2020-01-19   09:11:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
8 100m Rygsvømning Herrer, DMJ
54.41 Mathias Gydesen 1988 Allerød Sv DEN Indianapolis, Indian 31-03-2012
56.27 Daniel Skaaning 1993 Swim Team DEN Bellahøj, Danmark 30-03-2011
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 319 Nicklas Östman Pedersen Herlev Svømning 50m 56.06
2002 0231AC
2 487 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 57.51
2002 0291AC
3 536 Mads Kloster Thisted Svømmeklub 2002 0229AF 50m 57.74
4 322 Luccas Dam Brenner Herlev Svømning 2001 0193AK 50m 57.85
5 367 Frederik Riedel Lentz Gladsaxe Svømmeklub 2001 0187AN 50m 57.92
6 403 Christoffer Vang-Jensen Gentofte Svømme Klub 2001 0115AG 50m 58.22
7 276 Nicolaj Løth Andersen Horsens Svømmeklub 2001 0173AC 50m 58.32
8 510 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0283AD 50m 58.32
9 507 Gustav Klit Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0215AD 50m 58.37
10 277 Patrick Zakaryan Olsen Horsens Svømmeklub 2002 0227AM 50m 59.01
11 434 Malthe Lindeblad DeltaSwim 2001 0125AS 50m 59.76
12 541 Nickolas Kofoed Thestrup Tune I.F. Svømmeafdeling 2003 0345AC 50m 1:00.04
13 456 Sofus Bolwig Balladone Agfs Svømmeafdeling 2002 0233AM 50m 1:00.07
14 263 Valdemar Brøns Hovedstadens Svømmeklub 2003 0341AC 50m 1:00.26
15 113 Jonas Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0123AH 50m 1:00.28
16 368 Alfred August Grubert Gladsaxe Svømmeklub 2001 0197AI 50m 1:00.48
17 150 Lucas Emil Christensen Sigma Swim Allerød 2003 0349AC 50m 1:00.54
18 80 Marius Nørgaard Aalborg Svømmeklub 2001 0115AC 50m 1:00.58
19 110 Tobias Daniel Larsen Slagelse Svømmeklub 2001 0139AH 50m 1:01.01
20 34 Frederik Venø Elling Silkeborg Svømmeklub 2003 0339AD 50m 1:01.11
21 372 Mathias Vestergaard Gladsaxe Svømmeklub 2001 0175AC 50m 1:01.31
22 332 Johan Heeno Rasmussen Helsingør Svømmeklub 2002 0259AG 50m 1:01.69
23 369 Christian Crone Gladsaxe Svømmeklub 2001 0147AB 50m 1:01.70
24 295 David Arneskov Holbæk Svømme Klub 2002 0287AC 50m 1:01.87
25 608 Daniel Gallacher VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2002 0235AK 50m 1:01.96
26 347 Andreas Gram Peters Helsinge Svømmeklub 2001 0173AI 50m 1:02.14
27 262 Oliver Søgaard-Andersen Hovedstadens Svømmeklub 2003 0339AK 50m 1:02.21
28 410 Jonas Kjær Esbjerg Svømmeklub 2003 0341AA 50m 1:02.33
29 514 Mikkel Hjelm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2003 0375AG 50m 1:02.59
30 635 Mikkel Podiss Petersen H2Odense 2002 0265AE 50m 1:02.60
31 30 Mikkel Mortensen Kalundborg SK 2003 0329AI 50m 1:02.64
32 40 Theodor L Munch-Jensen Solrød Svømmeklub 2002 0215AL 50m 1:02.73
33 181 Alexander Korsager Elkjær Lyseng IF 2001 0113AL 50m 1:02.86
34 264 Marcus Skøtt Haslev Hovedstadens Svømmeklub 2002 0287AB 50m 1:03.20
35 56 Anders Skousen Hvidovre Svømmeklub 2002 0215AB 50m 1:03.29
36 204 Kasper Aagaard Jeppesen Lyngby Svømmeklub 2003 0393AH 50m 1:03.51
37 313 Ejnar Truelsen Herning Svømmeklub 2002 0259AK 50m 1:03.68
38 530 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 1:03.80
39 81 Thomas Schiby Aalborg Svømmeklub 2001 0181AF 50m 1:03.95
40 62 Oscar Cleemann Hvidovre Svømmeklub 2003 0349AH 50m 1:03.97
41 157 Emil Carstensen Ringsted Svømme Klub 2002 0253AF 50m 1:04.10
42 625 August B Bjerregaard H2Odense 2003 0313AN 50m 1:04.35
43 442 Sander Kudahl Zaccarin Agfs Svømmeafdeling 2003 0395AG 50m 1:05.12
44 23 Christian Lorey Erritsø Gymnastik Og IF 2003 0367AQ 50m 1:06.00
45 45 Jonathan F. K. Jensen Vordingborg Svømme Klub 2002 0263AO 50m 1:11.06
08-04-2019 19:35.00 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark