2020-02-19   05:09:18
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Helsinki Swim Meet

Below are all entry- and startlists shown by session.

Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
1 100m Freestyle Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 476 Isak Eliasson Spårvägen Simförening 1996 AJ5596 50m 49.39
2 487 Sebastien De Meulemeester Flanders 1998 50m 49.85
3 504 Robin Backhaus SG Neukölln e.V. Berlin 1989 54943 50m 50.29
4 486 Louis Croenen Flanders 1994 50m 50.36
5 1077 Sergey Kuznetsov Cetus Espoo 2000 00A199 50m 50.93
6 509 Teemu Vuorela Finland 1994 94A789 50m 51.04
7 8 Andri Aedma Audenetse Spordiklubi 1995 50m 51.19
8 508 Ari-Pekka Liukkonen Finland 1989 89A286 50m 51.27
9 11 Marko-Matteus Langel Audenetse Spordiklubi 1999 50m 51.57
10 10 Hendrik Ütt Audenetse Spordiklubi 1998 50m 51.90
11 478 Martin Hammer Kongstensvommerne 1993 50m 52.03
12 477 Henrik Christiansen Lambertseter swim club 1996 50m 52.06
13 25 Janter Suun ESTONIA 2000 50m 52.19
14 535 Elias Herlevi Helsingfors Simsällskap 2000 00A187 50m 52.43
15 784 Otto Rannikko Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A384 50m 52.92
16 702 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 50m 53.27
17 479 Mattis Grindalen Svendsen Kongstensvommerne 2000 50m 53.29
18 1032 Veeti Ruohtula Finland 2001 01A193 50m 53.32
19 29 Aleksander Kampus ESTONIA 2001 50m 53.38
20 905 Werner Heräjärvi Kampuksen Plaani 1999 99A844 50m 53.81
21 1157 Adrian  Eichler SC Wiesbaden 1911 e.V 2003 50m 54.00
22 782 Wilhelm Suominen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A027 50m 54.13
23 564 Lassi Haimi Helsingfors Simsällskap 2003 03A559 50m 54.14
24 845 Alexey Belfer ORCA Helsinki 2000 00A786 50m 54.16
25 1073 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 50m 54.16
26 864 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 50m 54.25
27 551 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 2003 03A150 50m 54.35
28 525 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 50m 54.42
2000 00A000
29 879 Erik Nurmi Finland 50m 54.44
2001 01A470
30 1117 Oscar Skjäl Cetus Espoo 50m 54.55
2002 02A684
31 491 Arnis Peteris Rozentals BJSS Ridzene DSN 50m 54.59
2001
32 578 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 50m 54.70
2000 00A834
33 1075 Valtteri Eloranta Cetus Espoo 50m 54.83
1992 92A273
34 6 Julius Gustavsson Täby Sim 50m 55.03
2002 AD0102
35 1100 Eemil Kylmä Cetus Espoo 50m 55.10
2001 01A631
36 552 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 50m 55.12
2000 00A973
37 539 Veeti Haikonen Helsingfors Simsällskap 50m 55.33
2001 01A104
38 567 Johan Krister Fredriksson Helsingfors Simsällskap 50m 55.47
2003 03A724
39 714 Saku Romo Lahden Uimaseura 50m 55.54
2000 00A504
40 769 Roope Paatos Raision Urheilijat 50m 55.56
2002 02A108
41 1143 Viktor Thodin JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 50m 55.64
2000 00A166
42 531 Niki Karlsson Helsingfors Simsällskap 50m 55.70
2000 00A065
43 876 Kalle Mäkinen VANDERS 50m 55.71
2002 02A088
44 537 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 50m 55.78
2002 02A016
45 1099 Leo Mikkonen Cetus Espoo 50m 55.82
2002 02A233
46 885 Danil Seksenov VANDERS 50m 55.84
2004 04A126
47 755 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 55.93
2003 03A218
48 549 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 50m 55.94
49 1160 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 50m 55.95
50 732 Leevi Suhonen Swimming Jyväskylä 1999 99A419 50m 55.96
51 820 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 50m 56.02
52 1142 Daniel Rinne Cetus Espoo 2002 02B263 50m 56.21
53 715 Santeri Hulkko Lahden Uimaseura 2000 00A843 50m 56.21
54 728 Tapio Roiko-Jokela Swimming Jyväskylä 1996 96A016 50m 56.27
55 716 Antti Leppänen Lahden Uimaseura 2002 02A243 50m 56.30
56 707 Miiro Vartiainen Joensuun Uimaseura 2001 01A340 50m 56.34
57 1119 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 50m 56.47
58 730 Elias Päivinen Swimming Jyväskylä 1997 97A805 50m 56.56
59 555 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 50m 56.59
60 601 Sami Pakarinen Simmis Wanda 1992 92A332 50m 56.86
61 1105 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 50m 56.87
62 813 Onni Kuronen Nokian Pyry 2000 00A863 50m 56.93
63 614 Miro Merinen Simmis Wanda 2003 03A695 50m 57.16
64 828 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 57.18
65 768 Johannes Lindroos Raision Urheilijat 1996 96A797 25m 52.82
66 1033 Akseli Kontiainen Finland 2002 02A455 25m 54.34
67 781 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 55.19
2019-03-29 01.56.56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
1 100m Freestyle Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 476 Isak Eliasson Spårvägen Simförening 1996 AJ5596 50m 49.39
2 487 Sebastien De Meulemeester Flanders 1998 50m 49.85
3 504 Robin Backhaus SG Neukölln e.V. Berlin 1989 54943 50m 50.29
4 486 Louis Croenen Flanders 1994 50m 50.36
5 1077 Sergey Kuznetsov Cetus Espoo 2000 00A199 50m 50.93
6 509 Teemu Vuorela Finland 1994 94A789 50m 51.04
7 8 Andri Aedma Audenetse Spordiklubi 1995 50m 51.19
8 508 Ari-Pekka Liukkonen Finland 1989 89A286 50m 51.27
9 11 Marko-Matteus Langel Audenetse Spordiklubi 1999 50m 51.57
10 10 Hendrik Ütt Audenetse Spordiklubi 1998 50m 51.90
11 478 Martin Hammer Kongstensvommerne 1993 50m 52.03
12 477 Henrik Christiansen Lambertseter swim club 1996 50m 52.06
13 25 Janter Suun ESTONIA 2000 50m 52.19
14 535 Elias Herlevi Helsingfors Simsällskap 2000 00A187 50m 52.43
15 784 Otto Rannikko Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A384 50m 52.92
16 702 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 50m 53.27
17 479 Mattis Grindalen Svendsen Kongstensvommerne 2000 50m 53.29
18 1032 Veeti Ruohtula Finland 2001 01A193 50m 53.32
19 29 Aleksander Kampus ESTONIA 2001 50m 53.38
20 905 Werner Heräjärvi Kampuksen Plaani 1999 99A844 50m 53.81
21 1157 Adrian  Eichler SC Wiesbaden 1911 e.V 2003 50m 54.00
22 782 Wilhelm Suominen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A027 50m 54.13
23 564 Lassi Haimi Helsingfors Simsällskap 2003 03A559 50m 54.14
24 845 Alexey Belfer ORCA Helsinki 2000 00A786 50m 54.16
25 1073 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 50m 54.16
26 864 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 50m 54.25
27 551 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 2003 03A150 50m 54.35
28 525 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 50m 54.42
2000 00A000
29 879 Erik Nurmi Finland 50m 54.44
2001 01A470
30 1117 Oscar Skjäl Cetus Espoo 50m 54.55
2002 02A684
31 491 Arnis Peteris Rozentals BJSS Ridzene DSN 50m 54.59
2001
32 578 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 50m 54.70
2000 00A834
33 1075 Valtteri Eloranta Cetus Espoo 50m 54.83
1992 92A273
34 6 Julius Gustavsson Täby Sim 50m 55.03
2002 AD0102
35 1100 Eemil Kylmä Cetus Espoo 50m 55.10
2001 01A631
36 552 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 50m 55.12
2000 00A973
37 539 Veeti Haikonen Helsingfors Simsällskap 50m 55.33
2001 01A104
38 567 Johan Krister Fredriksson Helsingfors Simsällskap 50m 55.47
2003 03A724
39 714 Saku Romo Lahden Uimaseura 50m 55.54
2000 00A504
40 769 Roope Paatos Raision Urheilijat 50m 55.56
2002 02A108
41 1143 Viktor Thodin JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 50m 55.64
2000 00A166
42 531 Niki Karlsson Helsingfors Simsällskap 50m 55.70
2000 00A065
43 876 Kalle Mäkinen VANDERS 50m 55.71
2002 02A088
44 537 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 50m 55.78
2002 02A016
45 1099 Leo Mikkonen Cetus Espoo 50m 55.82
2002 02A233
46 885 Danil Seksenov VANDERS 50m 55.84
2004 04A126
47 755 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
50m 55.93
2003 03A218
48 549 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 50m 55.94
49 1160 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 50m 55.95
50 732 Leevi Suhonen Swimming Jyväskylä 1999 99A419 50m 55.96
51 820 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 50m 56.02
52 1142 Daniel Rinne Cetus Espoo 2002 02B263 50m 56.21
53 715 Santeri Hulkko Lahden Uimaseura 2000 00A843 50m 56.21
54 728 Tapio Roiko-Jokela Swimming Jyväskylä 1996 96A016 50m 56.27
55 716 Antti Leppänen Lahden Uimaseura 2002 02A243 50m 56.30
56 707 Miiro Vartiainen Joensuun Uimaseura 2001 01A340 50m 56.34
57 1119 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 50m 56.47
58 730 Elias Päivinen Swimming Jyväskylä 1997 97A805 50m 56.56
59 555 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 50m 56.59
60 601 Sami Pakarinen Simmis Wanda 1992 92A332 50m 56.86
61 1105 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 50m 56.87
62 813 Onni Kuronen Nokian Pyry 2000 00A863 50m 56.93
63 614 Miro Merinen Simmis Wanda 2003 03A695 50m 57.16
64 828 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 57.18
65 768 Johannes Lindroos Raision Urheilijat 1996 96A797 25m 52.82
66 1033 Akseli Kontiainen Finland 2002 02A455 25m 54.34
67 781 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 55.19
2019-03-29 01.56.56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
2 200m Freestyle Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 494 Michelle Coleman Spårvägen Simförening 1993 AM2493 50m 1:55.64
2 475 Sarah Sjöström Södertörns Simsällskap 1993 BN4493 50m 1:55.98
3 500 Katinka Hosszu Hungary 1989 50m 1:59.61
4 1 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 50m 2:00.67
5 514 Aino Otava Finland 1999 99A484 50m 2:02.95
6 488 Ieva Maluka BJSS Ridzene DSN 2003 50m 2:03.15
7 516 Ida Konkka Finland 2000 00A573 50m 2:07.30
8 772 Olivia Weuro Raision Urheilijat 2002 02A822 50m 2:07.46
9 517 Vilma Oura Finland 2001 01A310 50m 2:08.00
10 7 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:08.40
11 718 Sohvi Kallinen Lahden Uimaseura 2004 04A222 50m 2:08.41
12 16 Annika Vainikk Pärnu Spordikool 2000 50m 2:08.48
13 1043 Mathilda Puutio Finland 2003 03A347 50m 2:09.51
14 540 Helene Hirvonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A179 50m 2:09.64
15 1124 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 50m 2:11.24
16 1095 Ronja Riihinen Cetus Espoo 2000 00A801 50m 2:11.49
17 586 Vilma Leppähaara Nummelan Kisaajat 2005 05A009 50m 2:12.19
18 856 Mila Manner Uinti Tampere 2001 01A167 50m 2:12.56
19 548 Kiira Mauranen Helsingfors Simsällskap 1999 99B133 50m 2:13.83
20 1115 Kira Lindroos Cetus Espoo 2005 05A028 50m 2:14.14
21 556 Aamu Änkilä Helsingfors Simsällskap 2004 04A071 50m 2:14.57
22 754 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A153 50m 2:14.96
23 603 Pinja Peippo Simmis Wanda 1999 99A544 50m 2:14.98
24 1111 Jutta Jauhiainen Cetus Espoo 2004 04A066 50m 2:15.02
25 592 Annukka Pihkamäki Riihimäen Uimaseura 2004 04A161 50m 2:15.04
26 796 Maija Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A461 50m 2:15.53
27 922 Jemilia Haapakoski Swimming Club Vuokatti 2002 02A236 50m 2:15.69
28 829 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 50m 2:15.72
2005 05A538
29 761 Heta Känkänen Porin Uimaseura 50m 2:15.76
2001 01A001
30 1088 Cia Wacklin Cetus Espoo 50m 2:16.09
2001 01A425
31 766 Heta Koivuluoma Porin Uimaseura 50m 2:16.16
1999 99A532
32 566 Ada Hakkarainen Helsingfors Simsällskap 50m 2:16.17
2005 05A123
33 797 Aino Rantala Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 2:16.46
2004 04A204
34 541 Venla Salminen Helsingfors Simsällskap 2002 02A046 50m 2:16.49
35 815 Moona Korpikoski Nokian Pyry 2005 05A140 50m 2:16.69
36 747 Liina Salin Kokkolan Uimaseura 2002 02A762 50m 2:16.80
37 795 Kerttu Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A462 50m 2:16.82
38 1161 Marilla Parhiala Helsingfors Simsällskap 2000 00B046 50m 2:17.46
39 569 Veera Korsoff Helsingfors Simsällskap 2005 05A348 50m 2:17.91
40 550 Milla Hyttinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A149 50m 2:18.57
41 1114 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 50m 2:18.64
42 15 Laurika Lint Audenetse Spordiklubi 2002 25m 2:02.56
43 1094 Anni Savolainen Cetus Espoo 2002 02A184 25m 2:11.44
44 575 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 2004 04B162 25m 2:12.18
45 750 Wilma Lakanen Kokkolan Uimaseura 2003 03A711 25m 2:13.38
46 560 Wilma Långström Helsingfors Simsällskap 2004 04A170 25m 2:13.45
47 572 Louna Kasvio Helsingfors Simsällskap 2006 06A151 25m 2:14.00
2019-03-29 01.56.57 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
2 200m Freestyle Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 494 Michelle Coleman Spårvägen Simförening 1993 AM2493 50m 1:55.64
2 475 Sarah Sjöström Södertörns Simsällskap 1993 BN4493 50m 1:55.98
3 500 Katinka Hosszu Hungary 1989 50m 1:59.61
4 1 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 50m 2:00.67
5 514 Aino Otava Finland 1999 99A484 50m 2:02.95
6 488 Ieva Maluka BJSS Ridzene DSN 2003 50m 2:03.15
7 516 Ida Konkka Finland 2000 00A573 50m 2:07.30
8 772 Olivia Weuro Raision Urheilijat 2002 02A822 50m 2:07.46
9 517 Vilma Oura Finland 2001 01A310 50m 2:08.00
10 7 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:08.40
11 718 Sohvi Kallinen Lahden Uimaseura 2004 04A222 50m 2:08.41
12 16 Annika Vainikk Pärnu Spordikool 2000 50m 2:08.48
13 1043 Mathilda Puutio Finland 2003 03A347 50m 2:09.51
14 540 Helene Hirvonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A179 50m 2:09.64
15 1124 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 2005 05A146 50m 2:11.24
16 1095 Ronja Riihinen Cetus Espoo 2000 00A801 50m 2:11.49
17 586 Vilma Leppähaara Nummelan Kisaajat 2005 05A009 50m 2:12.19
18 856 Mila Manner Uinti Tampere 2001 01A167 50m 2:12.56
19 548 Kiira Mauranen Helsingfors Simsällskap 1999 99B133 50m 2:13.83
20 1115 Kira Lindroos Cetus Espoo 2005 05A028 50m 2:14.14
21 556 Aamu Änkilä Helsingfors Simsällskap 2004 04A071 50m 2:14.57
22 754 Petra Kivi Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A153 50m 2:14.96
23 603 Pinja Peippo Simmis Wanda 1999 99A544 50m 2:14.98
24 1111 Jutta Jauhiainen Cetus Espoo 2004 04A066 50m 2:15.02
25 592 Annukka Pihkamäki Riihimäen Uimaseura 2004 04A161 50m 2:15.04
26 796 Maija Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A461 50m 2:15.53
27 922 Jemilia Haapakoski Swimming Club Vuokatti 2002 02A236 50m 2:15.69
28 829 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti 50m 2:15.72
2005 05A538
29 761 Heta Känkänen Porin Uimaseura 50m 2:15.76
2001 01A001
30 1088 Cia Wacklin Cetus Espoo 50m 2:16.09
2001 01A425
31 766 Heta Koivuluoma Porin Uimaseura 50m 2:16.16
1999 99A532
32 566 Ada Hakkarainen Helsingfors Simsällskap 50m 2:16.17
2005 05A123
33 797 Aino Rantala Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 2:16.46
2004 04A204
34 541 Venla Salminen Helsingfors Simsällskap 2002 02A046 50m 2:16.49
35 815 Moona Korpikoski Nokian Pyry 2005 05A140 50m 2:16.69
36 747 Liina Salin Kokkolan Uimaseura 2002 02A762 50m 2:16.80
37 795 Kerttu Nurmi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A462 50m 2:16.82
38 1161 Marilla Parhiala Helsingfors Simsällskap 2000 00B046 50m 2:17.46
39 569 Veera Korsoff Helsingfors Simsällskap 2005 05A348 50m 2:17.91
40 550 Milla Hyttinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A149 50m 2:18.57
41 1114 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 50m 2:18.64
42 15 Laurika Lint Audenetse Spordiklubi 2002 25m 2:02.56
43 1094 Anni Savolainen Cetus Espoo 2002 02A184 25m 2:11.44
44 575 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 2004 04B162 25m 2:12.18
45 750 Wilma Lakanen Kokkolan Uimaseura 2003 03A711 25m 2:13.38
46 560 Wilma Långström Helsingfors Simsällskap 2004 04A170 25m 2:13.45
47 572 Louna Kasvio Helsingfors Simsällskap 2006 06A151 25m 2:14.00
2019-03-29 01.56.57 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
3 50m Breaststroke Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 474 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 27.02
2 495 Giedrius Titenis Lithuania 1989 50m 27.20
3 499 Nikola Obrovac Croatia 2000 50m 27.60
4 508 Ari-Pekka Liukkonen Finland 1989 89A286 50m 28.12
5 492 AndreË‹ Klippenberg
Grindheim
Hamar IL 2000 50m 28.31
6 510 Ossi Oksa Finland 1988 88A200 50m 28.53
7 26 Mark Sovtsa ESTONIA 2001 50m 28.70
8 33 Joonas Niine ESTONIA 2000 50m 29.11
9 854 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 50m 29.16
10 1076 Lassi Ohtonen Cetus Espoo 1992 92A348 50m 29.18
11 12 Tiit Matvejev Audenetse Spordiklubi 1999 50m 29.30
12 5 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 29.52
13 870 Atte Kulmala Uinti Tampere 1998 98B262 50m 29.53
14 27 Christopher Palvadre ESTONIA 2003 50m 29.57
15 478 Martin Hammer Kongstensvommerne 1993 50m 29.63
16 851 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 50m 29.72
17 34 Maksim Akavantsev ESTONIA 1998 50m 29.72
18 1073 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 50m 29.77
19 1097 Tuomas Jokinen Finland 2001 01A556 50m 30.37
20 489 Deniss Boka BJSS Ridzene DSN 2000 50m 30.71
21 538 Bruce Clayhills Helsingfors Simsällskap 1997 97A983 50m 30.90
22 1083 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 50m 30.92
23 1075 Valtteri Eloranta Cetus Espoo 1992 92A273 50m 30.95
24 752 Juha Kollin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1993 93A900 50m 31.08
25 855 Walentin Koskinen Uinti Tampere 2000 00A343 50m 31.14
26 1104 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 50m 31.15
27 877 Matias Hjelm VANDERS 2002 02A098 50m 31.21
28 906 Eetu Malvela Kampuksen Plaani 50m 31.25
2000 00B072
29 549 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 50m 31.30
2003 03A127
30 832 Petri Lampela Kemin Työväen Uimarit 50m 31.37
1996 96A585
31 1072 Jari Schwarte Cetus Espoo 50m 31.50
1990 90A017
32 1102 Verneri Viisanen Cetus Espoo 50m 31.65
2002 02A281
33 1071 Jonni Aho Cetus Espoo 50m 31.66
1999 99A002
34 842 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 50m 31.72
2000 00A803
35 712 Ohto Pihlajamäki Kuopion Uimaseura 50m 31.74
2001 01A675
36 574 Davin Lindholm Helsingfors Simsällskap 50m 32.00
2004 04B010
37 891 Juha Jernvall Uimaseura Aquila 50m 32.33
2000 00A085
38 546 Pyry Nurminen Helsingfors Simsällskap 50m 32.44
2001 01A673
39 565 Lauri Krapf Helsingfors Simsällskap 50m 32.48
2001 01B151
40 813 Onni Kuronen Nokian Pyry 50m 32.55
2000 00A863
41 767 Oskari Ovaskainen Porin Uimaseura 50m 32.57
2000 00A998
42 886 Eetu Einto VANDERS 50m 32.60
2001 01A927
43 1082 Joel Knaapi Cetus Espoo 50m 32.89
2001 01A132
44 608 Sami Uusikumpu Simmis Wanda 50m 32.97
2003 03A403
45 1038 Anssi Hätälä Oulun Uinti 1906 50m 33.01
1994 94A080
46 490 Aleksejs Gorlovics BJSS Ridzene DSN 50m 33.15
2003
47 798 Eemil Kankare Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 33.51
2003 03A474
48 861 Jere Broman Uinti Tampere 2002 02A116 50m 33.64
49 458 Glen Marcus Villems Orca Swim Club 2004 50m 34.07
50 1125 Alexander Huhtala Cetus Espoo 2003 03A751 50m 34.08
51 714 Saku Romo Lahden Uimaseura 2000 00A504 50m 34.09
52 1085 Rasmus Virta Cetus Espoo 1998 98B044 50m 34.39
53 884 Antti Musikka VANDERS 2005 05A015 50m 34.41
54 468 Carlos Tults Kalevi Ujumiskool 2004 50m 34.41
55 734 Veeti Veijonen Swimming Jyväskylä 2001 01A297 50m 34.45
56 830 Jaakko Pihlava Aurajoen Uinti 2004 04A845 50m 35.08
57 1130 Oskari Repo Cetus Espoo 2003 03A824 50m 35.42
58 591 Ville Savulahti Riihimäen Uimaseura 2003 03A086 50m 35.43
59 732 Leevi Suhonen Swimming Jyväskylä 1999 99A419 25m 31.48
60 720 Topi Immonen Lappeenrannan Uimarit 2003 03A437 25m 32.57
61 781 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 33.10
62 789 Leevi Korpinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A491 25m 33.56
63 1129 Veerti Juurakko Cetus Espoo 2004 04A476 25m 33.60
64 745 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 2002 02A383 25m 33.66
65 624 Juuso Rahikainen Tuusulan Uimaseura 2003 03A265 25m 33.69
66 587 Joonas Cranston Nummelan Kisaajat 2003 03B233 25m 33.90
67 582 Jerry Roine Järvenpään Uintiklubi 2002 02B140 25m 33.95
2019-03-29 01.56.58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
3 50m Breaststroke Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 474 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 27.02
2 495 Giedrius Titenis Lithuania 1989 50m 27.20
3 499 Nikola Obrovac Croatia 2000 50m 27.60
4 508 Ari-Pekka Liukkonen Finland 1989 89A286 50m 28.12
5 492 AndreË‹ Klippenberg
Grindheim
Hamar IL 2000 50m 28.31
6 510 Ossi Oksa Finland 1988 88A200 50m 28.53
7 26 Mark Sovtsa ESTONIA 2001 50m 28.70
8 33 Joonas Niine ESTONIA 2000 50m 29.11
9 854 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 50m 29.16
10 1076 Lassi Ohtonen Cetus Espoo 1992 92A348 50m 29.18
11 12 Tiit Matvejev Audenetse Spordiklubi 1999 50m 29.30
12 5 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 29.52
13 870 Atte Kulmala Uinti Tampere 1998 98B262 50m 29.53
14 27 Christopher Palvadre ESTONIA 2003 50m 29.57
15 478 Martin Hammer Kongstensvommerne 1993 50m 29.63
16 851 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 50m 29.72
17 34 Maksim Akavantsev ESTONIA 1998 50m 29.72
18 1073 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 50m 29.77
19 1097 Tuomas Jokinen Finland 2001 01A556 50m 30.37
20 489 Deniss Boka BJSS Ridzene DSN 2000 50m 30.71
21 538 Bruce Clayhills Helsingfors Simsällskap 1997 97A983 50m 30.90
22 1083 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 50m 30.92
23 1075 Valtteri Eloranta Cetus Espoo 1992 92A273 50m 30.95
24 752 Juha Kollin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1993 93A900 50m 31.08
25 855 Walentin Koskinen Uinti Tampere 2000 00A343 50m 31.14
26 1104 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 50m 31.15
27 877 Matias Hjelm VANDERS 2002 02A098 50m 31.21
28 906 Eetu Malvela Kampuksen Plaani 50m 31.25
2000 00B072
29 549 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 50m 31.30
2003 03A127
30 832 Petri Lampela Kemin Työväen Uimarit 50m 31.37
1996 96A585
31 1072 Jari Schwarte Cetus Espoo 50m 31.50
1990 90A017
32 1102 Verneri Viisanen Cetus Espoo 50m 31.65
2002 02A281
33 1071 Jonni Aho Cetus Espoo 50m 31.66
1999 99A002
34 842 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 50m 31.72
2000 00A803
35 712 Ohto Pihlajamäki Kuopion Uimaseura 50m 31.74
2001 01A675
36 574 Davin Lindholm Helsingfors Simsällskap 50m 32.00
2004 04B010
37 891 Juha Jernvall Uimaseura Aquila 50m 32.33
2000 00A085
38 546 Pyry Nurminen Helsingfors Simsällskap 50m 32.44
2001 01A673
39 565 Lauri Krapf Helsingfors Simsällskap 50m 32.48
2001 01B151
40 813 Onni Kuronen Nokian Pyry 50m 32.55
2000 00A863
41 767 Oskari Ovaskainen Porin Uimaseura 50m 32.57
2000 00A998
42 886 Eetu Einto VANDERS 50m 32.60
2001 01A927
43 1082 Joel Knaapi Cetus Espoo 50m 32.89
2001 01A132
44 608 Sami Uusikumpu Simmis Wanda 50m 32.97
2003 03A403
45 1038 Anssi Hätälä Oulun Uinti 1906 50m 33.01
1994 94A080
46 490 Aleksejs Gorlovics BJSS Ridzene DSN 50m 33.15
2003
47 798 Eemil Kankare Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
50m 33.51
2003 03A474
48 861 Jere Broman Uinti Tampere 2002 02A116 50m 33.64
49 458 Glen Marcus Villems Orca Swim Club 2004 50m 34.07
50 1125 Alexander Huhtala Cetus Espoo 2003 03A751 50m 34.08
51 714 Saku Romo Lahden Uimaseura 2000 00A504 50m 34.09
52 1085 Rasmus Virta Cetus Espoo 1998 98B044 50m 34.39
53 884 Antti Musikka VANDERS 2005 05A015 50m 34.41
54 468 Carlos Tults Kalevi Ujumiskool 2004 50m 34.41
55 734 Veeti Veijonen Swimming Jyväskylä 2001 01A297 50m 34.45
56 830 Jaakko Pihlava Aurajoen Uinti 2004 04A845 50m 35.08
57 1130 Oskari Repo Cetus Espoo 2003 03A824 50m 35.42
58 591 Ville Savulahti Riihimäen Uimaseura 2003 03A086 50m 35.43
59 732 Leevi Suhonen Swimming Jyväskylä 1999 99A419 25m 31.48
60 720 Topi Immonen Lappeenrannan Uimarit 2003 03A437 25m 32.57
61 781 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 33.10
62 789 Leevi Korpinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A491 25m 33.56
63 1129 Veerti Juurakko Cetus Espoo 2004 04A476 25m 33.60
64 745 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 2002 02A383 25m 33.66
65 624 Juuso Rahikainen Tuusulan Uimaseura 2003 03A265 25m 33.69
66 587 Joonas Cranston Nummelan Kisaajat 2003 03B233 25m 33.90
67 582 Jerry Roine Järvenpään Uintiklubi 2002 02B140 25m 33.95
2019-03-29 01.56.58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
4 100m Breaststroke Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 511 Jenna Laukkanen Finland 1995 95A962 50m 1:08.48
2 470 Jessica Eriksson Uddevalla Sim 1993 AT2293 50m 1:08.99
3 485 Fleur Vermeiren Flanders 2002 50m 1:09.13
4 1039 Veera Kivirinta Oulun Uinti 1906 1995 95A668 50m 1:10.40
5 561 Laura Lahtinen Finland 2003 03A386 50m 1:10.93
6 1151 Anniina Murto Finland 2000 50m 1:11.27
7 526 Hanna Kareinen Helsingfors Simsällskap 2000 00A012 50m 1:12.25
8 843 Siiri Einiö Finland 2003 03A357 50m 1:12.77
9 498 Nicole Pichler Austria 1995 50m 1:12.90
10 37 Eneli Jefimova ESTONIA 2006 50m 1:13.30
11 1116 Nelli Ohvo Cetus Espoo 2001 01A937 50m 1:14.37
12 1112 Sofia Lehtinen Cetus Espoo 2000 00B030 50m 1:14.43
13 847 Hanna Hammar Uinti Tampere 1998 98A182 50m 1:14.71
14 599 Aida Pasma Riihimäen Uimaseura 2003 03A816 50m 1:15.25
15 24 Anita Gudovskaja ESTONIA 2005 50m 1:15.35
16 865 Roosa Mäkinen Uinti Tampere 1999 99B038 50m 1:15.36
17 785 Iida Reini Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A567 50m 1:15.40
18 559 Janna Appelberg Helsingfors Simsällskap 2001 01A954 50m 1:16.20
19 1044 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2003 03A364 50m 1:16.40
20 1074 Sohvi Nenonen Cetus Espoo 1999 99A092 50m 1:16.59
21 1090 Mirka Mettinen Cetus Espoo 2002 02A159 50m 1:16.92
22 1080 Sini Koivu Cetus Espoo 1999 99A482 50m 1:16.99
23 857 Ina Pollari Uinti Tampere 2002 02A035 50m 1:17.11
24 805 Ellen Kaituri Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2006 06A086 50m 1:17.22
25 1093 Cindy Palm Cetus Espoo 2003 03A052 50m 1:17.46
26 818 Erika Bergström Aurajoen Uinti 1996 96A630 50m 1:17.61
27 763 Julia Sottinen Porin Uimaseura 2000 00A034 50m 1:17.72
28 570 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap 50m 1:18.11
2006 06A142
29 1124 Tuuli Pippuri Cetus Espoo 50m 1:18.47
2005 05A146
30 563 Greta Beszteri Helsingfors Simsällskap 50m 1:18.77
2004 04A257
31 869 Enni Lahtinen Uinti Tampere 50m 1:18.95
2002 02A363
32 916 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 50m 1:19.07
2002 02A770
33 862 Emma Von Dickoff Uinti Tampere 50m 1:19.08
2002 02A117
34 760 Emma Hämäläinen Vieskan Uimarit 50m 1:19.11
2003 03A424
35 710 Maria Korkalainen Joensuun Uimaseura 50m 1:19.39
2005 05A667
36 883 Milla Strandberg VANDERS 50m 1:19.57
2005 05A006
37 581 Helmi Lehtonen Järvenpään Uintiklubi 50m 1:19.59
2004 04A335
38 584 Juulia Käräjämies Nummelan Kisaajat 50m 1:19.66
2003 03A037
39 1086 Emma Johansson Cetus Espoo 50m 1:19.85
2003 03A017
40 575 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 50m 1:19.96
2004 04B162
41 466 Marie Toompuu Kalevi Ujumiskool 50m 1:19.98
2004
42 1123 Milla-lotta Tapanainen Cetus Espoo 50m 1:20.17
2003 03A610
43 627 Meea Juntunen Tuusulan Uimaseura 50m 1:20.47
2005 05A451
44 775 Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 50m 1:20.58
2002 02A743
45 721 Hilla Kuuva Lappeenrannan Uimarit 50m 1:20.68
2003 03A513
46 1127 Ellen Kettunen Cetus Espoo 50m 1:20.75
2005 05A201
47 918 Elli Lenkkeri Uinti Hyvinkää 50m 1:20.96
2006 06A782
48 1135