2020-01-25   10:27:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Open 2019    Udskriftsdato  07 april 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  09:32   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer  Indledende (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
436  Daniel Hornsá  2004  0493AS  HSK    50m   
468  Mikkel O. Mortensen  2003  0319AP  ÅRHUS 1900    50m  1:40.70 
244  Rasmus Warming Hansen  2005  0529AO  KOLDING    50m  1:53.54 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Nichlas Nordlund Hansen  2004  0441AI  KOLDING    50m  1:15.80 
252  Malthe Theisen  2003  0345AN  IKAST    50m  1:09.74 
421  Jeppe Egholm  2003  0331AP  S 68    50m  1:04.84 
388  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  AGF    50m  58.70 
264  Andreas Egemose Gregersen  2003  0311AS  HORSENS    50m  1:02.40 
374  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    50m  1:07.35 
453  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    50m  1:12.80 
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
294  Rasmus Pedersen  2003  0305AM  HOLSTEBRO    50m  1:15.78 
245  Vania Danilkin  2004  0419AO  KOLDING    50m  1:09.65 
400  Mathias Knudsen  2003  0369AI  AALBORG    50m  1:03.20 
408  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    50m  58.55 
378  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    50m  1:01.84 
429  Finn Springer  1999    ESBJERG    50m  1:07.00 
241  Lasse Skyt Frederiksen  2002  0249AL  KOLDING    50m  1:11.84 
343  Oliver Bennetsen  2005  0565AK  HERNING    50m  1:21.45 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Anton Poulsen  2004  0483AH  SKIVE    50m  1:14.91 
291  Magnus Alexandersen  2002  0267AP  HOLSTEBRO    50m  1:08.54 
405  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    50m  1:02.58 
389  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  AGF    50m  55.34 
391  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  59.01 
316  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HILLERØD    50m  1:05.46 
431  Jonathan Bos  1998  9827AU  HSK    50m  1:11.12 
232  Rasmus Rytter  2004  0453AK  SKIVE    50m  1:15.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 april 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark