2020-02-22   01:42:07
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Helsinki Swim Meet

Below are all entry- and startlists shown by session.

Day 1 A Heats

Document
Entry List
Helsinki Swim Meet
Organizer:
Place: Mäkelänrinne Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019
15 50m Butterfly Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 512 Riku Pöytäkivi Finland 1993 93A973 50m 23.62
2 513 Niko Mäkelä Finland 1998 98A679 50m 23.83
3 508 Ari-Pekka Liukkonen Finland 1989 89A286 50m 24.09
4 1077 Sergey Kuznetsov Cetus Espoo 2000 00A199 50m 24.30
5 487 Sebastien De Meulemeester Flanders 1998 50m 24.40
6 9 Cevin Anders Siim Audenetse Spordiklubi 1997 50m 24.78
7 853 Eemil Varho Uinti Tampere 1997 97A537 50m 24.83
8 729 Janne Markus Markkanen Swimming Jyväskylä 1994 94A792 50m 24.88
9 3 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap 1998 AH0198 50m 25.05
10 4 Sebastian Holmberg Täby Sim 1991 AG9391 50m 25.08
11 848 Jaakko Rautalin Uinti Tampere 1989 89A051 50m 25.22
12 921 Alex Ahtiainen Ujumise Spordiklubi 2001 50m 25.38
13 478 Martin Hammer Kongstensvommerne 1993 50m 25.39
14 476 Isak Eliasson Spårvägen Simförening 1996 AJ5596 50m 25.48
15 784 Otto Rannikko Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A384 50m 25.53
16 501 Jaouad Syoud France 1999 50m 25.54
17 851 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 50m 25.78
18 820 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 50m 25.79
19 549 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 50m 26.34
20 752 Juha Kollin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1993 93A900 50m 26.41
21 1079 Roni Kallström Finland 2001 01A092 50m 26.46
22 1081 Anton Nuottajärvi Cetus Espoo 2000 00A294 50m 26.55
23 782 Wilhelm Suominen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A027 50m 26.60
24 525 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 50m 26.61
25 739 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 50m 26.65
26 601 Sami Pakarinen Simmis Wanda 1992 92A332 50m 26.68
27 730 Elias Päivinen Swimming Jyväskylä 1997 97A805 50m 26.75
28 454 Nikita Karatsevski Orca Swim Club 2003 50m 26.78
29 913 Arttu Vänttinen Uinti Hyvinkää 1996 96A743 50m 26.80
30 578 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 2000 00A834 50m 26.96
31 1100 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 50m 26.97
32 858 Joona Korhonen Uinti Tampere 2000 00A464 50m 26.98
33 842 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 2000 00A803 50m 27.03
34 462 Kristjan Adamson Kalevi Ujumiskool 2000 50m 27.03
35 32 Oskar Kleinson ESTONIA 2000 50m 27.04
36 877 Matias Hjelm VANDERS 2002 02A098 50m 27.08
37 1119 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 50m 27.11
38 871 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 50m 27.11
39 30 Artur Tobler ESTONIA 2004 50m 27.24
40 1038 Anssi Hätälä Oulun Uinti 1906 1994 94A080 50m 27.45
41 828 Juuso Leppänen Aurajoen Uinti 2004 04A791 50m 27.52
42 832 Petri Lampela Kemin Työväen Uimarit 1996 96A585 50m 27.59
43 1160 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 50m 27.61
44 777 Verneri Lehtovaara Salon Uimarit 2004 04A252 50m 27.67
45 810 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A892 50m 27.67
46 587 Joonas Cranston Nummelan Kisaajat 2003 03B233 50m 27.68
47 1143 Viktor Thodin JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 2000 00A166 50m 27.69
48 764 Leevi Luhtanen Porin Uimaseura 2000 00A137 50m 27.69
49 1075 Valtteri Eloranta Cetus Espoo 1992 92A273 50m 27.71
50 765 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 50m 27.72
51 1142 Daniel Rinne Cetus Espoo 2002 02B263 50m 27.74
52 1099 Leo Mikkonen Cetus Espoo 2002 02A233 50m 27.76
53 885 Danil Seksenov VANDERS 2004 04A126 50m 27.76
54 590 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 2002 02A084 50m 27.81
55 735 Jiri Järvinen Swimming Jyväskylä 2001 01A304 50m 27.84
56 1084 Joona Ruuskanen Cetus Espoo 2000 00A503 50m 27.89
57 734 Veeti Veijonen Swimming Jyväskylä 2001 01A297 50m 28.04
58 1091 Otto Sormunen Cetus Espoo 2002 02A168 50m 28.12
59 551 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 2003 03A150 50m 28.18
60 800 Aapo Kinnunen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2004 04A250 50m 28.27
61 886 Eetu Einto VANDERS 2001 01A927 50m 28.29
62 906 Eetu Malvela Kampuksen Plaani 2000 00B072 50m 28.31
63 745 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 2002 02A383 50m 28.36
64 767 Oskari Ovaskainen Porin Uimaseura 2000 00A998 50m 28.57
65 712 Ohto Pihlajamäki Kuopion Uimaseura 2001 01A675 50m 28.60
66 614 Miro Merinen Simmis Wanda 2003 03A695 50m 28.64
67 722 Tatu Saareks Lappeenrannan Uimarit 2003 03A630 50m 29.14
68 1092 Teemu Annala Cetus Espoo 2001 01A514 50m 29.16
69 789 Leevi Korpinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A491 50m 29.17
70 607 Juho Marjala Simmis Wanda 2003 03A275 50m 29.45
71 1133 Roni Severinkangas Cetus Espoo 2003 03A907 50m 29.49
72 888 Leo Währn VANDERS 2005 05A103 50m 29.56
73 737 Kasperi Koskinen Swimming Jyväskylä 2001 01A710 50m 29.59
74 598 Oskar Turunen Riihimäen Uimaseura 2003 03A822 50m 29.66
75 876 Kalle Mäkinen VANDERS 2002 02A088 25m 24.78
76 552 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 2000 00A973 25m 26.44
77 912 Elmo Kiuru Uinti Hyvinkää 1997 97A519 25m 26.94
78 716 Antti Leppänen Lahden Uimaseura 2002 02A243 25m 28.11
79 781 Alexander Malyshkov Salon Uimarit 2004 04B259 25m 28.51
80 742 Hugo Mattola Kokkolan Uimaseura 2001 01A074 25m 28.65
2019-03-29 01.57.07 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner