2019-10-15   10:49:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 43
Heatlista 
 
  Tävling  Rosenlundsbadet Sprint 2019    Utskriftsdatum  28 april 2019   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 april 2019         
 
 
 
Gren 43, 100m Bröstsim Damer  Finaler (12) 
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:22.97 2015-05-17 
13 - 14 år: Josephine Kruse (2002) 1:17.85 2015-05-17 
15 - 16 år: Klara Thormalm 1:14.46 2014-05-02 
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 1:13.51 2015-05-17 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
                 
353  Matilda Larsson  2008  AJ8608  ÖSA    25m  2:04.79   
351  Ellen Lindskog  2007  AT6407  ÖSA    25m  2:02.58   
347  Josefine Forsström  2007  AN2407  ÖSA    25m  2:04.71   
                 
                 
                 

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
260  Boel Araskog  2007  AH9207  SKURU IK    25m  1:53.22   
236  Penny Kennerwall  2008  AK5808  RONNEBY SS    25m  1:51.66   
344  Rosa Jansson  2008  AD7208  ÖSA    25m  1:45.39   
255  Iris Flykt-Rosén  2007  AC6607  SKURU IK    25m  1:50.39   
349  Lovisa Jansson  2007  AQ3207  ÖSA    25m  1:52.80   
355  Amanda Fröding  2007  AV0607  ÖSA    25m  1:58.90   
                 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
341  Ellen Jörstad  2007  AK3407  ÖSA    25m  1:36.47   
359  Ebba Koskela  2007  BD2407  ÖSA    50m  2:12.79   
358  Selma Pettersson  2007  BA1607  ÖSA    50m  2:09.37   
350  Meja Wernersson  2007  AQ6407  ÖSA    50m  2:01.01   
261  Tilde Furingsten  2008  AC6408  SKURU IK    50m  2:02.25   
354  Ronja Lindqvist  2008  AJ9608  ÖSA    50m  2:10.73   
213  Jacqlyne Jersov  2004  AL1704  OSBY SS    25m  1:20.68   
215  Thea Ekstrand  2006  AG9406  OSBY SS    25m  1:39.79   

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
121  Isabella Isomaa  2007  AG0207  JÖNKÖPING    50m  1:50.61   
202  Ella Jansson  2007  AA5607  NÄSSJÖ    50m  1:48.64   
228  Alfrida Lagström  2006  AK4406  OSKARSHAMN    50m  1:40.84   
107  Ida Jonsson  2005  AJ8405  JÖNKÖPING    50m  1:39.23   
130  Ajla Sistek  2006  BM7606  JÖNKÖPING    50m  1:39.58   
59  Edith Fredriksson  2007  AJ7407  ELFSBORG    50m  1:47.44   
231  Alma Olofsson  2007  AF7607  RONNEBY SS    50m  1:50.06   
60  Clara Hansson  2009  AA1609  ELFSBORG    50m  1:57.09   

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
224  Ida Ekström  2005  AG3805  OSKARSHAMN    50m  1:38.08   
165  Lovisa Sjöholm  2006  AT4406  KLIPPAN    50m  1:36.07   
246  Felicia Heintz  2004  AU8204  SKURU IK    50m  1:35.20   
238  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    50m  1:34.50   
109  Elin Engqvist  2005  AK8405  JÖNKÖPING    50m  1:35.12   
40  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    50m  1:35.74   
368  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    50m  1:37.28   
122  Wilma Ristl  2006  AP8806  JÖNKÖPING    50m  1:38.17   

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
181  Elsa Olsson  2003  AP4803  MARIESTAD    50m  1:33.59   
65  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    50m  1:32.83   
176  Boglarka Kovacs  2006  AT4806  LJUNGBY SS    50m  1:32.24   
276  Felicia Kvarnstedt  2005  AY2805  SKÖVDE SS    50m  1:31.82   
123  Alma Cosic  2006  AS1206  JÖNKÖPING    50m  1:32.14   
42  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    50m  1:32.39   
149  Nathalie Johansson  2006  AB2606  KARLSKO SF    50m  1:33.11   
112  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    50m  1:34.38   

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
252  Alva Furingsten  2006  AH5806  SKURU IK    50m  1:30.87   
97  Moa Holmquist  2004  AG1604  JÖNKÖPING    50m  1:30.12   
140  Maja Olson  2003  AB3603  KARLSHAMN    50m  1:29.83   
88  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    50m  1:29.56   
67  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    50m  1:29.73   
286  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    50m  1:29.95   
144  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    50m  1:30.37   
258  Emma Lidell  2005  BB8805  SKURU IK    50m  1:31.04   

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
212  Elina Holgersson  2005  AF6605  OSBY SS    50m  1:29.49   
63  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    50m  1:27.62   
139  Sigrid Lundström  2003  AB9403  KARLSHAMN    50m  1:27.26   
364  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    50m  1:26.24   
337  Filippa Sjöholm Sundström  2003  BQ8203  ÖSA    50m  1:26.90   
92  Matilda Nilsson  2004  AD0804  JÖNKÖPING    50m  1:27.55   
334  Erika Svennberg  2005  AQ0205  ÖSA    50m  1:28.70   
302  Tilda Sundell  2005  AT8205  VÄSTERVIK    50m  1:29.52   

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
198  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    50m  1:25.41   
187  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    50m  1:25.14   
26  Hannah Lilja  2004  AE2604  ELFSBORG    50m  1:25.07   
320  Josefine Stenman  2002  AR3202  ÖSA    50m  1:24.31   
326  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    50m  1:24.86   
99  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    50m  1:25.08   
64  Francesca Clark  2001  BE1801  FALKÖPING    50m  1:25.24   
27  Emilia Esborn  2003  AP7403  ELFSBORG    50m  1:25.80   

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
95  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPING    50m  1:24.05   
100  Ida Rudelius  2004  AM7204  JÖNKÖPING    50m  1:23.95   
91  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    50m  1:23.60   
105  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    50m  1:22.87   
211  Selma Seipp  2005  AC6605  OSBY SS    50m  1:23.02   
330  Josefina Näsén  2005  AF7805  ÖSA    50m  1:23.64   
69  Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    50m  1:24.03   
318  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    50m  1:24.28   

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
38  Elsa Berge Kleber  2004  AY5204  ELFSBORG    50m  1:22.00   
78  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  1:21.22   
243  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    50m  1:20.62   
319  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    50m  1:19.79   
241  Tora Hansson  2002  AW6802  SKURU IK    50m  1:19.82   
80  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    50m  1:20.76   
29  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    50m  1:21.97   
55  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    50m  1:22.74   

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
340  Alma Mühr  2005  BI0405  ÖSA    50m  1:19.37   
106  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    50m  1:19.08   
150  Isabelle Johansson  2005  AM0405  KARLSKO SF    50m  1:17.85   
328  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    50m  1:10.46   
207  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    50m  1:17.74   
90  Jazmina Hedqvist  2002  AQ5402  JÖNKÖPING    50m  1:18.69   
197  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    50m  1:19.15   
295  Hilma Ihreborn  2005  AW7205  VÄRNAMO SS    50m  1:19.63   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  28 april 2019 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner