2020-02-22   01:54:51
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Helsinki Swim Meet

Below are all entry- and startlists shown by session.

Day 1 A Heats

Document
Start list
Helsinki Swim Meet
Place: Mäkelänrinne Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Apr 1, 2019 to Apr 2, 2019
Event 3, 50m Breaststroke Men
Heat 1 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
09:13
Entry time
Pool
Start:
767 0 Oskari Ovaskainen 2000 PUS 32.57 50m
565 1 Lauri Krapf 2001 HSS 32.48 50m
891 2 Juha Jernvall 2000 AQUILA 32.33 50m
712 3 Ohto Pihlajamäki 2001 KuUS 31.74 50m
1071 4 Jonni Aho 1999 Cetus 31.66 50m
842 5 Henri Koski 2000 Gladius 31.72 50m
574 6 Davin Lindholm 2004 HSS 32.00 50m
546 7 Pyry Nurminen 2001 HSS 32.44 50m
813 8 Onni Kuronen 2000 Pyry 32.55 50m
886 9 Eetu Einto 2001 Vanders 32.60 50m
Event 3, 50m Breaststroke Men Heat 2 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:14
832 0 Petri Lampela 1996 KemTU 31.37 50m
1075 1 Valtteri Eloranta 1992 Cetus 30.95 50m
34 2 Maksim Akavantsev 1998 ESTONIA 29.72 50m
1076 3 Lassi Ohtonen 1992 Cetus 29.18 50m
499 4 Nikola Obrovac 2000 Croatia 27.60 50m
510 5 Ossi Oksa 1988 Finland 28.53 50m
870 6 Atte Kulmala 1998 UiTa 29.53 50m
489 7 Deniss Boka 2000 BJSS Ridze 30.71 50m
877 8 Matias Hjelm 2002 Vanders 31.21 50m
1102 9 Verneri Viisanen 2002 Cetus 31.65 50m
Event 3, 50m Breaststroke Men Heat 3 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:15
549 0 Marcus Forsel 2003 HSS 31.30 50m
1083 1 Eetu Alitalo 1999 Cetus 30.92 50m
478 2 Martin Hammer 1993 Kongstensvommerne 29.63 50m
33 3 Joonas Niine 2000 ESTONIA 29.11 50m
495 4 Giedrius Titenis 1989 Lithuania 27.20 50m
492 5 AndreË‹ Klippenberg Grindheim 2000 Hamar IL 28.31 50m
5 6 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 29.52 50m
1097 7 Tuomas Jokinen 2001 Finland 30.37 50m
855 8 Walentin Koskinen 2000 UiTa 31.14 50m
1072 9 Jari Schwarte 1990 Cetus 31.50 50m
Event 3, 50m Breaststroke Men Heat 4 (7) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
09:16
Entry time
Pool
Start:
906 0 Eetu Malvela 2000 Plaani 31.25 50m
538 1 Bruce Clayhills 1997 HSS 30.90 50m
27 2 Christopher Palvadre 2003 ESTONIA 29.57 50m
26 3 Mark Sovtsa 2001 ESTONIA 28.70 50m
474 4 Johannes Skagius 1995 SK NEPTUN 27.02 50m
508 5 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Finland 28.12 50m
12 6 Tiit Matvejev 1999 Audenetse 29.30 50m
1073 7 Miika Pentti 1997 Cetus 29.77 50m
752 8 Juha Kollin 1993 VUS-VSS 31.08 50m
1082 9 Joel Knaapi 2001 Cetus 31.37 50m
2019-03-31 20:42:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner