2020-05-30   05:33:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 42
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2019    Utskriftsdatum  27 april 2019   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  20:16   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 april 2019         
 
 
 
Gren 42, 200m Frisim Herrar  Finaler (12) 
12 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.58 2004-04-16 
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:01.52 2006-04-16 
15 - 16 år: Victor Johansson (1998) 1:56.61 2014-05-04 
17 år och äldre: D Lepikov 1:51.54 1993-04-16 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
                 
342  Emil Jörstad  2008  AB7508  ÖSA    50m     
218  Isak Andersson  2007  AC5307  OSBY SS    25m  3:36.43   
54  Philip Hansson  2007  AB6507  ELFSBORG    50m     
                 
                 
                 

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
166  Viljamas Aniulis  2007  AE1707  KLIPPAN    25m  2:57.33   
214  Erik Moberg  2006  AD3106  OSBY SS    25m  2:50.00   
345  Nathaniel Miles  2004  AV3504  ÖSA    25m  2:38.80   
222  Oscar Wahl  2005  AX9505  OSBY SS    25m  2:42.53   
167  Elliot Poggi Rosenberg  2007  AG5307  KLIPPAN    25m  2:51.08   
217  Oscar Nord  2006  AE5506  OSBY SS    25m  3:06.16   
                 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
34  Elias Klebom  2007  AA3107  ELFSBORG    50m  3:32.75   
170  Albin Windahl  2006  AS6706  KLIPPAN    50m  3:04.56   
66  Max Lind  2007  AA6107  FALKÖPING    50m  3:03.55   
223  Isac Uhre  2005  AB8505  OSKARSHAMN    50m  2:53.86   
47  Oscar Sabo  2008  AA6108  ELFSBORG    50m  2:54.38   
58  Lukas Engström  2007  AC8707  ELFSBORG    50m  3:04.08   
204  Markus Andelius  2007  AI8307  NÄSSJÖ    50m  3:07.61   
233  Jacob Edlund  2006  AH2306  RONNEBY SS    50m  3:38.69   

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
110  Jacob Lindström  2005  AE6105  JÖNKÖPING    50m  2:53.15   
189  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    50m  2:47.43   
172  William Bogren-Karlsson  2005  AA4905  LJUNGBY SS    50m  2:46.13   
267  Gabriel Klinge  2006  AS0506  SKURU IK    50m  2:39.60   
254  Manfred Bränström  2005  AI6705  SKURU IK    50m  2:40.80   
154  Lukas Franz  2005  AJ5905  KARLSKO SF    50m  2:47.26   
253  Eskil Bränström  2006  AE3506  SKURU IK    50m  2:49.50   
346  Gustav Larsson  2005  AQ0105  ÖSA    50m  2:53.29   

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
278  Simon Hassel  2003  AX6303  SKÖVDE SS    50m  2:39.14   
141  Adrian Spogardh  2004  AC7904  KARLSHAMN    50m  2:36.66   
108  Melker Åkesson  2006  AB8306  JÖNKÖPING    50m  2:33.46   
142  Leo Spogardh  2004  AE2304  KARLSHAMN    50m  2:32.39   
274  Jasper Schimmel  2006  AD1906  SKÖVDE SS    50m  2:32.39   
377  Marcus Manninen  2004  AD1104  MOTALA SS    50m  2:33.50   
117  Daniel Sainz  2006  AG5906  JÖNKÖPING    50m  2:38.67   
294  Anders Runeqvist  2005  AI4105  VÄRNAMO SS    50m  2:39.33   

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
277  Jibbe Schimmel  2004  AT3504  SKÖVDE SS    50m  2:31.65   
171  Aidan Sagadin  2006  AA5106  LJUNGBY SS    50m  2:29.91   
308  Kristoffer Grönhaug  2002  AJ6502  ÅSUNDEN    50m  2:29.14   
153  Viktor Hellberg  2006  AC0706  KARLSKO SF    50m  2:28.97   
333  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    50m  2:29.08   
25  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    50m  2:29.40   
129  David Liu  2004  AY4704  JÖNKÖPING    50m  2:31.41   
332  Axel Skoglund  2004  AN6904  ÖSA    50m  2:32.13   

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
44  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    50m  2:28.56   
290  Pavle Skoric  2003  AO2503  VÄRNAMO SS    50m  2:26.04   
96  David Bergqvist  2005  AA7505  JÖNKÖPING    50m  2:24.87   
30  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    50m  2:22.92   
146  Oscar Björstam  2003  AH2703  KARLSKO SF    50m  2:24.46   
273  Alvin Silow  2005  AF0905  SKÖVDE SS    50m  2:25.61   
115  Theo Nordholm  2006  AE0906  JÖNKÖPING    50m  2:26.16   
103  Jakob Starkenberg  2004  AI8104  JÖNKÖPING    50m  2:28.95   

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
Albin Tallbäck  2005  AG3705  ANDERSTORP    50m  2:22.27   
313  Daniel Shebalin  2002  AT2102  ÄLMHULT    50m  2:21.77   
327  Hannes Börjel  2002  AO4502  ÖSA    50m  2:19.66   
79  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    50m  2:18.96   
83  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    50m  2:19.12   
269  Peter Hagedorn-Novik  2002  AK2902  SKÖVDE SS    50m  2:20.71   
226  Edvin Karlsson  2004  AO3904  OSKARSHAMN    50m  2:22.10   
272  Ludvig Johansson  2003  AM9903  SKÖVDE SS    50m  2:22.28   

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
247  Siavash Vatani  2003  AP0503  SKURU IK    50m  2:18.45   
104  Victor Ekblad  2004  AJ5304  JÖNKÖPING    50m  2:18.19   
102  Max Grubesic  2004  AH8104  JÖNKÖPING    50m  2:17.49   
356  Parsa Najafi  1999  AY6399  ÖSA    50m  2:16.34   
293  Jonathan Thelin  2003  AT3303  VÄRNAMO SS    50m  2:16.44   
175  Levente Nagy  2005  AD1105  LJUNGBY SS    50m  2:17.70   
188  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    50m  2:18.29   
151  Gabriel Hökemyr  2002  AV0502  KARLSKO SF    50m  2:18.55   

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
113  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    50m  2:15.20   
23  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    50m  2:14.63   
114  Peter Jivanov  2002  AV8902  JÖNKÖPING    50m  2:11.32   
338  Rudolfs Stupans  1999  AX0599  ÖSA    50m  2:08.78   
271  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    50m  2:09.45   
227  Fabian Lagström  2004  AP8504  OSKARSHAMN    50m  2:13.96   
329  Adrijan Danqi  2002  AS2502  ÖSA    50m  2:14.95   
317  Anton Wallin  2000  AM7700  ÖSA    50m  2:16.00   

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
283  Noah Svensson  1999  AA7199  VÄRNAMO SS    50m  2:08.29   
376  Viktor Sjöström  2001  AB2101  ELFSBORG    50m  2:07.76   
186  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    50m  2:07.18   
17  Linus Holmdahl  2001  AE4101  ELFSBORG    50m  2:06.24   
185  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    50m  2:07.12   
306  Yousef Souhil  2002  BA7302  VÄSTERVIK    50m  2:07.40   
120  Gabriel Eriksson  2004  AT2504  JÖNKÖPING    50m  2:08.11   
89  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    50m  2:08.72   

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
323  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    50m  2:04.41   
375  Viktor Henrysson  2003  AE5303  JÖNKÖPING    50m  2:03.88   
11  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  1:55.01   
81  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    50m  1:52.72   
71  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING    50m  1:53.34   
Samuel Rudqvist  1999  AA7799  ELFSBORG    50m  1:57.48   
74  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING    50m  2:04.11   
20  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    50m  2:05.61   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 april 2019 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  20:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner