2020-06-02   17:14:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Arena Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sundsvall Arena Cup 2019
Arrangör:
Plats: Himlabadet (50m) Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
6 50m Bröstsim Herrar
SR 27.02 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Budapest, HUN 2017-07-25
SJR 27.16 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Barcelona, ESP 2013-07-30
WR 25.95 Adam Peaty 1994 Great Britain Gre Budapest 2017-07-25
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 48 Jonathan Nilsson Sundsvalls Simsällskap 2003 AD5103 25m 31.17
2 55 Melker Rosengren Sundsvalls Simsällskap 2003 AR1903 25m 31.96
3 46 Albin Hedlund Sundsvalls Simsällskap 2003 AA0903 25m 32.73
4 45 Johan Strandberg Sundsvalls Simsällskap 1997 AL3197 25m 33.22
5 99 Christopher Andrén Sundsvalls Simsällskap 2000 AK0100 25m 34.05
6 47 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 25m 34.56
7 107 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 25m 35.06
8 119 Viktor Svärd Simklubben Ägir 2005 AC8305 25m 35.17
9 51 Jason Walterstad Sundsvalls Simsällskap 2004 AH5904 25m 37.35
10 153 Jacob Sjölander Solens Idrottsförening 1986 AK7786 50m 38.16 SB14
11 6 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 25m 39.39
12 152 Teo Renlund Solens Idrottsförening 1997 AZ6797 25m 40.75 SB14
13 103 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 50m 41.17
14 105 Axel Fällman Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AC7305 25m 41.93
15 32 Joel Täljsten Njurunda Simsällskap 2007 AC6507 50m 42.08
16 65 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 50m 43.69
17 158 Mattis Renlund Solens Idrottsförening 2001 PA0301 25m 47.40 K4
18 157 Jimmy Norin Solens Idrottsförening 1983 AE9783 50m 48.37 SB14
19 7 Dante Rombouts Härnösands Simsällskap 2006 AT3106 25m 48.41
20 110 Elias Gardfors Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AO2305 25m 48.57
21 140 Albin Svärd Simklubben Ägir 2007 AF4307 25m 48.82
22 64 Oscar Hägglund Sundsvalls Simsällskap 2006 AN9106 50m 48.95
23 68 Lukas Sagmo Sundsvalls Simsällskap 2008 AC0908 25m 50.69
24 70 Vide Starrin Sundsvalls Simsällskap 2008 AE9508 25m 51.76
25 72 Max Ekbladh Sundsvalls Simsällskap 2008 AE1708 25m 53.78
26 82 Isak Norgren Sundsvalls Simsällskap 2009 AH4709 25m 53.91
27 59 Anton Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6708 25m 56.63
28 83 Petter Lidén Sundsvalls Simsällskap 2009 AI7709 25m 1:01.11
29 75 Phoenix Stenling Sundsvalls Simsällskap 2010 AA6710 25m 1:02.01
30 73 Knut Johansson Sundsvalls Simsällskap 2007 AK0107 50m 1:02.79
31 61 Jonas Lidén Sundsvalls Simsällskap 2007 AF1107 50m 1:08.14
32 155 Manfred Åsman Solens Idrottsförening 2005 AX2305 25m 1:44.62 K2
33 76 Simon Wåglöf Sundsvalls Simsällskap 2009 AD5309 50m
34 161 Alfred Överhem Sundsvalls Simsällskap 2010 50m
2019-09-06 23:39:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner