2020-04-05   06:21:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Sim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM

Document
Heatlista
Sundsvall Sim 2019
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer
Final 1 (4)
Sponsor: Industri Projekt
WR 55.48 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SR 55.48 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro, BRA 2016-08-07
SJR 56.06 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom 2009-07-27
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:14
1 50m
218 2 Kate Karlsson 2008 DOROTEA IF 50m
217 3 Vera Pettersson 2009 DOROTEA IF 2:19.24 50m
29 4 Fanny Landstedt Aldengren 2006 LULEÅ SS 1:35.54 25m
201 5 Linnea Wallskog 2008 SK ÄGIR 1:45.28 25m
64 6 Alexandra Blomqvist 2007 NJURUNDA 50m
67 7 Maja Modin 2008 NJURUNDA 50m
8 50m
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:17
92 1 Clara Renström Halling 2004 SUNDSVALL 1:27.64 25m
57 2 Wilja Edin 2006 NJURUNDA 1:22.89 25m
96 3 Anna Öberg 2006 SUNDSVALL 1:20.29 25m
184 4 Isa Forsberg 2002 SK ÄGIR 1:18.37 50m
154 5 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 1:19.50 50m
17 6 Ella Heed 2005 HÄRNÖSAND 1:22.53 25m
235 7 Alice Nyström 2005 UMEÅ SS 1:27.46 25m
105 8 Elin Lindkvist 2004 SUNDSVALL 1:33.93 25m
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:19
97 1 Lena Svedberg 2004 SUNDSVALL 1:18.02 25m
149 2 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 1:16.89 25m
147 3 Tyra Strömbom 2004 SÖDERHAMN 1:15.05 25m
168 4 Vilma Fagerström 2005 UMEÅ SS 1:14.43 25m
5 5 Femke van Zonneveld 2002 BORLÄNGE 1:14.83 25m
198 6 Arwen Wikström 2006 SK ÄGIR 1:15.31 25m
204 7 Alice Eriksson 2004 SK ÄGIR 1:17.05 25m
38 8 Felicia Hjälte 2002 LULEÅ SS 1:18.31 25m
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:21
Anm tid
Start ca:
6 1 Emma Larsson 2002 BORLÄNGE 1:11.60 25m
43 2 Elsa Bergh 2002 NJURUNDA 1:09.27 50m
45 3 Hanna Jonasson 2004 NJURUNDA 1:08.75 25m
42 4 Elise Öberg 2002 NJURUNDA 1:05.19 50m
100 5 Nathalie Pettersson 2002 SUNDSVALL 1:08.12 25m
186 6 Nea Hjortsberg 2004 SK ÄGIR 1:09.05 25m
165 7 Johanna Persson 2003 UMEÅ SS 1:11.41 50m
188 8 Agnes Jakobsson 2005 SK ÄGIR 1:11.85 25m
2019-05-25 09:06:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner