2019-11-21   07:08:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (9) 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
34  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    50m  1:13.01 
600  Anders Eide Haugholt  2002    Oslo IL    50m  1:04.57 
222  Joachim L Andersen  2003  0385AK  SLAGELSE    25m  1:03.42 
389  Julius Højgaard Allin  2003  0361AN  HELSINGØR    25m  1:04.04 
296  Marcus Elkjær Samson  2003  0319AG  HØRSHOLM    50m  1:05.32 
610  Carsten Jørgensen  1985    HELSINGØR    50m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
160  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    50m  1:03.35 
292  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    50m  1:02.53 
604  August Kvalheim  2001    Oslo IL    50m  1:01.83 
558  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  1:01.08 
99  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    50m  1:01.58 
153  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    50m  1:01.90 
105  Herman Modig  2003  AC3903  KSLS    50m  1:02.92 
108  Oliver Pavkovic  2001  AW9701  KSLS    50m  1:03.40 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:00.22 
112  Harry Petersson  2002  AM9302  KSLS    50m  59.85 
469  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  59.26 
470  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    50m  59.15 
616  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    50m  59.24 
192  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  JYLLINGE    50m  59.52 
89  Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    50m  1:00.01 
540  Mathias Parkhøi  2003  0383AD  HVIDOVRE    50m  1:00.81 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
194  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  JYLLINGE    50m  58.81 
220  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  58.55 
422  Thorvald Bomholt Larsen  2003  0389AL  HELSINGØR    50m  58.19 
491  Daniel Didriksen  2002  0273AT  FR.VÆRK    25m  58.07 
360  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  58.18 
413  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  58.30 
416  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    50m  58.61 
293  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    50m  58.97 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
384  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    25m  57.95 
602  Magnus Belsvik  2002    Oslo IL    50m  57.77 
383  Jakob Bjerg Snekkersten  2003  0345AP  HELSINGØR    25m  57.67 
479  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  FR.VÆRK    25m  57.37 
45  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    25m  57.52 
556  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  57.75 
587  Andreas Bergman  1993    Oslo IL    50m  57.82 
125  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  58.00 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
14  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    50m  57.21 
557  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  57.13 
123  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  56.99 
503  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  56.32 
122  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    25m  56.59 
390  Lucas Hoffmann  2000  0085AO  HELSINGØR    25m  57.02 
601  Isac Lieng  2002    Oslo IL    50m  57.17 
501  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    25m  57.27 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
548  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  55.67 
499  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    25m  54.48 
508  Andreas Vestergaard  1999  9997AG  VEST    50m  52.63 
550  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  50.71 
217  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    25m  51.86 
497  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  53.35 
546  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  54.83 
157  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  56.15 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  55.27 
424  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    50m  54.21 
121  Linus Kahl  2001  AE1501  LANDSKRONA    25m  52.09 
Kevin Witt Christensen  1995  9595AF  FARUM    50m  49.63 
588  Sigurd Holten Bøen  1997    Oslo IL    50m  51.72 
118  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  53.33 
505  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  54.74 
361  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  56.06 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  54.97 
414  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  53.62 
Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  51.94 
142  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  HS    50m  49.12 
119  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  51.36 
124  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    25m  53.07 
423  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    50m  54.63 
391  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    50m  55.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark