2020-01-18   08:02:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
60 200m Brystsvømning Damer, DMJ
2:19.11 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 01-08-2013
2:25.98 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim DEN Glasgow, GBR 06-08-2018
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 124 Thea Blomsterberg Sigma Swim Birkerød 50m 2:25.98
2002 0272AC
2 388 Clara Rybak-Andersen Gentofte Svømme Klub 50m 2:31.32
2003 0342AO
3 145 Josephine Kruse Sigma Swim Allerød 50m 2:32.75
2002 0242AQ
4 423 Astrid Nielsen Esbjerg Svømmeklub 50m 2:36.43
2002 0276AO
5 285 Annika Hausgaard Godt Holstebro Svømme Club 50m 2:37.25
2003 0306AE
6 307 Laura Fogh Hjortshøj-Egå IF
Svømmeafdelin
50m 2:37.34
2003 0352AI
7 144 Julie K Rose Sigma Swim Allerød 2003 0324AL 50m 2:37.51
8 518 Frederikke Echardt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0274AG 50m 2:37.70
9 469 Caroline Brink Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0316AE 50m 2:37.88
10 407 Amalie Staghøj Andersen Esbjerg Svømmeklub 2004 0466AK 50m 2:38.06
11 102 Mathilda Hyldal Jung Slangerup Svømmeklub 2004 0414AM 50m 2:38.08
12 305 Kirstine Mørk Rasmussen Holbæk Svømme Klub 2003 0352AQ 50m 2:39.28
13 619 Johanne A Andersson H2Odense 2003 0302AD 50m 2:40.22
14 377 Sara Damkjær Bartels Gladsaxe Svømmeklub 2004 0478AC 50m 2:40.43
15 208 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 2:41.28
16 254 Hannah Höesch Hovedstadens Svømmeklub 2003 0336AM 50m 2:41.68
17 170 Maria Bebe Hansen Nyborg Svømmeklub 2004 0482AG 50m 2:41.85
18 568 Louise Sjørup Jensen Vejle Svømmeklub 2003 0322AG 50m 2:41.90
19 356 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 2004 0492AH 50m 2:42.07
20 532 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 2:42.37
21 116 Ida Kjærgaard Skanderborg Svømmeklub 2003 0368BB 50m 2:42.52
22 431 Cecilie Batz DeltaSwim 2003 0386AT 50m 2:42.98
23 179 Nikoline Skovly Larsen Næstved IF 2003 0322AE 50m 2:43.78
24 610 Eva Hjort VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0452AE 50m 2:43.98
25 33 Emilie Egerup Silkeborg Svømmeklub 2003 0316AW 50m 2:44.07
26 112 Regitze Gotthard Slagelse Svømmeklub 2002 0228AA 50m 2:44.15
27 452 Maiken Hougaard Agfs Svømmeafdeling 2002 0282AM 50m 2:44.77
28 115 Dicte Skov Forsberg Skive Svømmeklub Poseidon 2004 0466AM 50m 2:44.77
29 547 Lærke Blond Vallensbæk IF Af 1939 2003 0362AW 50m 2:45.12
30 325 Amalie Kruse Enemærke Herlev Svømning 2003 0392AI 50m 2:45.23
31 46 Freja Søndergaard Vordingborg Svømme Klub 2004 0452AO 50m 2:45.90
32 28 Caroline Holm Kalundborg SK 2004 0432AE 50m 2:46.15
33 520 Ida Jensdottir Fremming Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0298AO 50m 2:46.31
34 184 Sarah Kildahl Lyseng IF 2004 0474AJ 50m 2:46.36
35 153 Emma Stoltz Sigma Swim Allerød 2004 0448AE 50m 2:46.45
36 345 Amanda Hietala Helsingør Svømmeklub 2002 0204AK 50m 2:46.50
37 261 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 2:46.63
38 561 Kristine Hülsen Vejle Svømmeklub 2002 0286AH 50m 2:47.40
39 260 Josefine Zebitz Hovedstadens Svømmeklub 2004 0454AI 50m 2:47.65
40 400 Clara Toft Gentofte Svømme Klub 2004 0406AA 50m 2:48.41
41 99 Freja Møller Slangerup Svømmeklub 2004 0442AF 50m 2:48.63
42 165 Caroline Broholm Ringe Svømme Klub 2003 0338AA 50m 2:49.16
43 638 Dagmar Boeck Farum Svømmeklub 2004 0458AM 50m 2:49.24
44 193 Anna Myhre Rottensten Lyngby Svømmeklub 2003 0326AW 50m 2:49.90
45 211 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 2:51.41
46 611 Laura Marie Dige VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0404AE 50m 2:51.62
47 529 Alba Lyhne Weiner Søllerød Svømmeklub 2004 0486AT 50m 2:51.71
48 396 Viola Demuth Andersen Gentofte Svømme Klub 2003 0316AI 50m 2:51.93
49 358 Amalie Averhoff Møbes Haderslev Svømme Klub 2002 0226BB 50m 2:52.57
50 169 Kristine Kipper Pedersen Nyborg Svømmeklub 2004 0494AV 50m 2:53.06
51 598 Julia Harpøth Viborg Svømme Klub 2002 0208AX 50m 2:53.20
52 359 Mira Emilie Schmidt Haderslev Svømme Klub 2003 0394AY 50m 2:53.44
53 499 Ida-Marie Frydenlund Svømmeklubben Triton
Ballerup
2003 0304AP 50m 2:53.50
54 203 Isabella Ravn Jensen Lyngby Svømmeklub 50m 2:54.54
2004 0404AM
55 432 Mathilde Thy Asmussen DeltaSwim 50m 2:54.55
2004 0426AT
56 54 Sofie Bak Hvidovre Svømmeklub 50m 2:54.80
2003 0336AN
57 328 Anja Xin Andersen Herlev Svømning 50m 2:54.96
2004 0444AD
58 437 Mathilde P. Mathiesen Albertslund IF 50m 2:55.07
2004 0432AD
59 57 Frida Hvirring Kragh Hvidovre Svømmeklub 50m 3:00.27
2004 0474AF
08-04-2019 19:35.19 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark