2020-06-02   17:49:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Arena Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Arena Cup 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet (50m) Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
32 200m Frisim Herrar
SR 1:46.76 Anders Holmertz 1968 Spårvägen SF SWE Barcelona, ESP 1992-07-26
SJR 1:46.93 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Kazan 2019-07-07
WR 1:42.00 Paul Biedermann 1986 Germany Ger Rome 2009-07-28
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 47 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 25m 1:55.07
2 45 Johan Strandberg Sundsvalls Simsällskap 1997 AL3197 25m 1:59.08
3 99 Christopher Andrén Sundsvalls Simsällskap 2000 AK0100 25m 2:00.19
4 114 Simon Lundgren Simklubben Ägir 2001 AL0501 25m 2:01.69
5 119 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 50m 2:03.10
6 121 Jakob Wassberg Simklubben Ägir 2003 AR7103 25m 2:03.88
7 46 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 25m 2:06.11
8 48 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 25m 2:08.92
9 55 Melker Rosengren Sundsvalls Simsällskap 2003 AR1903 25m 2:10.58
10 51 Jason Walterstad Sundsvalls Simsällskap 2004 AH5904 25m 2:11.93
11 25 Mattias Gillgren Njurunda Simsällskap 2003 AR0303 50m 2:15.93
12 127 Jakob Flykt Simklubben Ägir 2002 AV9702 25m 2:19.39
13 26 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 50m 2:20.67
14 107 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 25m 2:21.57
15 122 Alexander Rydefjord Simklubben Ägir 2005 AF3105 25m 2:22.52
16 21 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 50m 2:24.20
17 133 Ante Kristensson Simklubben Ägir 2005 AO0105 50m 2:32.05
18 126 Edvin Johansson Simklubben Ägir 2005 AG1905 50m 2:32.31
19 65 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 50m 2:36.00
20 32 Joel Täljsten Njurunda Simsällskap 2007 AC6507 25m 2:39.05
21 140 Albin Svärd Simklubben Ägir 2007 AF4307 25m 2:44.53
22 110 Elias Gardfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AO2305 50m 3:01.44
23 33 Elis Täljsten Njurunda Simsällskap 2008 AA8708 50m 3:09.87
24 59 Anton Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6708 50m 3:14.64
25 72 Max Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2008 AE1708 50m 3:21.80
26 68 Lukas Sagmo Sundsvalls Simsällskap 2008 AC0908 50m 3:22.55
27 61 Jonas Lidén Sundsvalls Simsällskap 2007 AF1107 25m 3:30.89
28 30 Viking Månsson Njurunda Simsällskap 2008 AA9708 50m 3:43.95
29 73 Knut Johansson Sundsvalls Simsällskap 2007 AK0107 25m 3:45.28
30 77 Hampus Johansson Sundsvalls Simsällskap 2005 AW3705 50m EFT
2019-09-06 23:39:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner