2020-02-27   22:14:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Aquarena Race 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
26 50m Frisim Flickor A-E
10 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 27 Saimi Lylander Borlänge Simsällskap 2009 AJ6209 25m 38.65
2 100 Othilia Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2010 AD9610 25m 41.11
3 99 Majken Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 2009 AK9809 25m 42.39
4 139 Saga Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2010 AB4210 25m 45.43
5 26 Linn Sterkenburg Borlänge Simsällskap 2009 AE5209 25m 55.31
6 133 Tilda Skärström Sandvikens Sim o Hoppklubb 2011 AB8611 25m 59.56
7 29 Linn Olsson Borlänge Simsällskap 2010 AE3810 25m
8 161 Signe Kvist Stenberg Söderhamns Simsällskap 2010 AH1610 25m
11-12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 2 Edith Wallberg Bollnäs Simsällskap 2007 AA3807 25m 31.27
2 85 Isabelle Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4607 25m 32.59
3 90 Astrid Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AI4608 25m 32.81
4 69 Junie Mattsson Gävle Simsällskap 2007 AP1407 25m 32.92
5 152 Märta Karlsson Söderhamns Simsällskap 2007 AV4407 25m 33.20
6 92 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX0807 25m 34.20
7 46 Maja Nyström Falu Simsällskap 2007 AR7407 25m 35.00
8 39 Alice Lundin Falu Simsällskap 2007 AJ3207 25m 35.48
9 4 Arwen Wannberg Bollnäs Simsällskap 2007 AE2407 25m 35.99
10 42 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 37.01
11 131 Klara Appelgren Sandvikens Sim o Hoppklubb 2007 BH1207 25m 37.84
12 95 Ida Hellström Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AP4608 25m 38.81
13 48 Josefin Zetterberg Falu Simsällskap 2008 AN0208 25m 39.52
14 136 Freja Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AA8807 25m 39.75
15 97 Alice Byström Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AU6608 25m 40.11
16 159 Alva Brandt Söderhamns Simsällskap 2007 BL1407 25m 40.76
17 130 Melly Lindberg Sköld Sandvikens Sim o Hoppklubb 2008 AL1208 25m 41.92
18 101 Emmy Olsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AX2008 25m 43.08
19 158 Klara Runarsson Söderhamns Simsällskap 2007 BJ4007 25m 45.27
20 168 Astrid Dotzauer Sandvikens Sim o Hoppklubb 2008 AW4208 25m 46.89 EFT
21 163 Nova Sjöberg Söderhamns Simsällskap 2008 BB9408 25m 51.48
22 169 Livia Blom Söderhamns Simsällskap 2008 25m EFT
23 34 Ronja Koij Falu Simsällskap 2007 25m
24 57 Filippa Daleving Gävle Simsällskap 2007 25m
25 172 Ayaa Orabi Söderhamns Simsällskap 2008 25m EFT
26 162 Angelina Nilsson Söderhamns Simsällskap 2008 BB9208 25m
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 146 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 28.76
2 38 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 29.94
3 153 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 25m 30.71
4 22 Olivia Nyström Borlänge Simsällskap 2006 BA7406 25m 31.07
5 73 Stina Hedlund Loman Gävle Simsällskap 2006 BM8406 25m 31.92
6 128 Vilma Herthelius Sandvikens Sim o Hoppklubb 2005 BJ6405 25m 31.99
7 155 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 32.09
8 63 Agnes Edvinsson Gävle Simsällskap 2006 AP5606 25m 32.14
9 150 Emelie Runarsson Söderhamns Simsällskap 2006 BD5206 25m 32.36
10 87 Alva Eriksson Harnäs Skutskär Simsällskap 2005 BN3405 25m 32.46
11 148 Agnes Sundqvist Söderhamns Simsällskap 2005 BL0405 25m 32.67
12 43 Hanna Frank Falu Simsällskap 2006 BB9406 25m 33.72
13 40 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 34.01
14 157 Linn Biller Söderhamns Simsällskap 2006 BQ2206 25m 34.14
15 149 Emma  Mossnelid Söderhamns Simsällskap 2006 BB6406 25m 34.63
16 44 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 2005 BM6405 25m 34.93
17 37 Moa Öhlund Falu Simsällskap 2005 AU0805 25m 35.81
18 72 Judith Forsberg Gävle Simsällskap 2005 BS2605 25m 36.29
19 137 Maija Andersson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AV1405 25m 36.44
20 49 Carolin Zetterberg Falu Simsällskap 2006 BL0806 25m 36.66
21 23 Evelina Lemon Borlänge Simsällskap 2006 BG4206 25m 36.96
22 89 Noemi Megyesi Harnäs Skutskär Simsällskap 2005 BN9805 25m 37.39
23 151 Ida Karlsson Söderhamns Simsällskap 2005 BQ1205 50m 37.50
24 74 Ronja Nordlund Gävle Simsällskap 2006 BM2606 25m 39.32
25 45 Thea Klingberg Falu Simsällskap 2006 BC1806 25m 39.35
26 135 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI5805 25m 40.74
27 170 Ronja Norgren Söderhamns Simsällskap 25m 59.47 EFT
2006
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Söderhamns Simsällskap 25m 28.45
143 Clara Bergh 2004 AD0404
2 Söderhamns Simsällskap 25m 28.66
145 Filippa Eklund 2004 AS6204
3 Söderhamns Simsällskap 25m 29.44
144 Tyra Strömbom 2004 AM3804
4 Gävle Simsällskap 25m 30.98
61 Hanna  Stolt 2004 BB8804
5 82 Matilda Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 31.15
2004 BP1804
6 83 Tyra Olsson Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 31.82
2003 BZ6803
7 127 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim o Hoppklubb 25m 31.99
2004 BA7404
8 58 Emelie Wijker Gävle Simsällskap 25m 32.03
2003 BA8803
9 60 Nathalie Stigenberg Gävle Simsällskap 25m 32.49
2004 AY3804
10 134 Linnea Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
25m 33.16
2004 AM8404
17-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 125 Agnes Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2000 AV2400 25m 28.33
2 20 Emma Larsson Borlänge Simsällskap 2002 AY0602 25m 29.83
3 19 Femke van Zonneveld Borlänge Simsällskap 2002 AS9802 25m 30.71
4 126 Maja  Wikström Sandvikens Sim o Hoppklubb 2002 AY2602 25m 32.50
5 67 Maja Edring Gävle Simsällskap 2002 BX0802 25m 34.33
2019-03-30 09:14:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner