2019-11-12   00:09:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C  Försök (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
357  Ingrid Öhman  2008  AW2408  TROLLHÄTTA    25m  44.96 
252  Clara Aronsson  2004  BX2804  UDDEVALLA    25m  38.70 
174  Lovisa Lidén  2006  BH0206  VARBERG    50m  38.05 
356  Alice Linnarsson  2006  BM1606  TROLLHÄTTA    25m  37.21 
82  Esther Olsson  2008  AA7608  MARIESTAD    25m  37.59 
84  Nicole Lönnquist  2008  AK8808  MARIESTAD    25m  38.13 
353  Regina Zana  2010  AA9810  TROLLHÄTTA    25m  39.23 
359  Molly Andersson  2009  AJ7609  TROLLHÄTTA    25m  46.59 

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Malin Östblom  2007  BA1407  UDDEVALLA    25m  36.14 
350  Linnea Alfredsson  2006  BI4206  TROLLHÄTTA    50m  35.99 
352  Szofia Zana  2008  AL8408  TROLLHÄTTA    25m  35.94 
238  Vilma Olsson  2007  AK4407  UDDEVALLA    25m  35.67 
249  Elsa Vikarand  2007  AW4207  UDDEVALLA    25m  35.92 
251  Saga Eriksson  2007  AV9607  UDDEVALLA    25m  35.97 
367  Amanda Grönlund  2008  AB2208  VÄNERSBORG    25m  36.01 
175  Liv Eklöv  2007  AW8407  VARBERG    50m  36.40 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    25m  35.03 
348  Emma Wikberg  2007  AN2207  TROLLHÄTTA    25m  34.75 
170  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    50m  34.68 
253  Majken Olsson  2007  AW7407  UDDEVALLA    25m  34.23 
234  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    25m  34.63 
161  Ingrid Josefson  2007  AA7607  VARBERG    25m  34.72 
172  Nova Niemi  2007  AM5207  VARBERG    25m  34.92 
337  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  AF4205  TROLLHÄTTA    50m  35.45 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Ebba Hellgren  2007  AZ9807  UDDEVALLA    25m  33.58 
245  Märta Ryrrmalm  2006  BA1806  UDDEVALLA    25m  33.24 
370  Erika Pantzar  1981  AB0681  IKSU    25m  33.00 
80  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    25m  32.87 
399  Sofia Sundholm  1982  aa5682  IKSU    25m  33.00 
316  Thea Runnestad  2003  CC7603  S 02    50m  33.06 
228  Linnea Andersson  2003  BD8203  UDDEVALLA    50m  33.31 
288  Amanda Mankinen  2006  AZ0606  ELFSBORG    50m  34.00 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  32.59 
115  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  32.47 
214  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  32.37 
405  Felicia Svan  2003  bf7203  NKK    25m  32.26 
243  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    25m  32.35 
341  Wilma Andrée  2004  AY2204  TROLLHÄTTA    25m  32.43 
168  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  32.49 
250  Maja Borg  2006  BI6206  UDDEVALLA    25m  32.69 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  31.97 
244  Filippa Höglund  2005  BK3805  UDDEVALLA    25m  31.68 
247  Matilda Wassblad  2006  BA2806  UDDEVALLA    25m  31.50 
171  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  31.40 
59  Nelly Antlöv  2002  AB3202  SK LAXEN    25m  31.48 
143  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  VARBERG    25m  31.67 
347  Moa Larsson  2005  BF3805  TROLLHÄTTA    25m  31.88 
336  Sofia Tranberg  2006  AA9606  TROLLHÄTTA    25m  32.01 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Klara Sillerström  2003  BR1603  S 02    25m  31.32 
402  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  31.14 
81  Ellen Persson  2004  AN7804  MARIESTAD    25m  30.87 
338  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    50m  30.67 
274  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  30.71 
222  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    25m  31.03 
305  Nelly Gripfors  2005  AL4605  S 02    50m  31.22 
78  Clara Westh  2004  BT2404  LIDKÖPING    25m  31.33 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  30.63 
72  Klara Torén  2006  AB1406  LIDKÖPING    25m  30.52 
304  Lia Bromander  2004  AZ4604  S 02    25m  30.26 
236  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  30.17 
232  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    25m  30.22 
111  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SÖDERTÖRN    25m  30.45 
77  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  30.54 
404  Kasandra Svan  2004  aq0404  NKK    25m  30.66 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  30.14 
156  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  VARBERG    25m  30.11 
150  Stella Warborn  2003  AW4603  VARBERG    25m  29.96 
144  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  29.87 
226  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    25m  29.94 
211  Emilia Ström  2002  AD0602  UDDEVALLA    25m  29.98 
286  Cornelia Sundqvist  2003  BP3403  ELFSBORG    25m  30.12 
235  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    25m  30.16 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
258  Amanda Fjellstad  2003    Haldens SK    25m  29.83 
276  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    25m  29.74 
257  Nora Ellingsen  2003    Haldens SK    25m  29.52 
315  Elsa Dittmer  2005  BR3805  S 02    25m  29.50 
121  Maja Frejd  2004  BL8404  SÖDERTÖRN    50m  29.51 
117  Hilma Hagberg Moberg  2003  BO9803  SÖDERTÖRN    25m  29.58 
406  Pauline Grubb  2003  aa4403  GRUMS SS    25m  29.81 
118  Jenny Virtanen  2002  BS0202  SÖDERTÖRN    25m  29.85 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Matilda Torén  2001  AO1601  UDDEVALLA    25m  29.42 
110  Klara Possman  2003  BA6803  SÖDERTÖRN    25m  29.41 
391  Emilie Paus  2002  10241659  OI SVØM    25m  29.21 
210  Lovisa Alsop  2001  AJ9601  UDDEVALLA    25m  29.09 
269  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    25m  29.15 
108  Elin Lundgren  2003  AW2603  SÖDERTÖRN    25m  29.37 
334  Tilda Hellström  2002  AX9402  TROLLHÄTTA    25m  29.41 
306  Ellen Vråmo  2004  BF8604  S 02    25m  29.49 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Michelle Aspberg  2002  AT8402  SÖDERTÖRN    25m  29.00 
155  Filippa Sjögren  2006  AD6406  VARBERG    25m  28.79 
240  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    25m  28.70 
65  Josephine Ålenius  2002  AY2402  SK LAXEN    25m  28.66 
215  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  28.66 
275  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  28.77 
134  Linnea Öhlund  2001  BW1201  UMEÅ SS    25m  28.88 
120  Amanda Nilsson  2002  BS9202  SÖDERTÖRN    25m  29.07 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  28.50 
60  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  28.46 
313  Amanda Cederqvist  2005  AY2405  S 02    25m  28.19 
87  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  28.08 
300  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    25m  28.13 
387  Silje Jahr  2003  10258613  OI SVØM    25m  28.22 
219  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    25m  28.47 
384  Pauline Hellesø Eriksen  2001  10198144  OI SVØM    25m  28.50 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    25m  27.94 
262  Thyra Noomi Haugland Halv  2002    Haldens SK    25m  27.54 
385  Julie Fornasari  2003  10224223  OI SVØM    25m  27.34 
70  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  26.07 
132  Tindra Norling  2003  BH7203  UMEÅ SS    25m  27.05 
98  Josefin Ossmyr  1999  AS0299  SÖDERTÖRN    25m  27.46 
190  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SS04    25m  27.80 
64  Karin Widerberg  2003  AO3803  SK LAXEN    25m  28.08 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    25m  27.87 
66  Moa Bergdahl  2003  BB8603  SK LAXEN    25m  27.52 
217  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  UDDEVALLA    25m  27.21 
271  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  25.94 
93  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN    25m  26.98 
280  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    25m  27.45 
188  Maja Byström  2003  BS3603  Ö-VIKS ASS    25m  27.71 
68  Wilma Svensson  2002  BK8402  SK LAXEN    25m  28.06 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Synne Kristine Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  27.86 
273  Linn Thid  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  27.52 
61  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    25m  27.08 
112  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    25m  25.92 
332  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    25m  26.88 
146  Linnéa Englund  2003  AI5403  VARBERG    25m  27.43 
67  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    25m  27.70 
62  Petronella Ottosson  2002  AN8802  SK LAXEN    25m  27.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner