2020-05-30   20:26:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sundsvall Arena Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag - Tävlingsstart 10.00

Document
Heatlista
Sundsvall Arena Cup 2019
Plats: Himlabadet (50m) Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019
Gren 8, 50m Frisim Herrar
Försök 1 (5)
SR 21.45 Stefan Nystrand 1981 SK Neptun SWE Rom, ITA 2009-07-31
SJR 22.27 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Stockholm 2018-07-08
WR 20.91 Cesar Cielo Filho 1987 Brazil Bra Sao Paulo 2009-12-18
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:23
155 1 Manfred Åsman 2005 SOLENS IF 1:38.95 25m K2
83 2 Petter Lidén 2009 SUNDSVALL 49.21 50m
75 3 Phoenix Stenling 2010 SUNDSVALL 46.20 50m
73 4 Knut Johansson 2007 SUNDSVALL 43.33 50m
82 5 Isak Norgren 2009 SUNDSVALL 45.70 25m
7 6 Dante Rombouts 2006 HÄRNÖSAND 48.19 25m
76 7 Simon Wåglöf 2009 SUNDSVALL 1:03.37 25m
161 8 Alfred Överhem 2010 SUNDSVALL 50m
Gren 8, 50m Frisim Herrar Försök 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:26
33 1 Elis Täljsten 2008 NJURUNDA 40.86 25m
30 2 Viking Månsson 2008 NJURUNDA 40.12 50m
64 3 Oscar Hägglund 2006 SUNDSVALL 38.56 50m
70 4 Vide Starrin 2008 SUNDSVALL 37.13 50m
59 5 Anton Ericsson 2008 SUNDSVALL 38.40 50m
72 6 Max Ekbladh 2008 SUNDSVALL 39.44 50m
68 7 Lukas Sagmo 2008 SUNDSVALL 40.80 50m
61 8 Jonas Lidén 2007 SUNDSVALL 41.80 50m
Gren 8, 50m Frisim Herrar Försök 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:27
32 1 Joel Täljsten 2007 NJURUNDA 33.72 25m
126 2 Edvin Johansson 2005 SK ÄGIR 30.06 25m
51 3 Jason Walterstad 2004 SUNDSVALL 26.58 50m
46 4 Albin Hedlund 2003 SUNDSVALL 25.01 25m
114 5 Simon Lundgren 2001 SK ÄGIR 25.90 25m
6
103 7 Edvin Lideskog 2005 Ö-VIKS ASS 30.98 50m
152 8 Teo Renlund 1997 SOLENS IF 34.78 50m S14
Gren 8, 50m Frisim Herrar Försök 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
65 1 Simon Ryd 2005 SUNDSVALL 31.90 50m
122 2 Alexander Rydefjord 2005 SK ÄGIR 29.78 50m
121 3 Jakob Wassberg 2003 SK ÄGIR 26.13 25m
45 4 Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL 24.94 25m
55 5 Melker Rosengren 2003 SUNDSVALL 25.65 25m
48 6 Jonathan Nilsson 2003 SUNDSVALL 27.41 25m
153 7 Jacob Sjölander 1986 SOLENS IF 30.35 50m S14
157 8 Jimmy Norin 1983 SOLENS IF 34.15 50m S14
Gren 8, 50m Frisim Herrar Försök 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:30
Anm tid
Start ca:
133 1 Ante Kristensson 2005 SK ÄGIR 30.99 25m
127 2 Jakob Flykt 2002 SK ÄGIR 29.46 25m
119 3 Viktor Svärd 2005 SK ÄGIR 26.01 25m
99 4 Christopher Andrén 2000 SUNDSVALL 23.87 25m
47 5 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 25.40 25m
100 6 Gustav Jonsson 2002 SÖDERTÖRN 26.68 50m
105 7 Axel Fällman 2005 Ö-VIKS ASS 30.27 25m
140 8 Albin Svärd 2007 SK ÄGIR 34.06 50m
2019-09-07 08:58:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner