2020-01-19   08:29:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
57 100m Butterfly Herrer, DO
52.09 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Esbjerg, Danmark 10-04-2009
53.50 Daniel Steen Andersen 1995 Horsens Sv DEN Poznan, Polen 13-07-2013
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 128 Frederik Dalhøj Paulsen Sigma Swim Birkerød 50m 54.59
1998 9833AK
2 485 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 54.93
1994 9429AB
3 581 Jakob Juul Vejle Svømmeklub 2000 0015AK 50m 55.01
4 138 Frederik Rindshøj Sigma Swim Allerød 1999 9955AN 50m 55.18
5 74 Nicolas Blanch Aalborg Svømmeklub 1997 9779AA 50m 55.56
6 229 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2000 0073AC 50m 56.58
7 139 Anton Borring Andersen Sigma Swim Allerød 1999 9919AD 50m 56.62
8 248 Magnus Carstensen Hovedstadens Svømmeklub 1999 9903AH 50m 56.63
9 334 Julius Munk Helsingør Svømmeklub 2000 0055AA 50m 56.65
10 449 David Hjort Agfs Svømmeafdeling 2000 0009AI 50m 56.86
11 666 Mats Fjogstad Tobiassen Bryne Symjeklubb 2002 50m 56.91
12 637 Thomas Bech Farum Svømmeklub 1998 9857AM 50m 57.77
13 127 Claus Lerche Iversen Sigma Swim Birkerød 1977 7741AA 50m 57.78
14 516 Oliver Thor Sørensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0081AA 50m 57.91
15 421 Christian Holm Jørgensen Esbjerg Svømmeklub 1999 9973AK 50m 57.99
16 146 Joakim Brønnum Sigma Swim Allerød 1997 9759AT 50m 58.01
17 281 Tais Andkjær Kristensen Horsens Svømmeklub 1999 9987AB 50m 58.08
18 385 Tomas Stensballe Larsen Gentofte Svømme Klub 2000 0035AK 50m 58.09
19 593 Lars Thor Sørensen Vest-Brøndby 1999 9935AL 50m 58.37
20 420 Magnus B. Høgild Esbjerg Svømmeklub 1999 9959AD 50m 58.60
21 505 Mads Tornow Rasmussen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0073AD 50m 58.77
22 265 Frederik O. Møller Hovedstadens Svømmeklub 1999 9935AC 50m 58.99
23 583 Matthias Bach Mikkelsen Vejle Svømmeklub 2000 0029AM 50m 59.22
24 525 Daniel Berg Wenk Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0099AB 50m 59.29
25 364 Rasmus Langvad Glostrup Svømmeklub 2000 0045AD 50m 1:00.29
26 674 Silas Lykke Plymouth Leander 2003 50m 1:02.60
27 678 Lars Erik Berland Sandnes SLK 1999 M231199
LAR01
50m 1:03.68
28 100 Julius Svarrer Slangerup Svømmeklub 2005 0507AH 50m 1:05.31
29 44 Magnus Juul Hansen Vordingborg Svømme Klub 2003 0389AN 50m 1:05.60
30 60 Mads Haugård Hansen Hvidovre Svømmeklub 2000 0059AH 50m 1:06.98
08-04-2019 19:35.18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark