2020-01-19   23:19:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
23 50m Butterfly Damer, DMJ
25.24 Jeanette Ottesen 1987 Lyngby Svø DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
26.92 Julie Kepp Jensen 2000 JGI Svømni DEN Bellahøj, Danmark 02-04-2017
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 361 Karoline Barrett Greve Svømmeklub 50m 27.03
2002 0286AA
2 394 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 50m 27.81
2002 0206AG
3 552 Sofie Bruun Høvring VAT Copenhagen-MK31 50m 28.35
2004 0408AB
4 371 Gro Grinda Rasmussen Gladsaxe Svømmeklub 50m 28.41
2003 0372AF
5 337 Mathilde Menck Nielsen Helsingør Svømmeklub 50m 28.55
2002 0246AC
6 475 Julie Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 28.57
2002 0222AA
7 554 Lærke Rask Sander VAT Copenhagen-MK31 2002 0212AL 50m 28.58
8 151 Therese Sand Frederiksen Sigma Swim Allerød 2003 0374AT 50m 29.21
9 389 Asta Poulsen Dolan Gentofte Svømme Klub 2004 0414AH 50m 29.29
10 235 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 29.33
11 620 Nikoline Andersen H2Odense 2003 0368AR 50m 29.33
12 535 Thea Søe Bach Thisted Svømmeklub 2002 0222AD 50m 29.36
13 370 Frederikke Marie Hansen Gladsaxe Svømmeklub 2003 0358AH 50m 29.38
14 330 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 2003 0306AJ 50m 29.40
15 538 Karoline Sørensen Thisted Svømmeklub 2002 0236AI 50m 29.42
16 268 Cecilie Grøndal Horsens Svømmeklub 2002 0282AK 50m 29.44
17 325 Amalie Kruse Enemærke Herlev Svømning 2003 0392AI 50m 29.48
18 31 Frida Bang Stanelt Kalundborg SK 2004 0422AL 50m 29.58
19 390 Astrid M. Østergaard Gentofte Svømme Klub 2004 0412AS 50m 29.59
20 424 Thilde Timmermand Esbjerg Svømmeklub 2002 0272AP 50m 29.60
21 602 Louise D. Liboriussen Viborg Svømme Klub 2002 0242AV 50m 29.61
22 323 Anna Wrist-Elkjær Herlev Svømning 2003 0398AE 50m 29.69
23 304 Zara Wendel Holbæk Svømme Klub 2002 0222AW 50m 29.76
24 615 Sarah Carugati VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0466AG 50m 29.76
25 404 Mia Rindshøj Gentofte Svømme Klub 2003 0306AC 50m 29.78
26 173 Melanie Eggertsen Nakskov Svømme Klub 2002 0232AI 50m 29.86
27 336 Mathilde Maria Thorsen Helsingør Svømmeklub 2004 0484AI 50m 30.05
28 409 Christina M. Glargaard Esbjerg Svømmeklub 2004 0428AC 50m 30.05
29 24 Clara Lynggaard Erritsø Gymnastik Og IF 2002 0272AY 50m 30.06
30 443 Maria Mehlsen Agfs Svømmeafdeling 2003 0392AX 50m 30.07
31 519 Liva Palmund Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0246AA 50m 30.09
32 628 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 50m 30.14
33 284 Isabella Bach Holstebro Svømme Club 2002 0296AG 50m 30.15
34 187 Ella Stenholt Lyngby Svømmeklub 2003 0398AP 50m 30.17
35 126 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 50m 30.18
2003 0334AH
36 380 Malou Soelberg Gentofte Svømme Klub 50m 30.27
2004 0438AE
37 605 Sarah Bundgaard Viborg Svømme Klub 50m 30.31
2003 0312AY
38 556 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 50m 30.38
2003 0368AL
39 613 Mille Kjær Jensen VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
50m 30.41
2004 0418AF
40 395 Frederikke Falk-List Gentofte Svømme Klub 2004 0488AB 50m 30.43
41 279 Sofie Le Fevre Horsens Svømmeklub 2004 0448AX 50m 30.45
42 224 Elena Westmark Holm Hørsholm Svømmeforening 2003 0336AD 50m 30.45
43 472 Freya Nørlund Wentzel Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0374AC 50m 30.55
44 571 Mitzi D. Jensen Vejle Svømmeklub 2002 0298AB 50m 30.55
45 600 Louise Houe Andersen Viborg Svømme Klub 2003 0384AN 50m 30.56
46 115 Dicte Skov Forsberg Skive Svømmeklub Poseidon 2004 0466AM 50m 30.60
47 446 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 30.64
48 202 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 2004 0488AD 50m 30.64
49 39 Line Lyskjær Silkeborg Svømmeklub 2003 0324AO 50m 30.65
50 360 Pernille Thastrup Hansen Haderslev Svømme Klub 2003 0374BD 50m 30.71
51 291 Emma Fjordside Jensen Holstebro Svømme Club 2003 0344AX 50m 30.75
52 402 Josephine Holst Vinther Gentofte Svømme Klub 2004 0432AC 50m 30.75
53 644 Maj Jensen Farum Svømmeklub 2003 0314BC 50m 30.90
54 502 Camilla Hougaard Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0282AJ 50m 30.98
55 101 Luna Emilie Olsen Slangerup Svømmeklub 2003 0312AC 50m 31.03
56 542 Josefine Arbo Sørensen Tune I.F. Svømmeafdeling 2004 0446AD 50m 31.25
57 32 Marie Uglebjerg Kalundborg SK 2002 0222AB 50m 31.26
58 528 Anna Nørskov Søllerød Svømmeklub 2004 0414AO 50m 31.50
59 314 Anne Dybro Nielsen Herning Svømmeklub 2003 0336AW 50m 31.99
60 104 Camilla Tommerup Sørensen Støvring Svømmeklub
Pingvinen
2003 0356AJ 50m 32.27
61 415 Victoria Underbjerg Esbjerg Svømmeklub 2004 0448AK 50m 32.69
62 269 Clara Matilde Carstensen Horsens Svømmeklub 2004 0436AP 50m 33.28
08-04-2019 19:35.06 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark