2019-11-17   02:56:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C  Försök (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
401  Oscar Lundgren  2003    S 02    25m   
343  Simon Olofsson  2007  AA0507  TROLLHÄTTA    25m  48.22 
355  Rasmus Olsson  2008  AG9708  TROLLHÄTTA    25m  53.02 
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Valdemar Alström  2007  AQ8107  VARBERG    50m  42.07 
246  Hannes Forsberg  2004  AW8104  UDDEVALLA    25m  40.76 
166  Filip Carlqvist  2004  AS7104  VARBERG    50m  40.13 
241  Leon Rössger  2006  AM5106  UDDEVALLA    25m  39.56 
221  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    25m  40.10 
122  Sam Hamzehnejad  2006  AI1306  SÖDERTÖRN    25m  40.41 
368  Hugo Johansson  2005  AQ6505  VÄNERSBORG    25m  41.76 
346  Viktor Olsson  2006  AI2306  TROLLHÄTTA    50m  47.35 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
160  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  38.75 
268  Aron Matti Wilhelmsen  2005    Haldens SK    25m  38.20 
366  Felix Persson  2000  AY2900  VÄNERSBORG    50m  37.59 
230  Jakob Simonsson  2005  AF7705  UDDEVALLA    25m  37.57 
267  Tobias Nøhr Vangen  2004    Haldens SK    25m  37.59 
229  William Erlandsson  2005  AF6705  UDDEVALLA    25m  38.10 
242  Oliver Andersson  2005  AQ5505  UDDEVALLA    25m  38.30 
239  David Happe  2006  AL9906  UDDEVALLA    25m  39.17 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Theodor Fridh  2002  AT3302  SÖDERTÖRN    25m  36.41 
167  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    25m  36.19 
224  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    50m  35.41 
266  Adrian Nøhr Vangen  2004    Haldens SK    25m  34.58 
308  Albin Rilby  2004  AP7104  S 02    25m  35.06 
83  Daniel Lönnquist  2005  AR3305  MARIESTAD    25m  35.85 
237  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  36.30 
364  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  36.74 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Pelle Huldén  2002  AE8302  VARBERG    50m  34.45 
157  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  34.04 
227  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  33.99 
173  Måns Bengtsson  2006  AN3106  VARBERG    25m  33.88 
198  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  33.89 
260  Håkon Ekeroth  2004    Haldens SK    25m  34.04 
123  Gustav Storell  2006  AL4106  SÖDERTÖRN    25m  34.35 
283  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    50m  34.46 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    25m  33.63 
101  Liam Björklund  2003  AB6503  SÖDERTÖRN    25m  33.13 
165  Samuel Lövenklev  2003  AU7703  VARBERG    25m  32.88 
299  Maximus Murray  2003  AB0903  S 02    25m  32.74 
54  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    25m  32.75 
107  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SÖDERTÖRN    25m  32.92 
124  Michael Andrée  2004  AX7904  SÖDERTÖRN    50m  33.41 
231  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  33.79 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    25m  32.43 
53  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  31.71 
131  Arvid Strömbro  2002  AR4502  UMEÅ SS    25m  31.63 
74  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKÖPING    25m  31.41 
154  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  31.52 
88  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  31.68 
100  Alexis Camacho  2001  AE5301  SÖDERTÖRN    25m  31.81 
340  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    25m  32.50 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    25m  30.91 
361  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  29.81 
97  Anton Mylläri  2001  AB9501  SÖDERTÖRN    25m  29.36 
208  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA    25m  27.17 
114  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    25m  28.92 
209  Edwin Larsson  2001  AB3501  UDDEVALLA    25m  29.64 
147  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  30.16 
279  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    50m  31.26 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Jens William Strand  2003    Haldens SK    25m  30.69 
91  Torsten Bohlin  1999  AX5999  MASS    25m  29.79 
297  Julius Grell  2003  AS9903  SANDVIKEN    25m  29.28 
55  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    25m  26.39 
48  Viktor Sjöström  2001  AB2101  ELFSBORG    25m  28.48 
203  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  29.52 
102  Mattias Kvist  2003  AB5503  SÖDERTÖRN    25m  30.06 
272  Gustav Askengren  2004  AA9904  ELFSBORG    25m  31.23 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
218  Jakob Josephson  2002  AN8102  UDDEVALLA    25m  30.63 
192  Isac Böschen  2002  AF3102  SS04    25m  29.71 
49  Anes Cavka  1999  AG9799  ELFSBORG    25m  28.94 
140  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    25m  26.04 
104  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN    25m  27.65 
394  Paul Wilhelm Strømme  2002  10226483  OI SVØM    25m  29.37 
213  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  30.01 
248  Eddie Dahlström  2004  AW0304  UDDEVALLA    25m  31.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner