2020-06-02   17:36:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Arena Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Arena Cup 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet (50m) Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
15 100m Frisim Herrar
SR 47.37 Stefan Nystrand 1981 SK Neptun SWE Rom, ITA 2009-07-30
SJR 49.05 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Kazan 2019-07-05
WR 46.91 Cesar Cielo Filho 1987 Brazil Bra Rome 2009-07-30
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 45 Johan Strandberg Sundsvalls Simsällskap 1997 AL3197 25m 54.42
2 119 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 25m 55.49
3 114 Simon Lundgren Simklubben Ägir 2001 AL0501 25m 56.05
4 46 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 25m 56.55
5 121 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 25m 56.63
6 55 Melker Rosengren Sundsvalls Simsällskap 2003 AR1903 25m 56.93
7 48 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 25m 58.71
8 100 Gustav Jonsson Södertörns Simsällskap 2002 AG6502 25m 59.56
9 25 Mattias Gillgren Njurunda Simsällskap 2003 AR0303 50m 1:01.22
10 26 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 50m 1:02.41
11 107 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 25m 1:04.12
12 6 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 50m 1:05.11
13 127 Jakob Flykt Simklubben Ägir 2002 AV9702 25m 1:05.31
14 122 Alexander Rydefjord Simklubben Ägir 2005 AF3105 25m 1:05.42
15 105 Axel Fällman Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AC7305 25m 1:06.14
16 126 Edvin Johansson Simklubben Ägir 2005 AG1905 25m 1:06.57
17 21 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 50m 1:07.22
18 133 Ante Kristensson Simklubben Ägir 2005 AO0105 50m 1:07.32
19 103 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 25m 1:09.13
20 150 Gustav Ljungberg Solens Idrottsförening 1991 BA5391 50m 1:10.02 S14
21 153 Jacob Sjölander Solens Idrottsförening 1986 AK7786 50m 1:10.29 S14
22 140 Albin Svärd Simklubben Ägir 2007 AF4307 25m 1:11.29
23 65 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 50m 1:12.27
24 157 Jimmy Norin Solens Idrottsförening 1983 AE9783 50m 1:14.63 S14
25 158 Mattis Renlund Solens Idrottsförening 2001 PA0301 25m 1:17.67 K4
26 110 Elias Gardfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AO2305 25m 1:17.76
27 152 Teo Renlund Solens Idrottsförening 1997 AZ6797 50m 1:21.16 S14
28 33 Elis Täljsten Njurunda Simsällskap 2008 AA8708 50m 1:25.49
29 72 Max Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2008 AE1708 25m 1:26.25
30 70 Vide Starrin Sundsvalls Simsällskap 2008 AE9508 25m 1:27.31
31 59 Anton Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6708 25m 1:30.72
32 64 Oscar Hägglund Sundsvalls Simsällskap 2006 AN9106 25m 1:31.12
33 68 Lukas Sagmo Sundsvalls Simsällskap 2008 AC0908 25m 1:31.82
34 61 Jonas Lidén Sundsvalls Simsällskap 2007 AF1107 25m 1:32.88
35 30 Viking Månsson Njurunda Simsällskap 2008 AA9708 50m 1:37.21
36 75 Phoenix Stenling Sundsvalls Simsällskap 2010 AA6710 50m 1:38.31
37 73 Knut Johansson Sundsvalls Simsällskap 2007 AK0107 50m 1:40.20
38 7 Dante Rombouts Härnösands Simsällskap 2006 AT3106 25m 1:46.47
39 82 Isak Norgren Sundsvalls Simsällskap 2009 AH4709 50m 1:47.49
40 83 Petter Lidén Sundsvalls Simsällskap 2009 AI7709 50m 1:54.74
41 155 Manfred Åsman Solens Idrottsförening 2005 AX2305 25m 3:36.28 K2
2019-09-06 23:39:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner