2019-09-22   12:32:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Sim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Sim 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
10 200m Frisim Herrar
Sponsor: Svensk Fastighetsfokus i Sundsvall
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 90 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 25m 1:55.07
2 14 Joel Westerlind Härnösands Simsällskap 1996 AD2796 25m 1:55.78
3 183 Simon Lundgren Simklubben Ägir 2001 AL0501 25m 2:01.69
4 191 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 25m 2:03.88
5 189 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 25m 2:05.10
6 88 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 25m 2:06.11
7 1 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 2:08.31
8 91 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 25m 2:08.92
9 54 Mattias Gillgren Njurunda Simsällskap 2003 AR0303 25m 2:11.81
10 94 Jason Walterstad Sundsvalls Simsällskap 2004 AH5904 25m 2:11.93
11 55 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 25m 2:14.16
12 190 Roine Epäilys Simklubben Ägir 2003 AR3103 25m 2:15.16
13 89 Markus Näsman Sundsvalls Simsällskap 2003 AD6103 25m 2:16.10
14 8 Gustaf Sandström Hudiksvalls Simsällskap 2003 AP4703 25m 2:17.30
15 192 Jakob Flykt Simklubben Ägir 2002 AV9702 25m 2:19.39
16 164 David Sundström Umeå Simsällskap 2003 AJ0703 25m 2:19.48
17 171 Jakob Nyström Umeå Simsällskap 2003 AU0103 25m 2:20.55
18 4 Oliver Blomberg Bollnäs Simsällskap 2003 BA1303 25m 2:22.16
19 11 Anton  Sölveskog Hudiksvalls Simsällskap 2003 AX6103 25m 2:22.47
20 7 Viggo Reit Hudiksvalls Simsällskap 2003 AK5703 50m 2:23.53
21 21 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 25m 2:23.76
22 28 Erik Andersson Luleå Simsällskap 2006 AB9306 25m 2:30.47
23 199 Ante Kristensson Simklubben Ägir 2005 AO0105 50m 2:32.05
24 150 Lukas Nilsson Söderhamns Simsällskap 2006 AH4506 25m 2:35.39
25 114 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 25m 2:36.85
26 9 Sebastian  Pettersson Hudiksvalls Simsällskap 2006 AD1306 25m 2:37.16
27 61 Joel Täljsten Njurunda Simsällskap 2007 AC6507 25m 2:39.05
28 248 Erik Palm Höga Kustens Simsällskap 2005 AW2105 25m 2:40.21 EFT
29 46 Joppe  Berglin Njurunda Simsällskap 2006 AA8706 25m 2:43.48
30 206 Albin Svärd Simklubben Ägir 2007 AF4307 25m 2:44.53
31 12 Gustav Hedin Hudiksvalls Simsällskap 2005 AA0115 25m 2:55.21
32 172 Samuel Henze Umeå Simsällskap 2008 AA6508 25m 2:57.56
33 238 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 50m 2:57.59 EFT
34 175 Wilmer Hansson Umeå Simsällskap 2006 AJ6906 25m 3:01.28
35 116 Claes Renström-Halling Sundsvalls Simsällskap 2007 AF8507 25m 3:12.34
36 247 Rasmus Prinsback Höga Kustens Simsällskap 2007 AN1507 25m 3:17.27 EFT
37 70 Lukas Bringmo Njurunda Simsällskap 2007 AO5907 25m 3:20.37
38 121 Vide Starrin Sundsvalls Simsällskap 2008 AE9508 25m 3:26.05
39 108 Anton Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6708 25m 3:30.49
40 123 Max Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2008 AE1708 50m
41 26 Jason Alter Kramfors-Alliansen 2005 AY1705 50m
42 110 Jonas Lidén Sundsvalls Simsällskap 2007 AF1107 50m
43 118 Lukas Sagmo Sundsvalls Simsällskap 2008 AC0908 50m
2019-05-24 19:51:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner