2019-09-15   16:07:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Sim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Sim 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
14 100m Bröstsim Herrar
Sponsor: Kalabrador
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 15 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 25m 1:04.20
2 1 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 1:05.45
3 39 Jonathan Hiltonsson Njurunda Simsällskap 2000 AH1300 50m 1:07.75
4 89 Markus Näsman Sundsvalls Simsällskap 2003 AD6103 25m 1:11.53
5 88 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 25m 1:15.02
6 189 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 25m 1:17.14
7 11 Anton  Sölveskog Hudiksvalls Simsällskap 2003 AX6103 25m 1:17.50
8 16 Hannes Wikström Härnösands Simsällskap 2003 AD0303 25m 1:18.18
9 37 Melad Bahssas Luleå Simsällskap 2002 BA6302 25m 1:21.03
10 49 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 25m 1:23.37
11 222 Jacob Sjölander Solens Idrottsförening 1986 AK7786 25m 1:23.40 SB14
12 221 Gustav Ljungberg Solens Idrottsförening 1991 BA5391 25m 1:27.49 SB14
13 46 Joppe  Berglin Njurunda Simsällskap 2006 AA8706 25m 1:27.84
14 7 Viggo Reit Hudiksvalls Simsällskap 2003 AK5703 25m 1:28.37
15 21 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 25m 1:29.66
16 61 Joel Täljsten Njurunda Simsällskap 2007 AC6507 25m 1:31.33
17 26 Jason Alter Kramfors-Alliansen 2005 AY1705 25m 1:38.02
18 114 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 25m 1:40.11
19 172 Samuel Henze Umeå Simsällskap 2008 AA6508 25m 1:41.22
20 27 Zed Roos Kramfors-Alliansen 2006 AW3506 25m 1:41.83
21 206 Albin Svärd Simklubben Ägir 2007 AF4307 25m 1:45.09
22 30 Emil Juuso Luleå Simsällskap 2006 AE7906 25m 1:45.18
23 175 Wilmer Hansson Umeå Simsällskap 2006 AJ6906 25m 1:45.82
24 238 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 25m 1:46.37 EFT
25 118 Lukas Sagmo Sundsvalls Simsällskap 2008 AC0908 25m 1:50.06
26 116 Claes Renström-Halling Sundsvalls Simsällskap 2007 AF8507 25m 1:52.56
27 113 Oscar Hägglund Sundsvalls Simsällskap 2006 AN9106 25m 1:53.59
28 173 Tim Danielsson Umeå Simsällskap 2008 AB2108 25m 1:56.39
29 177 Theodore Brändström Umeå Simsällskap 2009 AB9109 25m 1:56.83
30 247 Rasmus Prinsback Höga Kustens Simsällskap 2007 AN1507 25m 1:57.68 EFT
31 123 Max Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2008 AE1708 25m 1:59.14
32 119 Emil Ingelsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AO2506 25m 2:01.39
33 108 Anton Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6708 25m 2:04.80
34 246 Hugo Franzén Höga Kustens Simsällskap 2008 AG3108 50m 2:48.96 EFT
35 219 Matiss Fridrihsons Dorotea IF 2006 AX8506 50m
36 82 Albin Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2009 AB1909 50m
37 133 Petter Lidén Sundsvalls Simsällskap 2009 AI7709 50m
38 227 Jimmy Norin Solens Idrottsförening 1983 AE9783 50m SB14
39 132 Isak Norgren Sundsvalls Simsällskap 2009 AH4709 50m
2019-05-24 19:51:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner