2020-01-18   06:55:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
28 50m Frisvømning Damer, DMJ
23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Svø DEN Glasgow, GBR 04-08-2018
25.19 Julie Kepp Jensen 2000 JGI Svømni DEN Indianapolis, USA 28-08-2017
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 361 Karoline Barrett Greve Svømmeklub 50m 25.59
2002 0286AA
2 394 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 50m 26.15
2002 0206AG
3 235 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 50m 26.40
2002 0298AA
4 475 Julie Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 26.86
2002 0222AA
5 356 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 2004 0492AH 50m 26.93
6 628 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 50m 27.05
7 330 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 2003 0306AJ 50m 27.10
8 597 Rebecca E. Jacobsen Viborg Svømme Klub 2003 0318AO 50m 27.22
9 323 Anna Wrist-Elkjær Herlev Svømning 2003 0398AE 50m 27.29
10 336 Mathilde Maria Thorsen Helsingør Svømmeklub 2004 0484AI 50m 27.32
11 103 Freja Romanski Støvring Svømmeklub
Pingvinen
2003 0308AI 50m 27.40
12 423 Astrid Nielsen Esbjerg Svømmeklub 2002 0276AO 50m 27.41
13 165 Caroline Broholm Ringe Svømme Klub 2003 0338AA 50m 27.45
14 470 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 27.52
15 650 Stine Saaby Schmidt Farum Svømmeklub 2002 0258AI 50m 27.53
16 370 Frederikke Marie Hansen Gladsaxe Svømmeklub 2003 0358AH 50m 27.55
17 558 Alberte Ehrenreich-Birn Vejle Svømmeklub 2003 0382AJ 50m 27.57
18 483 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 27.57
19 337 Mathilde Menck Nielsen Helsingør Svømmeklub 2002 0246AC 50m 27.59
20 31 Frida Bang Stanelt Kalundborg SK 2004 0422AL 50m 27.59
21 208 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 27.61
22 532 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 27.65
23 602 Louise D. Liboriussen Viborg Svømme Klub 2002 0242AV 50m 27.76
24 371 Gro Grinda Rasmussen Gladsaxe Svømmeklub 2003 0372AF 50m 27.97
25 615 Sarah Carugati VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0466AG 50m 27.99
26 33 Emilie Egerup Silkeborg Svømmeklub 2003 0316AW 50m 28.10
27 155 Maria Szokody Ringsted Svømme Klub 2002 0252AE 50m 28.12
28 216 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 2003 0374AA 50m 28.13
29 404 Mia Rindshøj Gentofte Svømme Klub 2003 0306AC 50m 28.18
30 333 Linnea Hietala Helsingør Svømmeklub 2004 0442AE 50m 28.21
31 112 Regitze Gotthard Slagelse Svømmeklub 2002 0228AA 50m 28.26
32 459 Katrine Kruse Rasmussen Swim Team Neptun 2004 0478AV 50m 28.29
33 360 Pernille Thastrup Hansen Haderslev Svømme Klub 2003 0374BD 50m 28.30
34 284 Isabella Bach Holstebro Svømme Club 2002 0296AG 50m 28.32
35 217 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 28.34
36 389 Asta Poulsen Dolan Gentofte Svømme Klub 2004 0414AH 50m 28.45
37 224 Elena Westmark Holm Hørsholm Svømmeforening 2003 0336AD 50m 28.47
38 202 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 2004 0488AD 50m 28.49
39 269 Clara Matilde Carstensen Horsens Svømmeklub 2004 0436AP 50m 28.49
40 552 Sofie Bruun Høvring VAT Copenhagen-MK31 2004 0408AB 50m 28.50
41 291 Emma Fjordside Jensen Holstebro Svømme Club 2003 0344AX 50m 28.51
42 458 Freja Røjkjær Rasmussen Swim Team Neptun 2004 0496AD 50m 28.54
43 194 Claudia Sperling Lyngby Svømmeklub 2002 0222AL 50m 28.59
44 555 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 28.68
45 556 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 28.68
46 409 Christina M. Glargaard Esbjerg Svømmeklub 2004 0428AC 50m 28.71
47 642 Maya Ehlers Hansen Farum Svømmeklub 2004 0432AI 50m 28.72
48 435 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 28.73
49 314 Anne Dybro Nielsen Herning Svømmeklub 2003 0336AW 50m 28.73
50 211 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 28.74
51 279 Sofie Le Fevre Horsens Svømmeklub 2004 0448AX 50m 28.77
52 280 Sofie Trekær Klausen Horsens Svømmeklub 2003 0364AD 50m 28.78
53 606 Maria Østergaard Nielsen Viborg Svømme Klub 2004 0474AS 50m 28.79
54 339 Pil Sylvander Helsingør Svømmeklub 2003 0386AN 50m 29.06
55 151 Therese Sand Frederiksen Sigma Swim Allerød 2003 0374AT 50m 29.07
56 363 Sidse M. Ø. Engsbro Greve Svømmeklub 2004 0482AK 50m 29.31
57 29 Anna Larsen Kalundborg SK 2004 0498AD 50m 29.49
58 24 Clara Lynggaard Erritsø Gymnastik Og IF 2002 0272AY 50m 30.34
08-04-2019 19:35.08 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark