2019-10-16   19:54:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Sim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Sim 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
35 100m Frisim Damer
Sponsor: Industri Projekt
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 52 Gloria Muzito Njurunda Simsällskap 2002 BO6202 50m 57.11
2 100 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2002 BP4602 25m 59.49
3 188 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 25m 1:00.43
4 165 Johanna Persson Umeå Simsällskap 2003 BB4803 25m 1:00.44
5 167 Tindra Norling Umeå Simsällskap 2003 BH7203 25m 1:00.66
6 186 Nea Hjortsberg Simklubben Ägir 2004 AK0404 25m 1:01.70
7 148 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 2004 AS6204 25m 1:01.74
8 43 Elsa Bergh Njurunda Simsällskap 2002 AG7202 50m 1:01.83
9 44 Saga Persson Njurunda Simsällskap 2003 AI1203 25m 1:02.10
10 187 Sofia Boije Simklubben Ägir 2003 BC2803 25m 1:02.34
11 45 Hanna Jonasson Njurunda Simsällskap 2004 AR0604 25m 1:02.60
12 168 Vilma Fagerström Umeå Simsällskap 2005 AM5805 25m 1:02.76
13 149 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 1:02.94
14 6 Emma Larsson Borlänge Simsällskap 2002 AY0602 25m 1:03.26
15 194 Tove Rehnstedt Simklubben Ägir 2005 AT7405 25m 1:03.77
16 185 Selma Zachrisson Simklubben Ägir 2003 AS6803 25m 1:04.17
17 48 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap 2005 AG2205 25m 1:04.29
18 147 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 2004 AM3804 25m 1:04.32
19 99 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap 2004 BO5402 25m 1:04.68
20 51 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 25m 1:04.87
21 97 Lena Svedberg Sundsvalls Simsällskap 2004 AV6804 25m 1:05.66
22 5 Femke van Zonneveld Borlänge Simsällskap 2002 AS9802 25m 1:06.77
23 184 Isa Forsberg Simklubben Ägir 2002 BB5202 25m 1:06.84
24 230 Tindra Olavi Timrå Simklubb 2003 AH6403 25m 1:07.27 EFT
25 106 Nike Norlander Sundsvalls Simsällskap 2007 AE8407 25m 1:07.46
26 204 Alice Eriksson Simklubben Ägir 2004 BQ0604 25m 1:07.47
27 95 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AB8406 25m 1:07.54
28 18 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap 2005 AZ9805 25m 1:07.75
29 154 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 25m 1:07.91
30 10 Agnes Jonasson Hudiksvalls Simsällskap 2005 AQ9805 25m 1:07.92
31 103 Kajsa Burman Sundsvalls Simsällskap 2007 AE1607 25m 1:08.12
32 17 Ella Heed Härnösands Simsällskap 2005 AR4205 25m 1:08.25
33 98 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap 2004 AV3804 25m 1:08.29
34 96 Anna Öberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AB9406 50m 1:08.92
35 198 Arwen Wikström Simklubben Ägir 2006 AT0606 25m 1:08.92
36 231 Cornelia Åström Timrå Simklubb 2002 BE5802 50m 1:08.95 EFT
37 155 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 1:09.11
38 47 Ebba Lindblom Njurunda Simsällskap 2004 AR8404 25m 1:09.25
39 2 Edith Wallberg Bollnäs Simsällskap 2007 AA3807 25m 1:09.38
40 19 Ronja Widell Härnösands Simsällskap 2004 BM3204 25m 1:09.40
41 111 Tilde Sjöberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AZ3806 25m 1:09.51
42 20 Linnea Sjöberg Härnösands Simsällskap 2006 AN8806 25m 1:09.56
43 50 Elin Clarin Njurunda Simsällskap 2005 AG7205 25m 1:10.05
44 237 Alice Granström Umeå Simsällskap 2003 BV4403 25m 1:10.14 EFT
45 109 Isa Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2006 AR6206 25m 1:10.18
46 56 Tova Persson Njurunda Simsällskap 2005 AR5205 25m 1:10.22
47 93 Nora Sundström Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ9804 25m 1:10.72
48 153 Emelie Runarsson Söderhamns Simsällskap 2006 BD5206 25m 1:10.94
49 151 Agnes Sundqvist Söderhamns Simsällskap 2005 BL0405 25m 1:11.26
50 92 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ8804 25m 1:11.34
51 40 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap 2002 AB4202 50m 1:11.64
52 200 Kristina Kannegiesser Simklubben Ägir 2004 BQ8404 50m 1:12.07
53 169 Elvira Ögren Umeå Simsällskap 2002 BR6802 50m 1:13.45
54 57 Wilja Edin Njurunda Simsällskap 2006 AR0606 25m 1:13.55
55 3 Eleanor  Fredholm Bollnäs Simsällskap 2007 AN8607 50m 1:14.00
56 156 Märta Karlsson Söderhamns Simsällskap 2007 AV4407 25m 1:14.34 EFT
57 67 Maja Modin Njurunda Simsällskap 2008 AG5408 25m 1:14.51
58 235 Alice Nyström Umeå Simsällskap 2005 AS8205 25m 1:14.71 EFT
59 223 Linnéa Bäckman Solens Idrottsförening 1989 BT6289 25m 1:14.76 S14
60 152 Emma  Mossnelid Söderhamns Simsällskap 2006 BB6406 25m 1:15.02
61 234 Linnea Jansson Timrå Simklubb 2005 BD0805 25m 1:15.17 EFT
62 112 Nellie Edbom Wounder Sundsvalls Simsällskap 2005 BL3205 25m 1:16.09
63 102 Alva Sjödin Sundsvalls Simsällskap 2006 AG8806 25m 1:16.35
64 166 Elin Öberg Umeå Simsällskap 2004 AP6404 25m 1:16.90
65 207 Linnea Drewes Simklubben Ägir 2004 BW7204 25m 1:17.28
66 205 Theresia Haraldsson Simklubben Ägir 2006 AT9606 25m 1:17.80
67 122 Milla Zell Sundsvalls Simsällskap 2008 AJ4608 25m 1:18.35
68 81 Maija Andersson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AV1405 25m 1:19.30
69 65 Elsa  Larsson Njurunda Simsällskap 2008 AG9208 25m 1:20.58
70 197 Nike Wassberg Simklubben Ägir 2006 AR4406 25m 1:20.59
71 58 Emilia Olsen Njurunda Simsällskap 2006 AR4806 25m 1:21.04
72 64 Alexandra Blomqvist Njurunda Simsällskap 2007 AL8807 25m 1:21.43
73 201 Linnea Wallskog Simklubben Ägir 2008 AB6808 25m 1:21.86
74 120 Astrid Newsham Sundsvalls Simsällskap 2008 AI9808 25m 1:22.29
75 105 Elin Lindkvist Sundsvalls Simsällskap 2004 BL6604 25m 1:22.31
76 63 Anna-Klara Sundström Njurunda Simsällskap 2007 AH8207 25m 1:23.00
77 243 Lovisa Brygt Höga Kustens Simsällskap 2006 AK5406 25m 1:23.81 EFT
78 228 Ida Karlsson Söderhamns Simsällskap 2005 BQ1205 25m 1:24.53 EFT
79 104 Maja Henningsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6808 25m 1:25.44
80 209 Freja Lorentzen Simklubben Ägir 2007 BH5407 25m 1:25.98
81 229 Alva Brandt Söderhamns Simsällskap 2007 BL1407 25m 1:26.07 EFT
82 80 Freja Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AA8807 25m 1:26.42
83 210 Juni D. Linder Simklubben Ägir 2008 AZ6808 25m 1:27.59
84 180 Marie Nilsson Umeå Simsällskap 2006 BS9406 25m 1:27.99
85 208 Melissa Häreby Simklubben Ägir 2006 BE5406 25m 1:28.18
86 178 Mira Stegmayr Umeå Simsällskap 2008 AT7608 25m 1:28.20
87 218 Kate Karlsson Dorotea IF 2008 AP3608 25m 1:29.05
88 60 Emilia Sundholm Njurunda Simsällskap 2007 AG8807 25m 1:29.16
89 128 Lily Utterberg Sundsvalls Simsällskap 2008 AT3808 25m 1:29.86
90 79 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI5805 25m 1:30.93
91 66 Lilly Utterström Njurunda Simsällskap 2007 AQ2407 25m 1:31.16
92 216 Molly Hahlin Dorotea IF 2008 AM7408 25m 1:31.78
93 233 Amanda Carlzén Timrå Simklubb 2005 AW5805 50m 1:32.79 EFT
94 115 Noelia Frank Sundsvalls Simsällskap 2007 AN9607 25m 1:33.05
95 117 Vendela Holmvall Sundsvalls Simsällskap 2007 AQ6207 25m 1:33.21
96 217 Vera Pettersson Dorotea IF 2009 AE2409 25m 1:33.52
97 69 Olivia Palin Njurunda Simsällskap 2008 AG9408 25m 1:33.58
98 244 Majken  Gidlund Höga Kustens Simsällskap 2008 AB1608 25m 1:35.47 EFT
99 220 Ilayda Tatli Dorotea IF 2004 CB5604 25m 1:36.37
100 224 Johanna Hasselryd Solens Idrottsförening 1982 AD4682 25m 1:40.11 S14
101 130 Noomi Sadaf Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2006 BS1006 25m 1:42.60
102 107 Jennielee Oppgård Sundsvalls Simsällskap 2008 AA4808 25m 1:44.12
103 176 Emelie Wiberg Umeå Simsällskap 2008 AI5608 25m 1:44.26
104 245 Wilma Nordin Höga Kustens Simsällskap 2007 AS4607 25m 1:44.54 EFT
105 83 Saga Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2010 AB4210 25m 1:52.97
106 179 Wilma Mostén Umeå Simsällskap 2008 AX0408 25m 1:56.64
107 181 Josefin Lundqvist Umeå Simsällskap 2007 BK0207 50m
108 249 Molly Ahlqvist Höga Kustens Simsällskap 2008 AV2208 50m EFT
2019-05-24 19:52:01 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner