2020-01-19   08:59:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
3 200m Frisvømning Herrer, DO
1:46.94 Mads Glæsner 1988 Allerød Sv DEN Esbjerg, Danmark 09-04-2009
1:49.46 Frederik Siem Pedersen 1991 Farum Svøm DEN Prag, Tjekkiet 12-07-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 419 Mikkel Gadgaard Esbjerg Svømmeklub 50m 1:48.93
1999 9923AA
2 575 Andreas Hansen Vejle Svømmeklub 50m 1:49.86
2000 0089AH
3 509 Frans Johannessen Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 1:50.02
1992 9277AB
4 485 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1994 9429AB 50m 1:50.61
5 659 Mathias Zander Rysgaard Holbæk Svømme Klub 1998 9833AA 50m 1:50.70
6 138 Frederik Rindshøj Sigma Swim Allerød 1999 9955AN 50m 1:51.04
7 658 Marcus Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9787AB 50m 1:51.17
8 74 Nicolas Blanch Aalborg Svømmeklub 1997 9779AA 50m 1:51.26
9 229 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2000 0073AC 50m 1:51.29
10 128 Frederik Dalhøj Paulsen Sigma Swim Birkerød 1998 9833AK 50m 1:51.31
11 38 Markus Kjeldsen Silkeborg Svømmeklub 2000 0059AB 50m 1:53.01
12 232 Óli Mortensen Hovedstadens Svømmeklub 1996 9603AN 50m 1:53.57
13 278 Rasmus Udbye Horsens Svømmeklub 2000 0007AM 50m 1:53.84
14 231 Alvi Hjelm Hovedstadens Svømmeklub 1996 9665AG 50m 1:54.12
15 482 Christian Rasmussen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1998 9867AF 50m 1:55.74
16 287 Rasmus Nørfjand Holstebro Svømme Club 2000 0043AP 50m 1:55.75
17 665 Jon Jøntvedt Bryne Symjeklubb 2003 50m 1:56.03
18 382 Peter Vangsgaard Gentofte Svømme Klub 2000 0001AC 50m 1:56.56
19 172 Mads Holm Nakskov Svømme Klub 1998 9837AC 50m 1:56.81
20 498 Mads Rishøj Svømmeklubben Triton
Ballerup
1999 9943AN 50m 1:56.85
21 517 Tobias Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1998 9853AF 50m 1:57.47
22 385 Tomas Stensballe Larsen Gentofte Svømme Klub 2000 0035AK 50m 1:57.49
23 579 Alexander Fenger Vejle Svømmeklub 1999 9925AT 50m 1:57.53
24 127 Claus Lerche Iversen Sigma Swim Birkerød 1977 7741AA 50m 1:57.64
25 420 Magnus B. Høgild Esbjerg Svømmeklub 1999 9959AD 50m 1:57.93
26 666 Mats Fjogstad Tobiassen Bryne Symjeklubb 2002 50m 1:58.12
27 240 Jet Li Fuhrmann Hovedstadens Svømmeklub 2004 0487AJ 50m 1:58.21
28 349 Mads Steen Petersen Helsinge Svømmeklub 1997 9765AJ 50m 1:58.63
29 471 Ferdinand Wahl Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2000 0089AB 50m 1:59.04
30 164 Kristoffer Desmareth Ringe Svømme Klub 50m 1:59.10
2000 0049AC
31 495 Niels Paulli Sparholt Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 1:59.58
2000 0027AF
32 218 Philip Krogh Brønnicke VAT Copenhagen-MK31 2000 0075AI 50m 2:00.00
33 76 Rune Nørgaard Aalborg Svømmeklub 2000 0097AF 50m 2:02.29
34 292 Mads Ottosen Holbæk Svømme Klub 1997 9745AH 50m 2:02.62
35 684 Linus Klepp Vik Sandnes SLK 2001 M141201
LIN04
50m 2:02.68
36 678 Lars Erik Berland Sandnes SLK 1999 M231199
LAR01
50m 2:06.31
37 100 Julius Svarrer Slangerup Svømmeklub 2005 0507AH 50m 2:08.51
08-04-2019 19:34.58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark