2019-09-15   09:44:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 33
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2019    Utskriftsdatum  27 april 2019   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  13:32   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 april 2019         
 
 
 
Gren 33, 50m Fjärilsim F 13-14  Försök (4) 
0 år och äldre: Céline Bertrand 28.65 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
275  Linnea Melin  2005  AX1605  SKÖVDE SS    50m  35.78   
368  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    50m  34.81   
50  Viola Wesslund Möll  2005  AP5405  ELFSBORG    50m  32.95   
18  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    50m  31.69   
331  Alina Umbaeva  2005  AG4605  ÖSA    50m  32.42   
252  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    50m  34.06   
365  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    50m  35.45   
224  Ida Ekström  2005  AG3805  OSKARSHAMN    50m  36.58   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
24  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    50m  35.72   
55  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    50m  34.37   
88  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    50m  32.90   
266  Emma Lundberg  2005  BR0405  SKURU IK    50m  31.59   
291  Nina Mirkhan  2006  AD3806  VÄRNAMO SS    50m  32.40   
212  Elina Holgersson  2005  AF6605  OSBY SS    50m  33.73   
211  Selma Seipp  2005  AC6605  OSBY SS    50m  35.34   
228  Alfrida Lagström  2006  AK4406  OSKARSHAMN    50m  36.49   

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
149  Nathalie Johansson  2006  AB2606  KARLSKO SF    50m  35.64   
340  Alma Mühr  2005  BI0405  ÖSA    50m  34.12   
295  Hilma Ihreborn  2005  AW7205  VÄRNAMO SS    50m  32.82   
330  Josefina Näsén  2005  AF7805  ÖSA    50m  31.27   
28  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    50m  32.39   
326  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    50m  33.53   
150  Isabelle Johansson  2005  AM0405  KARLSKO SF    50m  35.26   
251  Linnea Bäckström  2006  AH8806  SKURU IK    50m  36.21   

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
157  Mia Larsson  2006  AT0206  KARLSKO SF    50m  35.63   
250  Wilma Åhlen  2005  AO8205  SKURU IK    50m  34.11   
31  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  32.80   
220  Clara Johansson  2005  BH9805  OSBY SS    50m  29.63   
191  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    50m  32.00   
69  Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    50m  33.15   
282  Linnea Haraldsson  2005  AG6605  HVETLANDA    50m  34.97   
258  Emma Lidell  2005  BB8805  SKURU IK    50m  35.86   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 april 2019 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner