2020-02-19   05:49:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Helsinki Swim Meet

Below are all entry- and startlists shown by session.

Day 1 A Heats

Document
Start list
Helsinki Swim Meet
Place: Mäkelänrinne Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Apr 1, 2019 to Apr 2, 2019
Event 8, 50m Backstroke Women
Heat 1 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
09:47
Entry time
Pool
Start:
750 0 Wilma Lakanen 2003 KUS-GSS 32.54 50m
21 1 Mari-Liis Maas 2004 ESTONIA 32.39 50m
1108 2 Charlotte Ingberg 2002 Cetus 32.23 50m
533 3 Erika Ketola 2000 HSS 32.17 50m
754 4 Petra Kivi 2003 VUS-VSS 32.16 50m
36 5 Sofja Krivorukova 2002 ESTONIA 32.16 50m
738 6 Viivi Merisalo 2002 SWIM 32.19 50m
790 7 Katariina Niemi 2002 ÅSK 32.38 50m
793 8 Siiri Konkka 2004 ÅSK 32.46 50m
914 9 Saana Yritys 2003 UH 32.63 50m
Event 8, 50m Backstroke Women Heat 2 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:48
1122 0 Aada Rissanen 2004 Cetus 32.06 50m
1098 1 Ida Slöör 2001 Cetus 31.38 50m
530 2 Viola Kilpeläinen 1998 HSS 30.64 50m
1089 3 Peppi Siirtola 2002 Finland 30.03 50m
1155 4 Jenny  Mensig 1986 SC Wiesbaden 28.00 50m
901 5 Susanne Hirvonen 1997 Plaani 29.48 50m
920 6 Emilie Pärnänen 2002 Finland 30.25 50m
1118 7 Laura Kellberg 2003 Cetus 30.89 50m
819 8 Helmi Heinonen 2002 AUi 31.93 50m
791 9 Oona Laakso 2002 ÅSK 32.14 50m
Event 8, 50m Backstroke Women Heat 3 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:49
1080 0 Sini Koivu 1999 Cetus 32.05 50m
902 1 Sonja Pentti 1999 Plaani 31.36 50m
900 2 Alina Antila 2004 NU 30.49 50m
18 3 Margaret Markvardt 2000 ESTONIA 29.77 50m
506 4 Mimosa Jallow 1994 Finland 27.42 50m
860 5 Fanny Grönvall 2000 UiTa 29.39 50m
464 6 Kertu Kaare 2002 Kalevi Uju 30.21 50m
771 7 Vilma Iisalo 2001 RaisU 30.83 50m
22 8 Anna Piller 2006 ESTONIA 31.90 50m
20 9 Hanna Grete Vutt 2003 ESTONIA 32.13 50m
Event 8, 50m Backstroke Women Heat 4 (9) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
09:50
Entry time
Pool
Start:
1042 0 Iida-maria Laine 2001 OU 31.93 50m
452 1 Sandra Maanurm 2001 Orca Swim 30.91 50m
903 2 Selma Soininen 1999 Plaani 30.31 50m
494 3 Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 29.56 50m
1158 4 Selina Müller 1998 SC Wiesbaden 3.06 50m
496 5 Caroline Pilhatsch 1999 Austria 28.00 50m
733 6 Mia Pentti 2002 Finland 30.20 50m
1041 7 Reetta Kanervo 1999 OU 30.72 50m
23 8 Angelina Praun 2005 ESTONIA 31.88 50m
727 9 Emma Nieminen 1996 SWIM 32.10 50m
2019-03-31 20:42:58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner