2020-01-25   08:58:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Open 2019    Udskriftsdato  07 april 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  09:32   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
 
Løb 29, 200m Medley Damer  Indledende (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
329  Klara Buur Ovesen  2007  0776AU  HERNING    50m   
219  Silje Juul Kjeldsen  2008  0826AG  SLAGELSE    50m   
442  Josefine Lassen  2003  0316BG  HSK    50m  4:05.00 
326  Ida Buur Ovesen  2007  0756AU  HERNING    50m   
322  Caroline R. Frandsen  2009  0918AC  HERNING    50m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Laura Fjord Kristensen  2006  0696AP  HERNING    50m  3:46.41 
347  Stine Hornshøj Salomonsen  2006  0618AP  HERNING    50m  3:44.66 
440  Frida B. Kristensen  2005  0518BA  HSK    50m  3:39.68 
335  Ida Søndergaard Geiger  2006  0642AS  HERNING    50m  3:33.16 
224  Emilia Pico  2008  0874AC  SLAGELSE    50m  3:37.54 
336  Isabell Thaison Jensen  2007  0734AK  HERNING    50m  3:40.48 
353  Line Lindhardt Nielsen  2004  0426AO  HERNING    50m  3:45.25 
285  Silje Drechsler  2007  0746AL  HOLSTEBRO    50m  3:55.25 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Sofie Hedegaard Buhl  2006  0652AS  HERNING    50m  3:27.91 
235  Emilie Boulund  2006  0606AU  KOLDING    50m  3:23.86 
472  Lea Wallén  2005  0556AP  ÅRHUS 1900    50m  3:22.29 
444  Maja Emilie Skjødt  2005  0596AR  HSK    50m  3:19.27 
282  Anne Vorup Iversen  2005  0504AU  HOLSTEBRO    50m  3:20.51 
213  Frida Lauridsen  2005  0514AO  SLAGELSE    50m  3:22.72 
411  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    50m  3:25.22 
342  Nicoline Astrup Jensen  2006  0608AP  HERNING    50m  3:30.10 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Silke Krakau Tønnesen  2006  0654AC  SLAGELSE    50m  3:16.35 
434  Anne Horn  2004  0458BA  HSK    50m  3:10.62 
447  Anne Thastrup-Hansen  2006  0688AV  HSK    50m  3:07.09 
339  Liv Hjorth Jørgensen  2007  0754AK  HERNING    50m  3:06.01 
412  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    50m  3:06.12 
466  Line Beck Kristoffersen  2003  0336AO  ÅRHUS 1900    50m  3:07.11 
305  Emma Mølholm  2005  0514AM  HILLERØD    50m  3:13.13 
414  Patricia Nættermann  2007  0704AG  S 68    50m  3:16.58 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Nikoline Michaelsen  2007  0736AT  S 68    50m  3:05.30 
354  Louise Lauridsen  2005  0524AK  HERNING    50m  2:57.32 
371  Maria Mathiesen  2004  0496AL  ESBJERG    50m  2:51.90 
478  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    50m  2:35.66 
268  Caroline Nymann Sørensen  2002  0232BA  HORSENS    50m  2:47.12 
300  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    50m  2:56.85 
295  Katrine Nørfjand  2004  0424BA  HOLSTEBRO    50m  3:01.10 
229  Jasmin Haaning  2007  0778AL  SKIVE    50m  3:05.79 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    50m  3:02.72 
303  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    50m  2:57.26 
231  Nicoline Bang Mosegaard  2005  0562AS  SKIVE    50m  2:50.00 
399  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    50m  2:33.82 
455  Anne Lundorff Larsen  2004  0466AB  SILKEBORG    50m  2:45.96 
445  Anne Stamholt  2006  0652AM  HSK    50m  2:52.34 
312  Olivia Cruse  2005  0514AR  HILLERØD    50m  2:59.85 
228  Freja Houmann-Esbensen  2004  0456BA  SKIVE    50m  3:05.48 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
289  Karoline Andersen Krabbe  2005  0524AQ  HOLSTEBRO    50m  3:02.66 
357  Laura Pedersen  2004  0424AL  HERNING    50m  2:57.19 
433  Fiona Hansen Hobolth  2003  0376AO  HSK    50m  2:49.61 
237  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    50m  2:33.30 
272  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    50m  2:39.97 
351  Clara Jensen  2005  0596AI  HERNING    50m  2:52.01 
418  Cecilie Michaelsen  2005  0592AM  S 68    50m  2:59.25 
281  Lærke Silkjær Lorentzen  2005  0596BA  HOLSTEBRO    50m  3:05.45 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 april 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark