2019-11-21   06:40:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Sim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Sim 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
25 100m Ryggsim Damer
Sponsor: Svensk Fastighetsfokus i Sundsvall
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 42 Elise Öberg Njurunda Simsällskap 2002 AE8402 50m 1:05.17
2 186 Nea Hjortsberg Simklubben Ägir 2004 AK0404 25m 1:06.28
3 100 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2002 BP4602 25m 1:08.69
4 149 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 1:09.53
5 163 Agnes Gustafsson Umeå Simsällskap 2003 AJ1803 25m 1:10.82
6 194 Tove Rehnstedt Simklubben Ägir 2005 AT7405 25m 1:12.76
7 52 Gloria Muzito Njurunda Simsällskap 2002 BO6202 50m 1:13.13
8 95 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AB8406 25m 1:13.35
9 165 Johanna Persson Umeå Simsällskap 2003 BB4803 25m 1:14.25
10 106 Nike Norlander Sundsvalls Simsällskap 2007 AE8407 25m 1:14.33
11 45 Hanna Jonasson Njurunda Simsällskap 2004 AR0604 25m 1:15.43
12 236 Elena Henze Umeå Simsällskap 2006 AN1406 25m 1:16.12 EFT
13 147 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 2004 AM3804 25m 1:16.85
14 187 Sofia Boije Simklubben Ägir 2003 BC2803 25m 1:17.22
15 51 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 25m 1:17.49
16 98 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap 2004 AV3804 25m 1:17.94
17 103 Kajsa Burman Sundsvalls Simsällskap 2007 AE1607 25m 1:18.76
18 184 Isa Forsberg Simklubben Ägir 2002 BB5202 25m 1:18.90
19 2 Edith Wallberg Bollnäs Simsällskap 2007 AA3807 25m 1:19.01
20 5 Femke van Zonneveld Borlänge Simsällskap 2002 AS9802 25m 1:19.08
21 230 Tindra Olavi Timrå Simklubb 2003 AH6403 25m 1:19.21 EFT
22 154 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 25m 1:19.67
23 204 Alice Eriksson Simklubben Ägir 2004 BQ0604 25m 1:19.89
24 38 Felicia Hjälte Luleå Simsällskap 2002 BY8802 25m 1:20.00
25 99 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap 2004 BO5402 25m 1:20.62
26 155 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 1:20.71
27 153 Emelie Runarsson Söderhamns Simsällskap 2006 BD5206 25m 1:21.32
28 56 Tova Persson Njurunda Simsällskap 2005 AR5205 25m 1:21.66
29 40 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap 2002 AB4202 50m 1:21.68
30 18 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap 2005 AZ9805 25m 1:22.61
31 78 Linnea Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2004 AM8404 25m 1:22.66
32 109 Isa Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2006 AR6206 25m 1:22.95
33 57 Wilja Edin Njurunda Simsällskap 2006 AR0606 25m 1:22.97
34 17 Ella Heed Härnösands Simsällskap 2005 AR4205 25m 1:23.06
35 93 Nora Sundström Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ9804 25m 1:24.78
36 235 Alice Nyström Umeå Simsällskap 2005 AS8205 25m 1:25.59 EFT
37 151 Agnes Sundqvist Söderhamns Simsällskap 2005 BL0405 25m 1:25.95
38 169 Elvira Ögren Umeå Simsällskap 2002 BR6802 25m 1:26.09
39 3 Eleanor  Fredholm Bollnäs Simsällskap 2007 AN8607 25m 1:26.25
40 50 Elin Clarin Njurunda Simsällskap 2005 AG7205 25m 1:28.17
41 234 Linnea Jansson Timrå Simklubb 2005 BD0805 25m 1:28.35 EFT
42 152 Emma  Mossnelid Söderhamns Simsällskap 2006 BB6406 25m 1:28.87
43 67 Maja Modin Njurunda Simsällskap 2008 AG5408 25m 1:28.94
44 102 Alva Sjödin Sundsvalls Simsällskap 2006 AG8806 25m 1:29.59
45 120 Astrid Newsham Sundsvalls Simsällskap 2008 AI9808 25m 1:29.61
46 111 Tilde Sjöberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AZ3806 25m 1:29.72
47 223 Linnéa Bäckman Solens Idrottsförening 1989 BT6289 50m 1:31.65 S14
48 228 Ida Karlsson Söderhamns Simsällskap 2005 BQ1205 25m 1:33.75 EFT
49 112 Nellie Edbom Wounder Sundsvalls Simsällskap 2005 BL3205 25m 1:34.52
50 197 Nike Wassberg Simklubben Ägir 2006 AR4406 25m 1:36.07
51 36 Elina Birk Luleå Simsällskap 2004 CA9404 25m 1:36.60
52 180 Marie Nilsson Umeå Simsällskap 2006 BS9406 25m 1:36.78
53 216 Molly Hahlin Dorotea IF 2008 AM7408 25m 1:38.14
54 205 Theresia Haraldsson Simklubben Ägir 2006 AT9606 25m 1:38.39
55 104 Maja Henningsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6808 25m 1:38.92
56 201 Linnea Wallskog Simklubben Ägir 2008 AB6808 25m 1:39.21
57 60 Emilia Sundholm Njurunda Simsällskap 2007 AG8807 25m 1:40.20
58 63 Anna-Klara Sundström Njurunda Simsällskap 2007 AH8207 25m 1:40.22
59 210 Juni D. Linder Simklubben Ägir 2008 AZ6808 25m 1:40.26
60 79 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI5805 25m 1:41.86
61 115 Noelia Frank Sundsvalls Simsällskap 25m 1:43.84
2007 AN9607
62 130 Noomi Sadaf Nilsson Sundsvalls Simsällskap 25m 1:43.93
2006 BS1006
63 217 Vera Pettersson Dorotea IF 25m 1:45.93
2009 AE2409
64 178 Mira Stegmayr Umeå Simsällskap 25m 1:46.46
2008 AT7608
65 32 Klara Åström Luleå Simsällskap 25m 1:46.52
2006 BH2606
66 229 Alva Brandt Söderhamns Simsällskap 25m 1:46.94 EFT
2007 BL1407
67 244 Majken  Gidlund Höga Kustens Simsällskap 25m 1:49.83 EFT
2008 AB1608
68 34 Ester Isaksson Luleå Simsällskap 25m 1:50.90
2006 BH3606
69 107 Jennielee Oppgård Sundsvalls Simsällskap 25m 1:54.11
2008 AA4808
70 224 Johanna Hasselryd Solens Idrottsförening 25m 2:03.35 S14
1982 AD4682
71 66 Lilly Utterström Njurunda Simsällskap 25m 2:09.70
2007 AQ2407
72 249 Molly Ahlqvist Höga Kustens Simsällskap 50m EFT
2008 AV2208
73 176 Emelie Wiberg Umeå Simsällskap 50m
2008 AI5608
74 128 Lily Utterberg Sundsvalls Simsällskap 50m
2008 AT3808
75 233 Amanda Carlzén Timrå Simklubb 50m EFT
2005 AW5805
76 65 Elsa  Larsson Njurunda Simsällskap 50m
2008 AG9208
2019-05-24 19:51:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner