2020-01-18   07:00:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
58 100m Butterfly Herrer, DMJ
52.09 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Esbjerg, Danmark 10-04-2009
53.50 Daniel Steen Andersen 1995 Horsens Sv DEN Poznan, Polen 13-07-2013
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 480 Rasmus Nickelsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 53.86
2003 0347AC
2 320 Tobias Dan Hansen Herlev Svømning 2002 0243AC 50m 55.12
3 318 Laurits Kenskov Herlev Svømning 2001 0145AC 50m 56.21
4 196 Arthur Dalén Ellegaard Lyngby Svømmeklub 2001 0197AE 50m 56.28
5 319 Nicklas Östman Pedersen Herlev Svømning 2002 0231AC 50m 56.78
6 510 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0283AD 50m 56.83
7 434 Malthe Lindeblad DeltaSwim 2001 0125AS 50m 57.11
8 416 Martin H. Abel Esbjerg Svømmeklub 2001 0197AF 50m 57.42
9 342 Villads Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2001 0137AM 50m 57.42
10 159 Frederik Møller Ringsted Svømme Klub 2002 0263AL 50m 57.45
11 262 Oliver Søgaard-Andersen Hovedstadens Svømmeklub 2003 0339AK 50m 57.47
12 75 Oliver Nørgaard Frost Aalborg Svømmeklub 2002 0299AL 50m 57.65
13 474 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 50m 58.01
14 473 Joakim Køhn Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0375AE 50m 58.09
15 367 Frederik Riedel Lentz Gladsaxe Svømmeklub 2001 0187AN 50m 58.33
16 252 Bertram Dreyer Riis Hovedstadens Svømmeklub 2002 0223AG 50m 58.59
17 131 Frederik Eg Ibsen Sigma Swim Birkerød 2002 0231AD 50m 58.99
18 316 Magnus Løhr Herlufsholm Svømmeklub 2001 0173AJ 50m 59.05
19 111 Matthias Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0191AH 50m 59.09
20 326 Felix Lund Herlev Svømning 2001 0123AM 50m 59.46
21 560 Andreas Kronborg Vejle Svømmeklub 2002 0229AS 50m 59.61
22 487 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0291AC 50m 59.85
23 417 Tobias Boström Esbjerg Svømmeklub 2002 0295AG 50m 59.99
24 590 Asbjørn Floor-Bøjden Vest-Brøndby 2002 0277AI 50m 1:00.06
25 530 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 1:00.09
26 221 Alexander Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2003 0377AA 50m 1:00.17
27 580 Philip Andersen Ravn Vejle Svømmeklub 2002 0241AL 50m 1:00.17
28 276 Nicolaj Løth Andersen Horsens Svømmeklub 2001 0173AC 50m 1:00.20
29 574 Mads Sørensen Vejle Svømmeklub 2001 0139AF 50m 1:00.27
30 113 Jonas Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0123AH 50m 1:00.29
31 351 Nicklas Andersen Helsinge Svømmeklub 2001 0171AI 50m 1:00.32
32 439 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 2003 0317AD 50m 1:00.34
33 456 Sofus Bolwig Balladone Agfs Svømmeafdeling 2002 0233AM 50m 1:00.40
34 405 Christopher G. Trandum Gentofte Svømme Klub 2003 0313AI 50m 1:00.43
35 257 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 2003 0343AQ 50m 1:00.45
36 210 August Ryom Køge Svømmeklub 2002 0253AJ 50m 1:00.74
37 384 Leo Badaker Gentofte Svømme Klub 2002 0255AR 50m 1:00.84
38 589 Frederik Emil Bækgaard Vest-Brøndby 2002 0299AI 50m 1:00.93
39 30 Mikkel Mortensen Kalundborg SK 2003 0329AI 50m 1:01.44
40 479 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0365AE 50m 1:01.54
41 541 Nickolas Kofoed Thestrup Tune I.F. Svømmeafdeling 2003 0345AC 50m 1:01.90
42 440 Valdemar Wichmann Agfs Svømmeafdeling 2003 0305AJ 50m 1:01.90
43 492 André Iversen Svømmeklubben Sønderborg 2001 0121AL 50m 1:01.90
44 604 Mikkel Riis Viborg Svømme Klub 2002 0257AR 50m 1:01.97
45 463 Rasmus Hatting Petersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2002 0205AF 50m 1:02.16
46 256 Carl Emil Hertz Bugge Hovedstadens Svømmeklub 50m 1:02.22
2003 0315AC
47 263 Valdemar Brøns Hovedstadens Svømmeklub 50m 1:02.23
2003 0341AC
48 58 Gustav Haugård Hansen Hvidovre Svømmeklub 50m 1:02.29
2002 0279AD
49 354 Rasmus Petersen Haderslev Svømme Klub 50m 1:02.32
2002 0223AU
50 544 Peter Vinge-Maigaard Vallensbæk IF Af 1939 50m 1:02.38
2003 0351AB
51 646 Lars Reber Knudsen Farum Svømmeklub 50m 1:02.46
2003 0365AR
52 150 Lucas Emil Christensen Sigma Swim Allerød 50m 1:02.50
2003 0349AC
53 134 Alfred Højberg Sigma Swim Birkerød 50m 1:02.53
2002 0267AD
54 491 Ole Hovmand Svømmeklubben Syd 50m 1:02.61
2003 0345AH
55 335 Lucas Burmester Helsingør Svømmeklub 50m 1:02.63
2002 0237AK
56 174 Nikolai Pagh Pedersen Nakskov Svømme Klub 50m 1:02.89
2002 0235AB
57 225 Malte Egholm Brøns Hørsholm Svømmeforening 50m 1:03.01
2003 0331AC
58 34 Frederik Venø Elling Silkeborg Svømmeklub 50m 1:03.01
2003 0339AD
59 362 Mikkel Gummer Greve Svømmeklub 50m 1:03.60
2002 0269AF
60 309 Carl Kirchhoff Hillerød Svømmeklub 50m 1:03.72
2002 0257AL
61 374 Noah Bred Gladsaxe Svømmeklub 2003 0399AE 50m 1:03.92
62 534 William Kristensen Søllerød Svømmeklub 2003 0319AM 50m 1:03.97
63 25 Laurits Sigaard Erritsø Gymnastik Og IF 2003 0325AS 50m 1:04.16
64 633 Johan Siksne Kaalund H2Odense 2002 0235AI 50m 1:04.66
65 96 Nicolai Therkelsen Svømmeklubben Laksen 2003 0337AG 50m 1:05.21
66 365 Oskar Skov Grell Glostrup Svømmeklub 2002 0217AC 50m 1:06.12
67 205 Bror Textor-Broch Lyngby Svømmeklub 2003 0381AD 50m 1:07.60
08-04-2019 19:35.19 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark