan, Rusland 04-08-2015
2:01.35 Viktor B. Bromer 1993 AGF DEN Tampere, Finland 23-07-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 510 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 2:04.01
2002 0283AD
2 319 Nicklas Östman Pedersen Herlev Svømning 2002 0231AC 50m 2:06.99
3 252 Bertram Dreyer Riis Hovedstadens Svømmeklub 2002 0223AG 50m 2:08.44
4 262 Oliver Søgaard-Andersen Hovedstadens Svømmeklub 2003 0339AK 50m 2:08.54
5 75 Oliver Nørgaard Frost Aalborg Svømmeklub 2002 0299AL 50m 2:09.29
6 384 Leo Badaker Gentofte Svømme Klub 2002 0255AR 50m 2:09.95
7 318 Laurits Kenskov Herlev Svømning 2001 0145AC 50m 2:10.48
8 111 Matthias Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0191AH 50m 2:10.49
9 473 Joakim Køhn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0375AE 50m 2:10.50
10 131 Frederik Eg Ibsen Sigma Swim Birkerød 2002 0231AD 50m 2:10.58
11 417 Tobias Boström Esbjerg Svømmeklub 2002 0295AG 50m 2:11.55
12 474 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 50m 2:12.42
13 113 Jonas Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0123AH 50m 2:12.62
14 375 Oliver Steenberg Gladsaxe Svømmeklub 2002 0225AE 50m 2:13.14
15 492 André Iversen Svømmeklubben Sønderborg 2001 0121AL 50m 2:14.49
16 543 Alexander Rendlev Vallensbæk IF Af 1939 2001 0121AE 50m 2:14.79
17 142 Frederik Bornemann Sigma Swim Allerød 2001 0163AH 50m 2:14.80
18 405 Christopher G. Trandum Gentofte Svømme Klub 2003 0313AI 50m 2:15.45
19 530 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 2:15.60
20 604 Mikkel Riis Viborg Svømme Klub 2002 0257AR 50m 2:16.17
21 440 Valdemar Wichmann Agfs Svømmeafdeling 2003 0305AJ 50m 2:16.59
22 316 Magnus Løhr Herlufsholm Svømmeklub 2001 0173AJ 50m 2:18.57
23 491 Ole Hovmand Svømmeklubben Syd 2003 0345AH 50m 2:19.08
24 225 Malte Egholm Brøns Hørsholm Svømmeforening 2003 0331AC 50m 2:19.55
25 226 Magnus Bækgaard Andersen Hørsholm Svømmeforening 2001 0101AF 50m 2:19.74
26 110 Tobias Daniel Larsen Slagelse Svømmeklub 2001 0139AH 50m 2:19.87
27 586 Carl Magnus Krievs Vest-Brøndby 2002 0257AD 50m 2:20.30
28 362 Mikkel Gummer Greve Svømmeklub 2002 0269AF 50m 2:20.98
29 335 Lucas Burmester Helsingør Svømmeklub 2002 0237AK 50m 2:21.30
30 135 Andreas Hoffmann Sigma Swim Birkerød 2003 0325AH 50m 2:21.31
31 479 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0365AE 50m 2:21.89
32 309 Carl Kirchhoff Hillerød Svømmeklub 2002 0257AL 50m 2:23.03
33 544 Peter Vinge-Maigaard Vallensbæk IF Af 1939 2003 0351AB 50m 2:23.48
34 463 Rasmus Hatting Petersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2002 0205AF 50m 2:24.04
35 50 Mads Lind Hvidovre Svømmeklub 2002 0255AI 50m 2:24.15
36 633 Johan Siksne Kaalund H2Odense 2002 0235AI 50m 2:26.02
37 427 Emil Frydenholm Esbjerg Svømmeklub 2002 0235AG 50m 2:26.73
38 534 William Kristensen Søllerød Svømmeklub 2003 0319AM 50m 2:27.03
39 374 Noah Bred Gladsaxe Svømmeklub 2003 0399AE 50m 2:27.17
40 365 Oskar Skov Grell Glostrup Svømmeklub 2002 0217AC 50m 2:27.86
41 96 Nicolai Therkelsen Svømmeklubben Laksen 2003 0337AG 50m 2:28.85
42 646 Lars Reber Knudsen Farum Svømmeklub 2003 0365AR 50m 2:35.11
08-04-2019 19:35.04 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark