Startliste for Harboe Water Games 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer |
Finaler (18) |
Sponsor: Svømmebutikken.dk |
|
Heat 1 (18) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
0924AF |
KØGE |
|
25m |
|
12 |
2 |
Nikoline Nielsen |
2011 |
1102AB |
SLAGELSE |
|
25m |
|
314 |
3 |
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
|
178 |
4 |
Emma Due Olsen |
2011 |
1182AB |
HOLBÆK |
|
25m |
|
263 |
5 |
Liva Heitmann Kjærulf |
2009 |
0910AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
72 |
6 |
Josefine Jaakkonen Nielsen |
2009 |
0906BA |
NÆSTVED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
SLAGELSE |
|
25m |
|
11 |
2 |
Filippa Karsberg Nygaard |
2011 |
1112AB |
SLAGELSE |
|
25m |
|
70 |
3 |
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
NÆSTVED |
|
25m |
|
261 |
4 |
Evelyn Nyborg |
2005 |
0534AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
257 |
5 |
Anne Louise Ingleby |
2003 |
0338BE |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
18 |
6 |
Sara Poulsgaard Sværke |
2009 |
0954AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Rosa Pico |
2010 |
1038AA |
SLAGELSE |
|
25m |
|
17 |
2 |
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
1018AA |
SLAGELSE |
|
25m |
|
113 |
3 |
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
KØGE |
|
25m |
|
319 |
4 |
Joy Blom Magnusseb |
2005 |
0596BB |
ODSHERRED |
|
25m |
|
258 |
5 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
114 |
6 |
Laura Steen Petersen |
2010 |
1042AB |
KØGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:07.51 |
112 |
2 |
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
0878AN |
KØGE |
|
25m |
1:58.44 |
235 |
3 |
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
HASLEV |
|
25m |
1:56.38 |
331 |
4 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:57.76 |
116 |
5 |
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
KØGE |
|
25m |
1:58.92 |
110 |
6 |
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
KØGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
KØGE |
|
25m |
1:53.36 |
284 |
2 |
Tascha S. Knudsen |
2007 |
0736AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:47.13 |
135 |
3 |
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:45.76 |
286 |
4 |
Signe Weirgang Kjær Larse |
2008 |
0838AO |
KORSØR |
|
25m |
1:46.65 |
341 |
5 |
Clara Bønnebæk |
2007 |
0748AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:51.76 |
339 |
6 |
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:55.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
0862AR |
HOLBÆK |
|
25m |
1:42.85 |
71 |
2 |
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:42.02 |
32 |
3 |
Amalie Sams |
2007 |
0768AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:40.66 |
332 |
4 |
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:40.83 |
210 |
5 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:42.35 |
300 |
6 |
Regina Sander-Bjerge |
2006 |
0654AQ |
SK-SYD |
|
25m |
1:44.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.92 |
302 |
2 |
Tine Lose |
2005 |
0596AY |
SK-SYD |
|
25m |
1:38.03 |
182 |
3 |
Liva Vang Palsbøll |
2007 |
0784AT |
HOLBÆK |
|
25m |
1:37.28 |
234 |
4 |
Anna Baad |
2007 |
0744AV |
HASLEV |
|
25m |
1:37.96 |
132 |
5 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:38.82 |
241 |
6 |
Yasmin Thrane Kristensen |
2006 |
0654AW |
HASLEV |
|
25m |
1:40.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Amalie Haack |
2007 |
0762AT |
KØGE |
|
25m |
1:36.19 |
30 |
2 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:35.31 |
277 |
3 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSØR |
|
25m |
1:34.60 |
208 |
4 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:35.28 |
212 |
5 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:35.91 |
232 |
6 |
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
HASLEV |
|
25m |
1:36.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.81 |
27 |
2 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:31.16 |
283 |
3 |
Mathilde Knudsen |
2006 |
0646AU |
KORSØR |
|
25m |
1:30.71 |
79 |
4 |
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
KØGE |
|
25m |
1:30.95 |
29 |
5 |
Emma Attrup |
2007 |
0748AL |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.53 |
81 |
6 |
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
KØGE |
|
25m |
1:33.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
0824AA |
NÆSTVED |
|
25m |
1:29.67 |
176 |
2 |
Cecilie Amalie Holst Sørensen |
2006 |
0660AY |
HOLBÆK |
|
25m |
1:28.03 |
203 |
3 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.86 |
280 |
4 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSØR |
|
25m |
1:27.86 |
213 |
5 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:28.27 |
65 |
6 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:30.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.60 |
279 |
2 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSØR |
|
25m |
1:26.96 |
326 |
3 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
25m |
1:25.68 |
21 |
4 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.87 |
31 |
5 |
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:27.06 |
45 |
6 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
0684AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:27.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
1:25.50 |
209 |
2 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:24.64 |
58 |
3 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.29 |
62 |
4 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.32 |
96 |
5 |
Amalie Mønster Birk |
2007 |
0796AI |
KØGE |
|
25m |
1:25.36 |
56 |
6 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Mejse Jakobsen |
2007 |
0712AA |
KØGE |
|
25m |
1:23.32 |
131 |
2 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.14 |
158 |
3 |
Katrine Nørfjand |
2004 |
0424BA |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:21.69 |
22 |
4 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.89 |
146 |
5 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.29 |
227 |
6 |
Julie Hansen Schilling |
2004 |
0406BA |
HASLEV |
|
25m |
1:23.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Laura Løh |
2005 |
0524AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:21.20 |
66 |
2 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.90 |
301 |
3 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
1:20.60 |
133 |
4 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.65 |
183 |
5 |
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:21.09 |
322 |
6 |
Isabella Flyvholm Jensen |
2004 |
0474BA |
ODSHERRED |
|
25m |
1:21.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.99 |
221 |
2 |
Nicoline Hansen |
2004 |
0468AU |
HASLEV |
|
25m |
1:19.63 |
53 |
3 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.98 |
251 |
4 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:19.23 |
254 |
5 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:19.93 |
245 |
6 |
Laura Sørensen |
2001 |
0102BC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:20.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:18.06 |
250 |
2 |
Camille Konge Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:17.12 |
94 |
3 |
Sophia Christensen |
2003 |
0326BD |
KØGE |
|
25m |
1:16.45 |
226 |
4 |
Lærke Møller |
2005 |
0578AN |
HASLEV |
|
25m |
1:16.92 |
207 |
5 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.70 |
40 |
6 |
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
RINGE |
|
25m |
1:18.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.17 |
134 |
2 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.93 |
127 |
3 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.35 |
170 |
4 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:14.80 |
54 |
5 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.38 |
173 |
6 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.40 |
128 |
2 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.90 |
4 |
3 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.13 |
313 |
4 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
25m |
1:08.63 |
95 |
5 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
25m |
1:10.24 |
309 |
6 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
25m |
1:13.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|