2019-11-17   01:29:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 124
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 124, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (8) 
Sponsor: Danone 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
145  Oliver Björk  2007  AA7907  SK LÖDDE    50m   
151  Melvin Delfin  2008  AI9708  SK LÖDDE    50m   
152  Tim Edelberg  2007  AB1507  SK LÖDDE    50m  2:07.43 
161  Elias Lindeberg  2008  AC5908  SK LÖDDE    50m   
433  Laurits Højgaard Allin  2006  0659AI  HELSINGØR    50m   
147  Simon Björk  2009  AB8109  SK LÖDDE    50m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Albin Lundkvist  2006  AK4106  SK LÖDDE    50m  1:57.79 
287  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    50m  1:53.00 
283  Max Bendixen  2007  0745AI  LYNGBY    50m  1:52.57 
255  Magnus Løfquist  2005  0513AB  ALLERØD    25m  1:50.24 
146  Sebastian Björk  2007  AA5907  SK LÖDDE    50m  1:50.35 
154  Pelle Erdös  2005  AI5305  SK LÖDDE    50m  1:52.89 
518  Jacob Hwaiz  2007  0723AG  VEST    25m  1:56.58 
316  Noah El-Nagdy  2007  0707AJ  HØRSHOLM    50m  1:59.81 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Peter Mortensen  2005  0501AO  HELSINGØR    50m  1:42.67 
281  Mathias Hemmingsen  2007  0731AG  LYNGBY    25m  1:40.16 
279  Marcus Hammergart  2006  0649AG  LYNGBY    25m  1:38.62 
341  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    50m  1:36.89 
436  Marcus Munk  2007  0757AB  HELSINGØR    50m  1:38.51 
41  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  1:39.42 
165  Ted Nilsson  2006  AE7106  SK LÖDDE    50m  1:40.21 
429  Asger Hvilsom  2007  0799AA  HELSINGØR    50m  1:42.83 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Magnus Hartmann Mortensen  2005  0595AJ  HVIDOVRE    50m  1:35.87 
346  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    50m  1:34.12 
611  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  1:33.82 
242  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  1:31.95 
21  Andreas Velschow Malmolin  2005  0541AE  FARUM    50m  1:32.02 
527  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    50m  1:33.99 
225  Andreas M Nielsen  2005  0505AA  SLAGELSE    25m  1:35.59 
258  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    50m  1:36.59 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
578  Asbjørn Nybroe  2006  0683AC  HVIDOVRE    25m  1:31.27 
304  Gustav R. Christiansen  2006  0681AN  HØRSHOLM    50m  1:30.67 
170  Axel Wergeland  2006  AC5506  SK LÖDDE    50m  1:29.42 
102  Malte Ljunggren  2006  AJ1106  KSLS    50m  1:28.96 
257  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  1:29.41 
237  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    50m  1:30.29 
369  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m  1:30.67 
115  Oscar Tram  2004  AE4704  KSLS    50m  1:31.70 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
437  Nicklas Reinstrup  2006  0655AD  HELSINGØR    50m  1:28.41 
278  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    25m  1:27.44 
256  Malthe Funk Larsen  2005  0577AB  ALLERØD    50m  1:24.83 
38  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    50m  1:23.05 
535  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    25m  1:23.83 
493  Jacob Koch Larsen  2006  0647AB  FR.VÆRK    25m  1:24.91 
564  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  1:27.62 
371  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    25m  1:28.42 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  1:21.34 
224  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  1:18.98 
368  Thor Majvig Mogensen  2004  0419AF  HILLERØD    50m  1:17.42 
50  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  1:16.78 
245  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:17.11 
333  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:18.27 
107  Jacob Olsson  2006  AE8506  KSLS    50m  1:19.60 
521  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    50m  1:22.73 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    50m  1:16.49 
129  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  1:14.88 
244  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  1:14.19 
322  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  1:08.31 
223  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    50m  1:12.31 
267  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:14.83 
402  Eigil Sigfusson  2004  0421AJ  HELSINGØR    50m  1:15.37 
331  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  1:16.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark