2020-01-18   06:58:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
20 50m Frisvømning Herrer, DO
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Esbjerg, Danmark 11-04-2009
23.07 Magnus Westermann 1995 Herlev Svø DEN Bellahøj, Danmark 29-03-2013
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 676 Stefano Razato Schwimmteam Erzgebirge 50m 22.79
1986
2 640 Kevin Witt Christensen Farum Svømmeklub 50m 22.85
1995 9595AF
3 663 Tobias B. Bjerg Agfs Svømmeafdeling 50m 23.06
1998 9807AC
4 138 Frederik Rindshøj Sigma Swim Allerød 50m 23.42
1999 9955AN
5 581 Jakob Juul Vejle Svømmeklub 50m 23.47
2000 0015AK
6 128 Frederik Dalhøj Paulsen Sigma Swim Birkerød 50m 23.50
1998 9833AK
7 229 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 50m 23.58
2000 0073AC
8 451 Kasper Schultz Agfs Svømmeafdeling 1995 9557AI 50m 23.66
9 55 Oliver Jacobsen Hvidovre Svømmeklub 1997 9781AQ 50m 23.70
10 627 Andreas Bui H2Odense 2000 0031AJ 50m 23.71
11 121 Alexander Eggers Sigma Swim Birkerød 1999 9967AD 50m 23.77
12 641 Philip Greve Farum Svømmeklub 1998 9839AK 50m 23.84
13 421 Christian Holm Jørgensen Esbjerg Svømmeklub 1999 9973AK 50m 23.87
14 418 Lasse Dall Esbjerg Svømmeklub 1997 9763AR 50m 23.97
15 287 Rasmus Nørfjand Holstebro Svømme Club 2000 0043AP 50m 24.24
16 278 Rasmus Udbye Horsens Svømmeklub 2000 0007AM 50m 24.24
17 382 Peter Vangsgaard Gentofte Svømme Klub 2000 0001AC 50m 24.30
18 139 Anton Borring Andersen Sigma Swim Allerød 1999 9919AD 50m 24.39
19 583 Matthias Bach Mikkelsen Vejle Svømmeklub 2000 0029AM 50m 24.57
20 595 Andreas Vestergaard Vest-Brøndby 1999 9997AG 50m 24.79
21 281 Tais Andkjær Kristensen Horsens Svømmeklub 1999 9987AB 50m 24.86
22 180 Anton Borg Hjort Lyseng IF 2000 0065AO 50m 24.87
23 517 Tobias Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1998 9853AF 50m 24.90
24 265 Frederik O. Møller Hovedstadens Svømmeklub 1999 9935AC 50m 24.94
25 462 Mads Ørsted Nielsen Swim Team Taastrup -
VATCPH
1999 9921AF 50m 25.00
26 334 Julius Munk Helsingør Svømmeklub 2000 0055AA 50m 25.03
27 505 Mads Tornow Rasmussen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0073AD 50m 25.05
28 447 Andreas Hougaard Agfs Svømmeafdeling 2000 0007AO 50m 25.20
29 315 Filip Bækgaard Herlufsholm Svømmeklub 2000 0035AF 50m 25.32
30 292 Mads Ottosen Holbæk Svømme Klub 1997 9745AH 50m 25.34
31 240 Jet Li Fuhrmann Hovedstadens Svømmeklub 2004 0487AJ 50m 25.35
32 275 Nicklas Steen Hansen Horsens Svømmeklub 1999 9905AI 50m 25.42
33 516 Oliver Thor Sørensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0081AA 50m 25.42
34 192 Mads Ejdrup Hansen Lyngby Svømmeklub 1999 9971AL 50m 25.53
35 349 Mads Steen Petersen Helsinge Svømmeklub 1997 9765AJ 50m 25.54
36 212 Mads Hauge Sørensen Køge Svømmeklub 1997 9775AE 50m 25.58
37 593 Lars Thor Sørensen Vest-Brøndby 1999 9935AL 50m 25.59
38 53 Owais Hamid Hvidovre Svømmeklub 2000 0077AP 50m 26.16
39 206 Andreas L. Damgård Køge Svømmeklub 2000 0099AG 50m 26.37
40 44 Magnus Juul Hansen Vordingborg Svømme Klub 2003 0389AN 50m 26.59
08-04-2019 19:35.05 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark