2020-01-25   09:25:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Open 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Herning Open 2019    Udskriftsdato  05 april 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  13:44   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 april 2019         
 
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
261  Frida Bolesen  2004  0402BE  IKAST    50m   
322  Caroline R. Frandsen  2009  0918AC  HERNING    50m  56.91 
477  Kristine Jacobsen  2008  0836AO  HERNING    50m  56.97 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
474  Carlijn Loeven  2008  0802AH  HERNING    50m  53.86 
324  Freya Jensen  2009  0914AJ  HERNING    50m  52.96 
223  Amalie Sams  2007  0768AK  SLAGELSE    50m  49.32 
450  Clara Wesselhoff  2006  0612AS  HSK    50m  48.94 
333  Sarah Bennetsen  2008  0896AN  HERNING    50m  49.17 
330  Louise Jeppesen  2008  0886AG  HERNING    50m  50.18 
442  Josefine Lassen  2003  0316BG  HSK    50m  53.21 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Klara Buur Ovesen  2007  0776AU  HERNING    50m  46.66 
260  Tuana Kasirga  2007  0798AQ  IKAST    50m  46.08 
224  Emilia Pico  2008  0874AC  SLAGELSE    50m  44.43 
419  Ida Jensen  2006  0682AQ  S 68    50m  44.04 
284  Nana Fjordside Jensen  2007  0706AL  HOLSTEBRO    50m  44.43 
235  Emilie Boulund  2006  0606AU  KOLDING    50m  45.21 
257  Eline S. B. Kjærsgaard  2007  0724AK  IKAST    50m  46.59 
435  Line Horn  2006  0638AR  HSK    50m  46.77 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
326  Ida Buur Ovesen  2007  0756AU  HERNING    50m  43.23 
438  Maja Kirstine Karlsen  2005  0514AX  HSK    50m  42.82 
412  Selma Nygreen Sakic  2006  0662AS  S 68    50m  41.79 
289  Karoline Andersen Krabbe  2005  0524AQ  HOLSTEBRO    50m  41.20 
282  Anne Vorup Iversen  2005  0504AU  HOLSTEBRO    50m  41.53 
447  Anne Thastrup-Hansen  2006  0688AV  HSK    50m  42.81 
444  Maja Emilie Skjødt  2005  0596AR  HSK    50m  42.84 
221  Emma Attrup  2007  0748AL  SLAGELSE    50m  43.95 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Louise Brendholdt Winkel  2004  0498AN  HOLSTEBRO    50m  40.67 
230  Mathilde Lindbjreg  2006  0696AS  SKIVE    50m  40.17 
228  Freja Houmann-Esbensen  2004  0456BA  SKIVE    50m  39.24 
368  Jasmina K. Jacobsen  2003  0322AK  ESBJERG    50m  38.82 
471  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  ÅRHUS 1900    50m  38.90 
441  Katrine S. Kristensen  2004  0458AX  HSK    50m  39.59 
437  Naja Johnsen  2003  0354BG  HSK    50m  40.57 
212  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  0782AG  SLAGELSE    50m  40.89 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Nikoline Michaelsen  2007  0736AT  S 68    50m  38.13 
418  Cecilie Michaelsen  2005  0592AM  S 68    50m  37.95 
303  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    50m  37.43 
456  Selma Lindberg  2003  0354AU  SILKEBORG    50m  36.48 
287  Amalie Lind Pedersen  2005  0598AV  HOLSTEBRO    50m  37.07 
371  Maria Mathiesen  2004  0496AL  ESBJERG    50m  37.62 
466  Line Beck Kristoffersen  2003  0336AO  ÅRHUS 1900    50m  38.08 
301  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  0648AG  HILLERØD    50m  38.55 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Stinne Holst Gregersen  2003  0346AX  HORSENS    50m  35.08 
239  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    50m  34.11 
382  Clara Skrydstrup  2004  0488AK  AGF    50m  33.46 
396  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    50m  31.63 
237  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    50m  33.21 
318  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  33.81 
478  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    50m  34.76 
402  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    50m  36.39 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Frederikke Møller Pederse  2002  0248AS  ESBJERG    50m  35.05 
363  Anna Bjerrum Møller  2004  0436AL  ESBJERG    50m  33.93 
275  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    50m  33.36 
381  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  AGF    50m  30.36 
267  Caroline Madsen  2004  0446AQ  HORSENS    50m  33.05 
365  Embla Sól Garðarsdóttir  2001  0162BF  ESBJERG    50m  33.69 
242  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    50m  34.48 
246  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    50m  35.43 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    50m  34.78 
366  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  33.92 
404  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  33.26 
263  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  29.57 
211  Marie Louise B Andersen  2005  0552AJ  SLAGELSE    50m  32.08 
384  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  AGF    50m  33.57 
350  Asta Buur Ovesen  2004  0442AJ  HERNING    50m  34.45 
302  Athena Haugsted Pihl  2006  0652AA  HILLERØD    50m  35.30 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 april 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark