2019-11-14   07:49:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (5) 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
16  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  1:25.43 
34  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    25m  1:22.07 
360  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  1:24.04 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
470  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  1:20.28 
600  Anders Eide Haugholt  2002    Oslo IL    50m  1:13.92 
160  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    50m  1:11.84 
222  Joachim L Andersen  2003  0385AK  SLAGELSE    25m  1:12.61 
292  Carl-Johan Bødtker  2003  0321AN  HØRSHOLM    50m  1:18.75 
296  Marcus Elkjær Samson  2003  0319AG  HØRSHOLM    50m  1:21.39 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Julius Højgaard Allin  2003  0361AN  HELSINGØR    25m  1:10.08 
221  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  1:06.66 
499  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    25m  1:00.92 
497  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  56.22 
414  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  59.06 
606  Adam Fedorcsak  2001    Oslo IL    50m  1:04.41 
123  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  1:08.25 
10  Christian Ong Hansen  2001  0129AI  FARUM    50m  1:11.18 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
605  Noah Lockhart  2003    Oslo IL    50m  1:09.62 
587  Andreas Bergman  1993    Oslo IL    50m  1:06.65 
550  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  1:00.56 
118  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  55.38 
357  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  58.90 
556  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    25m  1:02.57 
89  Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    50m  1:07.29 
261  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  1:10.38 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
491  Daniel Didriksen  2002  0273AT  FR.VÆRK    25m  1:09.09 
546  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  1:05.03 
219  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  59.61 
613  Simon Sjödin  1986  AG6786  SK NEPTUN    50m  55.10 
124  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    25m  57.81 
413  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  1:01.69 
557  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  1:07.14 
220  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  1:10.28 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark