Program för NUSS 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 28/6 Klockan 16.00.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NUSS Rek |
1:04.40 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns SS |
SWE |
Linköping |
|
2018-07-06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
David Liu |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:15.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
2 |
|
David Eriksson |
2004 |
HK SIM |
1:12.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
LASS |
1:12.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Emil Kilander |
2004 |
LASS |
1:12.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
5 |
|
Ole Riska |
2005 |
Sandnes |
1:12.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Robin Lundqvist |
2005 |
LASS |
1:12.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
7 |
|
Max Lidbom |
2004 |
ELFSBORG |
1:12.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
8 |
|
Marcus Manninen |
2004 |
MOTALA SS |
1:15.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
1 |
|
David Ullstrand |
2005 |
NKK |
1:11.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
Leopold Grinnemo |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:11.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
3 |
|
Steffen French |
2005 |
Sandnes |
1:10.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
4 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
MOTALA SS |
1:08.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:10.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
6 |
|
Lucas Humling |
2005 |
SANDVIKEN |
1:10.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
7 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
1:11.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
8 |
|
Robin Daremo |
2005 |
LASS |
1:12.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:07.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Gustav Askengren |
2004 |
ELFSBORG |
1:05.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
3 |
|
Johan Instebø |
2004 |
Karmøy SK |
1:04.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
4 |
|
Simon Tangenes |
2004 |
BS-LK |
1:13.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:03.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
1:04.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
7 |
|
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
GJØVIK |
1:07.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
8 |
|
Nikola Petrovic |
2004 |
NKK |
1:07.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-28 15:03:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|