Program för Sundsvall Arena Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 - Lördag - Tävlingsstart 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet (50m) |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 sep 2019 till den 8 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:06.30 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Stockholm |
|
2017-04-11 |
|
|
SJR |
1:07.59 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Rio de Janeiro |
|
2016-08-07 |
|
|
WR |
1:04.13 |
|
Lilly King |
1997 |
USA |
USA |
Budapest |
|
2017-07-25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Astrid Karlsson Ädel |
2009 |
SUNDSVALL |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
SUNDSVALL |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Josefine Busk |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
2:32.03 |
25m |
|
|
SB14 - 0 |
|
74 |
4 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
SUNDSVALL |
2:16.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
SUNDSVALL |
2:30.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
SUNDSVALL |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
8 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
SOLENS IF |
2:43.30 |
25m |
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
1 |
|
Linnea Olsén |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
1:59.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
HÄRNÖSAND |
1:56.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
3 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
SUNDSVALL |
1:54.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
HÄRNÖSAND |
1:53.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
5 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
SK ÄGIR |
1:54.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
6 |
|
Isa Söderlind |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
1:56.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
7 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
SK ÄGIR |
1:56.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
8 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
SOLENS IF |
2:04.38 |
25m |
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
1 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
SK ÄGIR |
1:50.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
NJURUNDA |
1:48.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
SUNDSVALL |
1:40.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
4 |
|
Elin Lindkvist |
2004 |
SUNDSVALL |
1:35.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
5 |
|
Linnea Jansson |
2005 |
TIMRÅ SK |
1:37.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
6 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
1:42.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
7 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
SK ÄGIR |
1:49.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
8 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
1:51.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
SUNDSVALL |
1:34.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
2 |
|
Agnes Landfors |
2004 |
Ö-VIKS ASS |
1:31.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Moa Berglund |
2004 |
HÄRNÖSAND |
1:31.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Ida Eriksson |
2005 |
HÄRNÖSAND |
1:30.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
5 |
|
Kajsa Söderlind |
2003 |
Ö-VIKS ASS |
1:31.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
SOLENS IF |
1:31.36 |
25m |
SB14 - 0 |
|
50 |
7 |
|
Nora Sundström |
2004 |
SUNDSVALL |
1:34.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
8 |
|
Milla Zell |
2008 |
SUNDSVALL |
1:34.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
SUNDSVALL |
1:29.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
2 |
|
Elvira Engblom |
2005 |
Ö-VIKS ASS |
1:25.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
HÄRNÖSAND |
1:24.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
1:13.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Ronja Widell |
2004 |
HÄRNÖSAND |
1:23.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Ebba Lindblom |
2004 |
NJURUNDA |
1:25.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
7 |
|
Alma Enarsson |
2003 |
SK ÄGIR |
1:28.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
8 |
|
Anna Öberg |
2006 |
SUNDSVALL |
1:29.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-07 15:24:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|