2020-01-28   01:32:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
51 200m Frisvømning Damer, DMJ
1:57.61 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 30-07-2009
1:59.91 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Antwerpen, Belgien 07-07-2012
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 394 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 50m 2:02.23
2002 0206AG
2 216 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 50m 2:04.57
2003 0374AA
3 564 Sofie Theophil Petersen Vejle Svømmeklub 50m 2:04.59
2003 0312AH
4 235 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 50m 2:06.01
2002 0298AA
5 513 Liva Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 2:06.95
2004 0486AA
6 426 Caroline Laursen Esbjerg Svømmeklub 2002 0224AW 50m 2:06.97
7 144 Julie K Rose Sigma Swim Allerød 2003 0324AL 50m 2:07.54
8 63 Victoria Haahr Pallesen Aalborg Svømmeklub 2002 0226AC 50m 2:07.65
9 484 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0304AO 50m 2:08.44
10 535 Thea Søe Bach Thisted Svømmeklub 2002 0222AD 50m 2:08.78
11 628 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 50m 2:09.09
12 255 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 2002 0224AU 50m 2:09.13
13 65 Camilla Brøgger-Andersen Aalborg Svømmeklub 2002 0246AQ 50m 2:09.77
14 198 Sofia Norre Bendt Lyngby Svømmeklub 2003 0316AG 50m 2:09.82
15 261 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 2:10.12
16 124 Thea Blomsterberg Sigma Swim Birkerød 2002 0272AC 50m 2:10.23
17 182 Martha Bjerg Lyseng IF 2004 0454AK 50m 2:10.24
18 88 Lærke Schelde-Mollerup JGI Svømning 2003 0358AB 50m 2:10.33
19 373 Michelle Mortensen Gladsaxe Svømmeklub 2002 0274AH 50m 2:10.74
20 85 Kaya Fjeldsted Kristensen JGI Svømning 2002 0232AJ 50m 2:10.79
21 555 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 2:10.97
22 558 Alberte Ehrenreich-Birn Vejle Svømmeklub 2003 0382AJ 50m 2:11.16
23 129 Kajsa G. Christensen Sigma Swim Birkerød 2004 0484AA 50m 2:11.25
24 393 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 2:11.34
25 596 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 2:11.45
26 453 Marie Christensen Agfs Svømmeafdeling 2002 0272AI 50m 2:11.71
27 461 Josephine B. U. Danielsen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2003 0326AD 50m 2:12.24
28 336 Mathilde Maria Thorsen Helsingør Svømmeklub 2004 0484AI 50m 2:12.30
29 602 Louise D. Liboriussen Viborg Svømme Klub 2002 0242AV 50m 2:12.37
30 217 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 2:12.50
31 609 Emilie Wolf Sørensen VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2003 0362AL 50m 2:12.53
32 323 Anna Wrist-Elkjær Herlev Svømning 2003 0398AE 50m 2:12.83
33 435 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 2:13.39
34 556 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 2:13.49
35 470 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 2:13.54
36 330 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 2003 0306AJ 50m 2:13.61
37 311 Johanne Baes Aaholst Hillerød Svømmeklub 2004 0454AE 50m 2:13.67
38 165 Caroline Broholm Ringe Svømme Klub 2003 0338AA 50m 2:13.90
39 148 Caroline Buhl Schrøder Sigma Swim Allerød 2003 0314AB 50m 2:14.06
40 126 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 2003 0334AH 50m 2:14.09
41 307 Laura Fogh Hjortshøj-Egå IF
Svømmeafdelin
2003 0352AI 50m 2:14.37
42 201 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 2:14.44
43 61 Mie Bidsted Hansen Hvidovre Svømmeklub 2003 0392AG 50m 2:14.70
44 445 Ane Kirstine Granild Agfs Svømmeafdeling 2004 0412AP 50m 2:14.82
45 211 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 2:15.05
46 483 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 2:15.07
47 563 Ella Christiansen Vejle Svømmeklub 50m 2:15.61
2003 0366AK
48 478 Mathilde Yde Munkebæk Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 2:17.14
2003 0386AC
49 481 Rebekka Giessing Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0364AE 50m 2:17.49
50 156 Sophie Grandjean Ringsted Svømme Klub 2003 0346AR 50m 2:17.77
51 155 Maria Szokody Ringsted Svømme Klub 2002 0252AE 50m 2:17.89
52 477 Luna Fyller Jacobsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0308AO 50m 2:18.93
53 346 Olivia Ida Madsen Helsingør Svømmeklub 2003 0404AF 50m 2:19.82
54 412 Natalie Da Silva Jensen Esbjerg Svømmeklub 2004 0462AM 50m 2:20.13
55 302 Mathilde Nielsen Holbæk Svømme Klub 2003 0392AH 50m 2:20.86
56 103 Freja Romanski Støvring Svømmeklub
Pingvinen
2003 0308AI 50m 2:20.96
57 415 Victoria Underbjerg Esbjerg Svømmeklub 2004 0448AK 50m 2:21.12
58 642 Maya Ehlers Hansen Farum Svømmeklub 2004 0432AI 50m 2:21.40
59 548 Clara Hartvig-Olsen Vallensbæk IF Af 1939 2004 0402AP 50m 2:22.69
08-04-2019 19:35.16 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark