2020-01-19   08:52:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
30 50m Butterfly Herrer, DMJ
22.93 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Rom, Italien 27-07-2009
24.10 Daniel Steen Andersen 1995 Horsens Sv DEN Poznan, Polen 10-07-2013
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 480 Rasmus Nickelsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 24.50
2003 0347AC
2 320 Tobias Dan Hansen Herlev Svømning 2002 0243AC 50m 24.66
3 434 Malthe Lindeblad DeltaSwim 2001 0125AS 50m 25.21
4 318 Laurits Kenskov Herlev Svømning 2001 0145AC 50m 25.36
5 367 Frederik Riedel Lentz Gladsaxe Svømmeklub 2001 0187AN 50m 25.50
6 510 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0283AD 50m 25.78
7 474 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 50m 25.88
8 507 Gustav Klit Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0215AD 50m 25.92
9 342 Villads Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2001 0137AM 50m 25.95
10 262 Oliver Søgaard-Andersen Hovedstadens Svømmeklub 2003 0339AK 50m 25.99
11 75 Oliver Nørgaard Frost Aalborg Svømmeklub 2002 0299AL 50m 26.02
12 416 Martin H. Abel Esbjerg Svømmeklub 2001 0197AF 50m 26.05
13 473 Joakim Køhn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0375AE 50m 26.22
14 159 Frederik Møller Ringsted Svømme Klub 2002 0263AL 50m 26.23
15 215 Rasmus Danielsen Køge Svømmeklub 2001 0183AB 50m 26.39
16 189 William Textor Broch Lyngby Svømmeklub 2001 0157AD 50m 26.42
17 403 Christoffer Vang-Jensen Gentofte Svømme Klub 2001 0115AG 50m 26.72
18 567 Malthe Elkjær Vejle Svømmeklub 2003 0367AF 50m 26.73
19 326 Felix Lund Herlev Svømning 2001 0123AM 50m 26.76
20 221 Alexander Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2003 0377AA 50m 26.79
21 316 Magnus Løhr Herlufsholm Svømmeklub 2001 0173AJ 50m 26.87
22 560 Andreas Kronborg Vejle Svømmeklub 2002 0229AS 50m 26.87
23 530 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 26.94
24 131 Frederik Eg Ibsen Sigma Swim Birkerød 2002 0231AD 50m 27.03
25 590 Asbjørn Floor-Bøjden Vest-Brøndby 2002 0277AI 50m 27.04
26 438 Mathias Lund Hansen Agfs Svømmeafdeling 2002 0269AD 50m 27.16
27 354 Rasmus Petersen Haderslev Svømme Klub 2002 0223AU 50m 27.16
28 111 Matthias Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0191AH 50m 27.17
29 589 Frederik Emil Bækgaard Vest-Brøndby 2002 0299AI 50m 27.33
30 550 Carl Terp Larsen VAT Copenhagen-MK31 2001 0119AN 50m 27.33
31 408 Aske Sommerlund Pedersen Esbjerg Svømmeklub 2003 0393AJ 50m 27.38
32 623 Simon Juul Henriksen H2Odense 2001 0161AG 50m 27.39
33 226 Magnus Bækgaard Andersen Hørsholm Svømmeforening 2001 0101AF 50m 27.47
34 301 Mads Toft Holbæk Svømme Klub 2001 0175AL 50m 27.48
35 210 August Ryom Køge Svømmeklub 2002 0253AJ 50m 27.51
36 463 Rasmus Hatting Petersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2002 0205AF 50m 27.52
37 405 Christopher G. Trandum Gentofte Svømme Klub 2003 0313AI 50m 27.53
38 40 Theodor L Munch-Jensen Solrød Svømmeklub 2002 0215AL 50m 27.55
39 524 Alexander Ravn Borch Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0151AN 50m 27.56
40 58 Gustav Haugård Hansen Hvidovre Svømmeklub 50m 27.56
2002 0279AD
41 429 Martin Broch DeltaSwim 50m 27.58
2001 0125AM
42 439 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 50m 27.59
2003 0317AD
43 257 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 50m 27.64
2003 0343AQ
44 25 Laurits Sigaard Erritsø Gymnastik Og IF 50m 27.64
2003 0325AS
45 622 Victor Nygaard H2Odense 50m 27.69
2003 0361AH
46 340 Thorvald Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 50m 27.79
2003 0389AL
47 174 Nikolai Pagh Pedersen Nakskov Svømme Klub 50m 27.82
2002 0235AB
48 479 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 27.86
2003 0365AE
49 335 Lucas Burmester Helsingør Svømmeklub 2002 0237AK 50m 28.00
50 163 Sander Linde Ringe Svømme Klub 2002 0247AD 50m 28.05
51 417 Tobias Boström Esbjerg Svømmeklub 2002 0295AG 50m 28.07
52 374 Noah Bred Gladsaxe Svømmeklub 2003 0399AE 50m 28.12
53 143 Daniel Garne Larsen Sigma Swim Allerød 2003 0373AA 50m 28.12
54 23 Christian Lorey Erritsø Gymnastik Og IF 2003 0367AQ 50m 28.24
55 604 Mikkel Riis Viborg Svømme Klub 2002 0257AR 50m 28.25
56 134 Alfred Højberg Sigma Swim Birkerød 2002 0267AD 50m 28.25
57 646 Lars Reber Knudsen Farum Svømmeklub 2003 0365AR 50m 28.27
58 492 André Iversen Svømmeklubben Sønderborg 2001 0121AL 50m 28.28
59 30 Mikkel Mortensen Kalundborg SK 2003 0329AI 50m 28.28
60 539 Mikkel Stilling Thisted Svømmeklub 2003 0347AO 50m 28.37
61 44 Magnus Juul Hansen Vordingborg Svømme Klub 2003 0389AN 50m 28.38
62 545 Mohammed Ghizzaui Vallensbæk IF Af 1939 2003 0371AG 50m 28.39
63 357 Mads Stamholt Haderslev Svømme Klub 2003 0353AM 50m 28.44
64 534 William Kristensen Søllerød Svømmeklub 2003 0319AM 50m 28.48
65 365 Oskar Skov Grell Glostrup Svømmeklub 2002 0217AC 50m 28.54
66 512 Magnus Aasberg Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0143AG 50m 28.76
67 362 Mikkel Gummer Greve Svømmeklub 2002 0269AF 50m 28.83
68 544 Peter Vinge-Maigaard Vallensbæk IF Af 1939 2003 0351AB 50m 28.93
69 594 Tobias Davidsen Vest-Brøndby 2003 0329AD 50m 29.00
70 37 Emil Lykke Grann Silkeborg Svømmeklub 2003 0391AK 50m 29.07
71 176 Harald Franck Næstved IF 2003 0345AK 50m 29.51
72 42 Ruben Nørgaard Svømmeklubben Nord 2002 0225AF 50m 30.78
08-04-2019 19:35.08 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark