2019-09-15   16:07:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rosenlundsbadet Sprint 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

20_S
Gren 20, 200m Medley Herrar 
 
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
10  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG    50 m  2:18.74   
375  Henrysson Viktor  2003  JÖNKÖPING    50 m  2:19.25   
185  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS    50 m  2:21.54   
93  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    50 m  2:23.06   
376  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG    50 m  2:23.24   
83  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING    50 m  2:23.47   
20  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG    50 m  2:23.50   
120  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING    50 m  2:23.90   
317  Wallin Anton  2000  ÖSA    50 m  2:26.17   
10  15  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG    50 m  2:28.16   
11  335  Svennberg Anton  2002  ÖSA    50 m  2:29.10   
12  269  Hagedorn-Novik Peter  2002  SKÖVDE SS    50 m  2:29.41   
13  271  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS    50 m  2:29.83   
14  114  Jivanov Peter  2002  JÖNKÖPING    50 m  2:30.00   
15  145  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF    50 m  2:30.65   
16  188  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS    50 m  2:31.15   
17  102  Grubesic Max  2004  JÖNKÖPING    50 m  2:31.31   
18  14  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG    50 m  2:31.50   
19  288  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS    50 m  2:31.61   
20  329  Danqi Adrijan  2002  ÖSA    50 m  2:33.19   
21  310  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT    50 m  2:33.87   
22  146  Björstam Oscar  2003  KARLSKO SF    50 m  2:33.99   
23  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG    50 m  2:34.16   
24  Tallbäck Albin  2005  ANDERSTORP    50 m  2:34.48   
25  113  Grinnemo Leopold  2005  JÖNKÖPING    50 m  2:35.13   
26  151  Hökemyr Gabriel  2002  KARLSKO SF    50 m  2:35.59   
27  226  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN    50 m  2:36.42   
28  30  Nageus Tim  2005  ELFSBORG    50 m  2:37.45   
29  272  Johansson Ludvig  2003  SKÖVDE SS    50 m  2:38.37   
30  96  Bergqvist David  2005  JÖNKÖPING    50 m  2:39.18   
31  313  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT    50 m  2:40.24   
32  45  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG    50 m  2:42.43   
33  322  Forsström William  2002  ÖSA    50 m  2:43.15   
34  25  Lidbom Max  2004  ELFSBORG    50 m  2:43.91   
35  115  Nordholm Theo  2006  JÖNKÖPING    50 m  2:45.93   
36  148  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF    50 m  2:46.02   
37  333  Jansson August  2005  ÖSA    50 m  2:46.98   
38  273  Silow Alvin  2005  SKÖVDE SS    50 m  2:50.57   
39  52  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG    50 m  2:51.89   
40  290  Skoric Pavle  2003  VÄRNAMO SS    50 m  2:52.57   
41  108  Åkesson Melker  2006  JÖNKÖPING    50 m  2:52.62   
42  152  Jansson Elias  2006  KARLSKO SF    50 m  2:53.11   
43  103  Starkenberg Jakob  2004  JÖNKÖPING    50 m  2:53.29   
44  346  Larsson Gustav  2005  ÖSA    50 m  2:53.94   
45  309  Jönsson Sebastian  2003  ÅSUNDEN    50 m  2:57.28   
46  117  Sainz Daniel  2006  JÖNKÖPING    50 m  2:58.02   
47  277  Schimmel Jibbe  2004  SKÖVDE SS    50 m  2:58.92   
48  267  Klinge Gabriel  2006  SKURU IK    50 m  2:59.45   
49  155  Åkesson Linus  2005  KARLSKO SF    50 m  2:59.85   
50  332  Skoglund Axel  2004  ÖSA    50 m  3:03.92   
51  294  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS    50 m  3:05.43   
52  345  Miles Nathaniel  2004  ÖSA    50 m  3:05.60   
53  171  Sagadin Aidan  2006  LJUNGBY SS    50 m  3:06.10   
54  153  Hellberg Viktor  2006  KARLSKO SF    50 m  3:09.35   
55  253  Bränström Eskil  2006  SKURU IK    50 m  3:18.60   
56  127  Grinnemo Theodor  2008  JÖNKÖPING    50 m  3:22.13   
57  223  Uhre Isac  2005  OSKARSHAMN    50 m  3:25.58   
58  189  Brimalm Edwin  2005  MOTALA SS    50 m  3:27.68   
59  66  Lind Max  2007  FALKÖPING    50 m  3:32.09   
60  116  Sandstedt Felix  2007  JÖNKÖPING    50 m  3:38.59   
61  370  Straubhaar Adam  2008  HK SIM    50 m  3:56.19   
62  308  Grönhaug Kristoffer  2002  ÅSUNDEN    25 m  2:49.23   
63  216  Johnson Vincent  2006  OSBY SS    25 m  2:54.72   
64  183  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD    25 m  3:01.94   
65  342  Jörstad Emil  2008  ÖSA    25 m  3:05.81   
66  170  Windahl Albin  2006  KLIPPAN    25 m  3:09.58   
67  167  Poggi Rosenberg Elliot  2007  KLIPPAN    25 m  3:12.37   
68  126  Westman Vilgot  2006  JÖNKÖPING    25 m  3:15.85   
69  166  Aniulis Viljamas  2007  KLIPPAN    25 m  3:17.82   
70  217  Nord Oscar  2006  OSBY SS    25 m  3:18.23   
71  233  Edlund Jacob  2006  RONNEBY SS    25 m  3:30.01   
72  125  Johansson Joel  2006  JÖNKÖPING    25 m  3:32.68   
73  34  Klebom Elias  2007  ELFSBORG    50 m     
74  54  Hansson Philip  2007  ELFSBORG    50 m     
75  214  Moberg Erik  2006  OSBY SS    50 m     
76  218  Andersson Isak  2007  OSBY SS    50 m     
77  264  Brehmer Leo  2005  SKURU IK    50 m     
78  343  Månsson Max  2006  ÖSA    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 april 2019 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner