2019-09-21   04:47:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2019    Utskriftsdatum  26 april 2019   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  20:08   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 april 2019         
 
 
 
Gren 20, 200m Medley Herrar  Finaler (10) 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 
 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
34  Elias Klebom  2007  AA3107  ELFSBORG    50m     
343  Max Månsson  2006  AL8106  ÖSA    50m     
264  Leo Brehmer  2005  AT6305  SKURU IK    50m     
218  Isak Andersson  2007  AC5307  OSBY SS    50m     
214  Erik Moberg  2006  AD3106  OSBY SS    50m     
                 
                 

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
125  Joel Johansson  2006  AM8306  JÖNKÖPING    25m  3:32.68   
217  Oscar Nord  2006  AE5506  OSBY SS    25m  3:18.23   
126  Vilgot Westman  2006  AM2506  JÖNKÖPING    25m  3:15.85   
170  Albin Windahl  2006  AS6706  KLIPPAN    25m  3:09.58   
167  Elliot Poggi Rosenberg  2007  AG5307  KLIPPAN    25m  3:12.37   
166  Viljamas Aniulis  2007  AE1707  KLIPPAN    25m  3:17.82   
233  Jacob Edlund  2006  AH2306  RONNEBY SS    25m  3:30.01   
54  Philip Hansson  2007  AB6507  ELFSBORG    50m     

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
216  Vincent Johnson  2006  AD3506  OSBY SS    25m  2:54.72   
116  Felix Sandstedt  2007  AB7307  JÖNKÖPING    50m  3:38.59   
189  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    50m  3:27.68   
127  Theodor Grinnemo  2008  AC6908  JÖNKÖPING    50m  3:22.13   
223  Isac Uhre  2005  AB8505  OSKARSHAMN    50m  3:25.58   
66  Max Lind  2007  AA6107  FALKÖPING    50m  3:32.09   
308  Kristoffer Grönhaug  2002  AJ6502  ÅSUNDEN    25m  2:49.23   
342  Emil Jörstad  2008  AB7508  ÖSA    25m  3:05.81   

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
153  Viktor Hellberg  2006  AC0706  KARLSKO SF    50m  3:09.35   
345  Nathaniel Miles  2004  AV3504  ÖSA    50m  3:05.60   
332  Axel Skoglund  2004  AN6904  ÖSA    50m  3:03.92   
267  Gabriel Klinge  2006  AS0506  SKURU IK    50m  2:59.45   
155  Linus Åkesson  2005  AK1105  KARLSKO SF    50m  2:59.85   
294  Anders Runeqvist  2005  AI4105  VÄRNAMO SS    50m  3:05.43   
171  Aidan Sagadin  2006  AA5106  LJUNGBY SS    50m  3:06.10   
253  Eskil Bränström  2006  AE3506  SKURU IK    50m  3:18.60   

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
117  Daniel Sainz  2006  AG5906  JÖNKÖPING    50m  2:58.02   
346  Gustav Larsson  2005  AQ0105  ÖSA    50m  2:53.94   
152  Elias Jansson  2006  AC3706  KARLSKO SF    50m  2:53.11   
290  Pavle Skoric  2003  AO2503  VÄRNAMO SS    50m  2:52.57   
108  Melker Åkesson  2006  AB8306  JÖNKÖPING    50m  2:52.62   
103  Jakob Starkenberg  2004  AI8104  JÖNKÖPING    50m  2:53.29   
309  Sebastian Jönsson  2003  AH1103  ÅSUNDEN    50m  2:57.28   
277  Jibbe Schimmel  2004  AT3504  SKÖVDE SS    50m  2:58.92   

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
273  Alvin Silow  2005  AF0905  SKÖVDE SS    50m  2:50.57   
148  Oskar Högqvist  2003  AN1703  KARLSKO SF    50m  2:46.02   
25  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    50m  2:43.91   
45  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    50m  2:42.43   
322  William Forsström  2002  AM0902  ÖSA    50m  2:43.15   
115  Theo Nordholm  2006  AE0906  JÖNKÖPING    50m  2:45.93   
333  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    50m  2:46.98   
52  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    50m  2:51.89   

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
96  David Bergqvist  2005  AA7505  JÖNKÖPING    50m  2:39.18   
30  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    50m  2:37.45   
151  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    50m  2:35.59   
Albin Tallbäck  2005  AG3705  ANDERSTORP    50m  2:34.48   
113  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    50m  2:35.13   
226  Edvin Karlsson  2004  AO3904  OSKARSHAMN    50m  2:36.42   
272  Ludvig Johansson  2003  AM9903  SKÖVDE SS    50m  2:38.37   
313  Daniel Shebalin  2002  AT2102  ÄLMHULT    50m  2:40.24   

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
146  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    50m  2:33.99   
329  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    50m  2:33.19   
14  Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    50m  2:31.50   
188  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    50m  2:31.15   
102  Max Grubesic  2004  AH8104  JÖNKÖPING    50m  2:31.31   
288  Anton Bäckman  2003  AD7103  VÄRNAMO SS    50m  2:31.61   
310  Johan Nilsson  2001  AC4501  ÄLMHULT    50m  2:33.87   
Elias Hyvönen  2000  AA7700  ELFSBORG    50m  2:34.16   

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
114  Peter Jivanov  2002  AV8902  JÖNKÖPING    50m  2:30.00   
269  Peter Hagedorn-Novik  2002  AK2902  SKÖVDE SS    50m  2:29.41   
15  Viktor Johansson  1999  AI0599  ELFSBORG    50m  2:28.16   
120  Gabriel Eriksson  2004  AT2504  JÖNKÖPING    50m  2:23.90   
317  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    50m  2:26.17   
335  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    50m  2:29.10   
271  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    50m  2:29.83   
145  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    50m  2:30.65   

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
83  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    50m  2:23.47   
93  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    50m  2:23.06   
375  Viktor Henrysson  2003  AE5303  JÖNKÖPING    50m  2:19.25   
74  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING    50m  2:15.00   
10  Elliot Olsson  1999  AD2799  ELFSBORG    50m  2:18.74   
185  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    50m  2:21.54   
376  Viktor Sjöström  2001  AB2101  ELFSBORG    50m  2:23.24   
20  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    50m  2:23.50   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 april 2019 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner